Skocz do zawartości

Komputer do gier do maks 5.2k


Recommended Posts

Witajcie

To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Mam zamiar złożyć komputer w kwocie takiej jak w tytule. Nie jestem w stanie na dzień dzisiejszy wydać więcej, ale myślę, że ten komputer powinnien starczyć na jakieś 3 lata do grania w fullHD.

  • Zastosowanie:
    Granie w najnowsze gry, w przyszłości nagrywanie na YouTube
  • Maksymalna kwota: Maksymalnie 5200zł
  • Których części potrzebuję: Tylko buda
  • Czy będę podkręcać sprzęt: Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora: 2 monitory: 1)1920x1200 2) Jakiś stary LG
  • Specjalne wymagania: Zestaw utrzymany w czarnej kolorystyce, ale jestem w stanie zrezygnować z tego wymagania
  • Części z poprzedniego komputera: Nagrywarka DVD, dyski HDD
  • Własna propozycja zestawuhttp://www.morele.net/inventory/info/lcAvJK/

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez barbapapa11
Link to post
Share on other sites

Hmmm, całkiem całkiem. W wybranej przez Ciebie obudowie nie ma wnęki 5.25 cala. Jeżeli chcesz używać napędu to tylko zewnętrzne. Po przygodach z 840 EVO raczej bym unikał jego następcy. Tutaj sprawdzony Plextor M6S 

 

GPU ..... dopłata 700 zł dla 10% wydajności więcej względem GTX 970. Oczywiście jesteś tego świadom ? 

Link to post
Share on other sites

No właśnie cały czas się waham między 980/970 i chyba w końcu wezmę słabszego gtx'a, a najwyżej później zmienię na 980 ti. Tylko nie wiem na którą wersję się zdecydować: asus, evga, a może gigabyte, bo np. msi ma trochę niepasującą do idei kolorystykę. A brak wnęki na nagrywarkę to nie problem, bo najwyżej jak będę potrzebował to podepnę i też będzie git.  Zastanawia mnie jeszcze tylko płyta główna, ale chyba innej czarnej porównywalnej nie znajdę. Pozostaje jeszcze chłodzenie, może jednak lepiej zainwestować w dark rock 3, ale szczerze nie wiem czy warto dokładać 100zł, bo różnica nie jest kolosalna.

Edytowane przez barbapapa11
Link to post
Share on other sites

No tutaj pasować będzie GTX 970 Gaming G1 z backplatem. Będzie jednak trochę głośniej. 

 

Dark Rock wydajnościowo nic ciekawego nie wniesie. Będzie natomiast znacznie lepsza kultura pracy oraz będzie się ono o wiele lepiej prezentować przy takim zestawie. 

Link to post
Share on other sites

Wezmę chyba właśnie g1 gaming, bo ma najwyższy potencjał do podkręcania z tego co widzę. A co do chłodzenia to muszę się jeszcze zastanowić czy warto dokładać, ale raczej chyba to będzie be quiet!.


W końcu zdecydowałem się na:

http://www.morele.net/inventory/info/cN9r1X/

Oczywiście płytę zamówię na esc.pl, podobnie jak ssd. Ewentualnie zmienię grafikę na 970, bo zamówienie złożę w środę, a obawiam się, że ceny mogą się ostro zmienić.

Link to post
Share on other sites

Czym bliżej do zamówienia komputera (w środę), tym bardziej nie wiem jaką grafę kupić. Zastawiam się czy zamiast r9 390, nie lepiej kupić r9 290x od gigabyte poniżej 1400zł. Po wgraniu biosa od 390x piszą, że uzyskuje się taką samą wydajność. Gtx 970 też pozostaje opcją, nawet ok finansowo, jeżeli tą grę co dodają można sprzedać. Orientuje się ktoś jak nvidia rozwiązuje te promcje?

Edytowane przez barbapapa11
Link to post
Share on other sites

I decyzja została podięta. Zapewne dla wielu z was będzie głupia i nierozsądna, ale zdecydowałem się na r9 390 od gigabyte (zaważyła cena) i najnowsze dziecko intela, czyli i5-6600k. Jedynie nie zamówiłem jeszcze płyty głównej, ale chyba zdecyduję się na asus pro gaming, bo alternatyw w podobnej cenie na których wykorzystam w całości procesor brak. Aczkolwiek cały czas waham się, czy jednak nie postawić na i5 4690k i chyba w końcu zdecyduje się na taki krok. Grafa na pewno zostaje ta.

Edytowane przez barbapapa11
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...