Skocz do zawartości

Nowa grafika R9 390x czy GTX980


Recommended Posts

A widzisz różnicę w msaa x 4 a msaa x 8 ?

Na wyższych ustawieniach GTX 980 powol może i stać się ograniczeniem przez niewystarczjącą ilość vram nie wspomniając już o GTX 970 w przyszłości może się to tylko potwierdzić.

Tak samo mogę powiedzieć , że pomiędzy wysokimi ustawieniami , a ultra różnica jest znikoma , ale jednak to ultra.

Sam widzisz jak vram potrafi ograniczyć kartę i już na takiej 970 czy 980 nie odpalisz wyższego msaa nie wspominając jeszcze , że gościu miał wyłączony fxaa.

Edytowane przez DROPmax
Link to post
Share on other sites

Na wyższych ustawieniach GTX 980 powoli staję się ograniczenie przez mały vram nie wspomniając już o GTX 970 w przyszłości może się to tylko potwierdzić.

Na wyższych ustawieniach gra jest niegrywalna bo zarówno 980 jak i 390X są za słabe do gry z MSAAx8 więc argument o większej ilości vram traci sens no chyba, że chcesz grać w 20-25kls :>

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A widzisz kiedy wrzuciłem film? :>

Moje konto z GTAV - xbeat24

 

Po pierwsze

ustawione jest MSAAx8

Po drugie

Mając do dyspozycji większą ilość pamięci gra będzie z niej korzystała ale to nie oznacza, że tyle potrzebuje.

W tym samym miejscu na 980 będzie wciągać 3.2GB vram a na 980Ti będzie wciągać 4.3GB vram. na obydwu będzie płynnie i bez spadków.

 

W praktycznie każdej grze na 980Ti będziesz miał zapełnioną większą ilość pamięci niż na 980.

Na coś ten vram musi iść , możesz mnie oświecić dlaczego tak jest ?

Dlaczego jest taka przepaść pomiędzy zużyciem VRAM tych modeli.

Pytam z czystej ciekawości.

Na wyższych ustawieniach gra jest niegrywalna bo zarówno 980 jak i 390X są za słabe do gry z MSAAx8 więc argument o większej ilości vram traci sens no chyba, że chcesz grać w 20-25kls :>

Lepszy "filmowy efekt" niż ścinki co 5s przez zapchany vram , a wszystko tutaj zależy od optymalizacji gry.

W przyszłość jak zabraknie mocy będzie można zrobić CF ;> , a przy SLI 980 tego VRAMU może już nie wystarczyć.

Link to post
Share on other sites

 

 

a przy SLI 980 tego VRAMU może już nie wystarczyć

A przypadkiem w dx12 vram nie ma się sumować?

 

 

 

Lepszy "filmowy efekt" niż ścinki co 5s przez zapchany vram

Pamiętam takie coś. Na starym gt 240 1gb ddr3 w mass effect musiałem zejść z teksturami bo dogrywało w cytadeli co 30 sek.

Link to post
Share on other sites

A przypadkiem w dx12 vram nie ma się sumować?

 

 

 

Pamiętam takie coś. Na starym gt 240 1gb ddr3 w mass effect musiałem zejść z teksturami bo dogrywało w cytadeli co 30 sek.

A ta plotka jest potwierdzona w 100 % ?

Słyszałem również , że bedzie można łączyć karty zielonych z czerwonymi.

Hmm...

Link to post
Share on other sites

Jeśli będzie r9 390x z dobrym chłodzeniem niereferencyjnym za około 1800 to ja bym się zastanawiał. Rynek powoli weryfikuje popyt na te karty, a że jego brak to i ceny spadają. W przypadku gdy masz ok. 2300 wtedy pomyśl raczej o gtx 980. Zależy czy wolisz dołożyć czy zaoszczędzić.

 

 

Bliżej jej do gtx 970 niż 980.

 

Myślę że się mylisz. Jak GTX 970 jest słabsza od GTX 980 o ok. 15% to radeon 390x jest tak pośrodku(cena też powinna być miedzy 980 a 970)

 

 

Nie lepiej było wydać nową rewizję r9 290 z "lepszym" rodzajem pamięci? Nie bo lepiej się ciupie na kasę ludzi sprzedając coś jako "nowe".

Dalej masz z tym problem. Twoje rozmyślenia na tematy kart od czerwonych są zabawne. Wydali nową serie ponieważ musieli jakoś odpowiedzieć na nowości od nvidi. Wydanie kolejnej innej wersji r9 2xx w porównaniu do nowego układu zielonych było by trochę słabe. A tak wydali nową serię, podobną do poprzedniej ale liczy się że jest NOWA. Na tym polega marketing. Pomyśl jakie były minusy 290/290x? Dużo pobierały energii, grzały się i do tego głośne. Dlatego poprawili te aspekty, dodali kosmetyczne zmiany w specyfikacji. I już mamy NOWĄ kartę. Trochę dziwna polityka ale jak najbardziej z sensem. Ceny powinny być takie

R9 390 - 1400 zł i masz tańszą kartę porównywalną z gtx 970 który jest droższy( już teraz dobre niereferenty możemy upolować za 1450 więc wszystko jest na dobrej drodze)

R9 390x - 1800zł karta pomiędzy gtx 980 a gtx 970 (w sumie model gigabyte g1 gaming jest w cenie 1800 ale nie wiem jak z chłodzeniem i kulturą pracy)

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites

 

 

Pomyśl jakie były minusy 290/290x? Dużo pobierały energii, grzały się i do tego głośne. Dlatego poprawili te aspekty, dodali kosmetyczne zmiany w specyfikacji.

- Dalej się grzeje.

- Dalej pobiera dużo energii .

- Do cichych ciągle nie należą.

