Skocz do zawartości

Nowa grafika R9 390x czy GTX980


Recommended Posts

Do przed wczoraj byłem już gotów na zakup MSI R9 390x , ale wczoraj zapytałem o opinię moja koleżankę która z mężem stwierdzili że właśnie lepszym wyborem byłoby zakupienie GTX 980 "....a Radeonem nie psuć sobie takiego kompa jakiego posiadam"

Szczerze mówiąc im więcej o tych kartach myślę tym bardziej glupieje... Z jednej strony namawiają mnie na poczekanie do października-listopada bo nvidia obniży cenny, ale czekać to można w nieskończoność bo nigdy nie ma dobrego momentu. Z drugiej strony GTX 970 też mógłby wystarczyć.... Tym bardziej że gram tylko w FHD.

A na koniec DX 12 który ma dać kopa Radeonom tylko czy tak będzie? Taka prawdziwą gra pod DX 12 będzie dopiero w grudniu. A jak to z patchami będzie to też nie wiadomo....

 

Od tego wszystkiego boli już mnie glowa! Człowiek nie miałby kasy to siedziały na du**e i nie myslalby o glupotach. W tym przypadku zostało zrobić tylko jedno - wasze zdrowie ;)

Rzuć monetą ;)

GTX 980 w FULL HD jest nieco wydajniejszy od R9 390X , ale w wyższych się już wyrównuje.

Dodatkowo w DX12 ma dostać dużego kopa  i w niższych rozdzielczościach ma wypadać jeszcze lepiej.

Jak będzie zobaczymy , możesz jeszcze zadzwonić do wróżbity Macieja może on Ci doradzi ? :P

Niedługo będę miał FURY X jakby ta karta Cię nteresowała mógłbym zrobić oddzielny temat i podzielić sie opinią w odrębnym temacie.

W tym momencie lepszym wyborem do FULL HD będzie GTX 980.

Edytowane przez DROPmax
Link to post
Share on other sites

 

 

a Radeonem nie psuć sobie takiego kompa jakiego posiadam

Oo panie, za takie coś trzeba ich usunąć ze znajomych z facebooka :P

 

A tak serio, ciężkie czasy teraz. DX12 blisko a zarazem daleko, GTX 980 też może w nim dużo zyskać, nic nie wiadomo, dzisiaj do 1080p w tej cenie wybrałbym GTXa czy słusznie, czas pokaże.

Link to post
Share on other sites

Ale na święta, bo listopad to już okres przedświąteczny. Sklepy mogą podnieść ceny i może się skończyć tak, że karty będą kosztować tyle samo albo i więcej... Sam myślę o zmianie karty, z mojego leciwego gtx 760. Myślałem o gtx 780ti gtx 970 gtx 980 i r9 390. 780ti odpadł z tego powodu, że nividia już go powoli uśmierca sterownikami + ma gorszą kulturę pracy, 980 ponoć jest nieopłacalny cena,wydajność, zostaje gtx 970 vs r9 390. Cena gtx 970 od msi tego zielonego to gdzieś 1550zł, r9 390 od msi to koszt 1500zł.
Co jest bardziej opłacalne bo wydajność mają podobną?

Link to post
Share on other sites

@Funkie  ja do Ciebie chłopie nic nie mam, ale moim subiektywnym zdaniem czepiasz się... 

Po prostu daje pierwszą z brzegu kartę i tyle. Jeśli chcesz wiecej proszę Ciebie.

 

ASUS Strix GTX 970 OC 4 GB    http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRIX_OC/6.html

 

EVGA GTX 970 SC ACX 4 GB   http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/

 

Palit GTX 970 JetStream 4 GB   http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_970_JetStream/


 

Oczywiście że warto tylko cena i tak pewnie dojdzie do kwoty 2.000 zł

Link to post
Share on other sites

Od kiedy GTX 980 jest "nieco" szybszy od r9 390x w fhd?

 

Mam wrażenie że chyba przypadkowo zmieniłem rzeczywistość....

 

AMD stażystów przyjęło czy co?

Nie zmieniłem.

Po za tym to ty cały czas masz jakąś zieloną gorączke.

Widać kto tu jest stażystą do podawania kawy i zachwalania kart Nvidii.

Przeczytaj wcześniejsze komentarze jestem neutralny do obu firm nie jak ty spinasz się i zaraz wyleci Ci coś nie tą stroną co trzeba.

Po za tym napisałem , że do FULL HD w chwili obecnej lepszym wyborem jest 980

Koniec rozmowy...

Edytowane przez DROPmax
Link to post
Share on other sites
Nie zmieniłem.

 

 

Napisałem to o sobie, a nie o Tobie. Jakbym chciał Ci coś przekazać to użyłbym cytatu.

 

Nie mam zielonej gorączki. Nie lubię jednak ludzi robi się w balona i dyma na kasę sprzedając stare kotlety jako świeże.

 

Tak, spinam się bo poziom wakacyjny wkradł się na forum i mamy zalew "informatyków po gimnazjum.

 

Sam dalej uważam że r9 290 za 1200zł jest lepszym wyborem niż gtx 970. 200-300zł taniej a różnica w wydajności niewielka.

Jednak płacenie 1500zł za r9 390, jest dla mnie głupotą.

Karta jest warta zachodu kiedy planujemy grać w mega wysokich rozdzielczościach.

