Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne za 300-400zł, Canon MG5650, Brother DCP-J152w/J105, inne


Recommended Posts

Witam 
Zamierzam kupić urządzenie wielofunkcyjne do zastosowań domowych, kolorowe, tanie w utrzymaniu. Przeglądałem różne fora i wszędzie jest polecany Brother z tematu. Nie mogę oprzeć się wrażeniu że połowa tych ludzi poleca tą drukarkę bo innych nie zna. Nie wierzę że w całym zakresie między 200 a 400 zł jest tylko jedna drukarka warta zakupu http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif A ja lubię mieć wybór http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif
Ogólnie sporo ludzi kupuje tego Canona z tytułu a także HP 3545 ale nie wiem czy HP to dobry pomysł (tusze mało opłacalne). Niestety w internecie łatwo znaleźć opinie że Canony dziwnie się psują po ok 3 latach pracy (kilka modeli) i teraz się zastanawiam czy ten model jest objęty tą "promocją" czy Canon już zmądrzał. Bo ogólnie ma wszystko co trzeba - wi-fi, dupleks, wyświetlacz i dość fajne tusze (nie wiem jak zamienniki do tego modelu). 

Może napiszę coś o zastosowaniu 
W domu będzie teraz dwoje studentów czyli czasami się trafi sporo drukowania, jednak nierzadko drukarka stoi nieużywana przez kilka tygodni zanim coś potrzeba. Drukuję między 1-2 ryzy papieru rocznie, ciężko powiedzieć. Sporą część drukuję dwustronnie bo po co marnować kartki więc faktycznie stron wyjdzie więcej. Dlatego mile bym widział dupleks którego Brothery nie mają. 
Chcę skaner który bez problemu pomieści książkę, chciałbym ksero z pominięciem komputera. Nie muszę mieć zamienników za 2 zł, droższy Brother zwróci się dopiero po 2-3 latach.

Mam kilka pytań o Brothery. Brothery mają automatyczny system czyszczenia głowic. I teraz do tych co mają - jak często się to odbywa, czy jest to głośne i trafia się w nocy (czy można zaprogramować), czy nie wystarczy jeśli będzie podpięta do listwy którą włączam razem z komputerem, czyli codziennie, czy wtedy się wyczyści? Czy te drukarki mają jakieś swoje przypadłości, wady?

Ostatecznie - co polecacie oprócz tych modeli? Jak napisałem, nie musi być mega tanio, wystarczy że będzie tanio http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif Na komplet tuszy za 50 zł raz na rok jestem w stanie wyłożyć, chyba nie jest to majątek 
Pozdrawiam 

Link to post
Share on other sites

W starszym modelu Brothera czyszczenie zdarzało się nocą i nie było to zbyt miłe. Nie wiem jak w J152.

Co do trwałości to z czystym sumieniem polecam tę markę bo mam/miałem do czynienia z kilkoma różnymi modelami. Mimo używania w niektórych najtańszych badziewnych zamienników drukarka działała jak należy. Warto dopłacić moim zdaniem.

Canona nie znam to się nie wypowiem. A HP ładnie drukuje ale cena tuszy i tylko 12 miesięcy gwarancji zniechęcają.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...