- Kosmetycznie dodali 4gb vramu.

 

 

 

ale liczy się że jest NOWA

 

Czy tylko ja to widzę?

Link to post
Share on other sites

 

 

Dalej się grzeje. - Dalej pobiera dużo energii . - Do cichych ciągle nie należą. - Kosmetycznie dodali 4gb vramu.

To jakieś głupoty piszesz. Dalej się grzeje? To proszę dowód. Ja wrzucam swój  http://www.purepc.pl/karty_graficzne/premierowy_test_amd_radeon_r9_390x_vs_geforce_gtx_980?page=0,18

Jeśli uważasz że temperatury od 37 do 75 to coś złego to coś z tobą nie tak. Jakby było powyżej 80 to może twoje narzekanie było by zasadne, ale w takim przypadku udowadniasz swoje jasne stronnictwo na korzyść zielonych.

Do cichych nie należą to fakt, ale nie ma znów tragedii. Jeśli nie jesteś cichofilem to nie ma się czym martwić. 

Pobór energii jest nadal wysoki ale miej na uwadze żę AMD wprowadziło technologię Frame Rate Targeting Control, służącą do ograniczenia ilości klatek na sekundę i a co za tym idzie poboru mocy.

Link to post
Share on other sites

http://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-r9-390x-r9-380-r7-370,4178-11.html

 

Tutaj jest 85st i 100st na pinach....

Faktycznie nic się nie zmieniło. Masz r9 390? Ok, karta nie jest zła. Jednak nie zmienia to faktu że to rebrand.

Marketing jest po to aby sprzedać każdy możliwy gniot.

Dlatego wiele osób daje się na to nabrać.

To jest r9 290 fabrycznie podkrecona z przebudowanym chłodzeniem. R9 290 w wersji 8gb miało bardzo podobne wyniki. http://www.tomshardware.com/reviews/sapphire-vapor-x-r9-290x-8gb,3977-5.html

Tutaj sapphire r9 290x ma jeszcze lepsze wyniki.

Link to post
Share on other sites

Teraz wyjaśnij mi dlaczego taka rozbieżność w wynikach. Nawet na stronniczym pclabie nie osiąga wyżej niż 80st. 

 

 

Faktycznie nic się nie zmieniło. Masz r9 390? Ok, karta nie jest zła. Jednak nie zmienia to faktu że to rebrand. Marketing jest po to aby sprzedać każdy możliwy gniot.

Jeśli r9 390x w dobrej wersji niereferncyjnej będzie kosztować około 1800zł to będzie to dobra oferta. W tej chwili na morelach gigabyte g1 gaming jest za 1795zł. Jak już wspominałem r9 390x to taka karta między 970 a 980 i tyle też powinna kosztować

Link to post
Share on other sites

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2015-radeon-r9-390x-review

 

Tutaj masz test gdzie jest porównanie r9 290x i r9 390x. r9 390x jest fabrycznie podkręcony o około 10%. Widać że gdyby podkręcić r9 290x o te 10% to wyniki były by identyczne.

 

Tutaj  widać że r9 390x jest wydajnościowo 2% lepsza niz gtx 970 w FHD ale słabsza od gtx 980 o około 10%.

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_390X_Gaming/30.html

 

Pobór mocy. Nie wiem czy pisanie że r9 390/x jest lepsza pod tym względem niż r9 290/x, jest zasadne.

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_390X_Gaming/28.html

 

Przykład w wiedzminie 3:

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_390X_Gaming/23.html

W FHD r9 390x jest szybsza o ponad 1fps od gtx 970.

 

Wybór r9 390x w tej cenie to kiepski wybór.

Już nawet mało opłacalny gtx 980 będzie "bardziej opłacalny" niz karta AMD.

 

P.s Gdzie w tym wszystkim plasuje się r9 390?

Link to post
Share on other sites

Problem w tym że patrzymy się na różne testy. Wiesz co portal to inne wyniki.

Akurat gdyby ktoś brał pod uwagę zakup r9 390 lub 390x to płacenie za 2-5 fps 400zł jest trochę mało rozsądne.

Możemy się tak kłócić w nieskończoność  :)

A dodam jeszcze że seria r9 3xx została wzbogacona o sterowniki które zapewniają wsparcie dla technologii API Mantle, TrueAudio, FreeSync oraz Virtual Super Resolution

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites
API Mantle

Wszystkie karty hd 7xxx i r7/r9 to obsługują.

 

 

 

TrueAudio

r9 290 i r9 290x także posiadały tą technologię.

 

 

 

FreeSync
AMD Radeon HD 7000, HD 8000, R7 or R9 Series will support Project FreeSync for video playback and power-saving purposes. The AMD Radeon R9 295X2, 290X, R9 290, R7 260X and R7 260 GPUs additionally feature updated display controllers that will support dynamic refresh rates during gaming.
Virtual Super Resolution

AMD’s Radeon R9 295X2, Radeon R9 290X, Radeon R9 290 and Radeon R9 285 can support this feature without any hassle on single and  multi-GPU configurations.
Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuje.

Ale powiem szczerze że grafika jest ultra mocna, troszkę się grzeje 70-74 stopni przy ultra ustaleniach przy czym jest naprawdę cicha!

 

Prawdę mówiąc zastanawiam się teraz czy jednak nie zamienić jej na Gtx970 i ewentualnie za rok lub dwa wymienić lub zrobić SLI.

Link to post
Share on other sites

Bo miał czas, żeby się zastanowić.

 

 

Ale tu nie ma nad czym sie zastanawiac GTX 980/390x vs GTX 980 TI. GTX 980 TI jest na tyle oplacalna karta, ze jesli kogos stac na ta karte a szuka wydajosci, nie bedzie sie zastanawial nad GTX 980.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...