 

r9 390x nie jest sporo wydajniejsza od r9 390. Jednak sporo jej brakuje do gtx 980.

Edytowane przez Funkie
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Napisałem to o sobie, a nie o Tobie. Jakbym chciał Ci coś przekazać to użyłbym cytatu.

 

Nie mam zielonej gorączki. Nie lubię jednak ludzi robi się w balona i dyma na kasę sprzedając stare kotlety jako świeże.

 

Tak, spinam się bo poziom wakacyjny wkradł się na forum i mamy zalew "informatyków po gimnazjum.

 

Sam dalej uważam że r9 290 za 1200zł jest lepszym wyborem niż gtx 970. 200-300zł taniej a różnica w wydajności niewielka.

Jednak płacenie 1500zł za r9 390, jest dla mnie głupotą.

Karta jest warta zachodu kiedy planujemy grać w mega wysokich rozdzielczościach.

 

r9 390x nie jest sporo wydajniejsza od r9 390. Jednak sporo jej brakuje do gtx 980.

Niech Ci będzie nie zamierzam się kłócić.

Po za tym jakby to Ciebie interesowało już dawno skończyłem  gimnazjum ( oczywiście niektórzy eksperci potrafia rozpoznać wiek po zdaniu )

Być może masz trochę racji ale samo to , że karta ma 8 GB VRAM kosztuje , dodatkowo masz  lepsze pamiątki i za pewne dłuższe wsparcie.

Wspomniałem na początku mojeg postu , że najbardziej opłacalny będzie tutaj R9 390 lub GTX 970 , ale autor sam wspomniał , że opłacalność nie wchodzi w grę i skupia się na tych dwóch modelach.

R9 390X w wyższych rozdziałkach sprawuję się coraz lepiej.

Niestety duży narzut na procka nie sprawdza się w 1080p , dlatego czekamy teraz na tego DX12 i Vulkan i zobaczymy pierwsze rezultaty , chociaż mam taką nadzieję patrząc na pierwsze testy to skok jest ogromny.

Link to post
Share on other sites

Jak masz dobrze wentylowaną obudowę oraz dobry zasilacz 600 W to proponuje kupić 390x, ponieważ wydajnościowo jest zbliżona do 980 a posiada 8 GB VRAM, Zdaje sobie sprawę, że 8 GB to zdecydowanie na wyrost dla tej karty ale zużycie przez ta kartę 5-6 GB jest jak najbardziej realne, podczas gry 980 po przekroczeniu 4 GB się zapcha. Więc nawet większe możliwości OC 980 mogą okazać się bezwartościowe, ponieważ zabraknie VRAM.

 

Podsumowując radzę abyś kupił 390x. Pamiętaj, że gry typu GTA 5, COD:AW potrzebują ponad 4GB na 1080p, 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o OC to nawet nie będę się rozpisywał, gdyż nie wczytywałem się w  temat. 

 

@DROPmax

Mówisz że oglądałeś już filmiki z DX12 , ale czy to są filmiki z kartami czy tylko porównanie DX11 vs DX12?

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

 

 

W to proponuje kupić 390x, ponieważ wydajnościowo jest zbliżona do 980

Bliżej jej do gtx 970 niż 980.

 

 

 

Pamiętaj, że gry typu GTA 5, COD:AW potrzebują ponad 4GB na 1080p,

Nie, nie potrzebują, no chyba że masz na myśli maksymalne ustawienia. 

Twierdzisz że aby pograć w GTA V potrzeba albo r9 390/x lub titana?

Fury z 4GB HBM także jest za słabą kartą aby odpalić na niej tą grę?

 

 

 

Po za tym jakby to Ciebie interesowało już dawno skończyłem gimnazjum

Nie, nie interesuje mnie to, a poza tym  nie odnosiło się to do Ciebie. Za bardzo się sam spinasz. 

 

 

 

że karta ma 8 GB VRAM kosztuje , dodatkowo masz lepsze pamiątki

Nie lepiej było wydać nową rewizję r9 290 z "lepszym" rodzajem pamięci?

Nie bo lepiej się ciupie na kasę ludzi sprzedając coś jako "nowe".

 

Poza tym nie napisałeś mi skąd masz to źródło o "lepszej" jakości pamięci.

Link to post
Share on other sites

Podsumowując radzę abyś kupił 390x. Pamiętaj, że gry typu GTA 5, COD:AW potrzebują ponad 4GB na 1080p,

G... prawda! :>

1080p + MSAAx4  użycie vram 3200mb

 

Chyba nie muszę tłumaczyć jak MSAA zapycha pamięć vram.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyżbyś grał na piracie? W najnowszej aktualizacji zużywa 3,9 GB VRAM,

A widzisz kiedy wrzuciłem film? :>

Moje konto z GTAV - xbeat24

 

Proszę bardzo już prawie na samym początku bierze prawie  4,7 GB VRAM w 1080p !

Po pierwsze

ustawione jest MSAAx8

Po drugie

Mając do dyspozycji większą ilość pamięci gra będzie z niej korzystała ale to nie oznacza, że tyle potrzebuje.

W tym samym miejscu na 980 będzie wciągać 3.2GB vram a na 980Ti będzie wciągać 4.3GB vram. na obydwu będzie płynnie i bez spadków.

 

W praktycznie każdej grze na 980Ti będziesz miał zapełnioną większą ilość pamięci niż na 980.

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...