Skocz do zawartości

Nowa grafika R9 390x czy GTX980


Recommended Posts

Tak jak w temacie, która karta będzie lepszym wyborem do rozdzielczości 1920 × 1080, a oprócz tego jak wyglądało to wcześniej i teraz ze wsparciem w Radeonie i Nvidia?    R9 390x czy GTX980   od  MSI 

 

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem R9 390X. 980 jest nieopłacalna jeżeli chodzi o stosunek cena=wydajność.

AMD dba o sterowniki dla starszych kart, nVidia już pozostawiła serię 7xx i wcześniejsze.

Co do nieopłacalności to tutaj 390x też wypada słabo lepszym wyborem będzie tutaj 390 lub GTX 970.

Jeżeli miałbym brać osobiście wziąłbym 390X np. od MSI ze względu na większy VRAM i dużą szynę , a coraz więcej gier lubi dużo vram.

Karty od czerwonych mogą się teraz tylko jeszcze bardziej popawić względem nadchodzącego DX12 i WIN 10 co spowoduje mniejszy narzut na CPU.

Kolega piszesz bzdury Nvidia dalej wspiera starsze karty.

Edytowane przez DROPmax
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem R9 390X. 980 jest nieopłacalna jeżeli chodzi o stosunek cena=wydajność.

AMD dba o sterowniki dla starszych kart, nVidia już pozostawiła serię 7xx i wcześniejsze.

Bzdury, podaj nam jakieś konkretne dowody :)

 

A wracając do tematu, to 980 będzie lepszym wyborem. Wydajniejszy, chłodniejszy no i ładnie się kręci.

Edytowane przez gustine
Link to post
Share on other sites

What? Jak to pozostawiła? Ostatnie stery dla 980 i 780 są z tego samego dnia.

 

 

Bzdury, podaj nam jakieś konkretne dowody :)

 

A wracając do tematu, to 980 będzie lepszym wyborem. Wydajniejszy, chłodniejszy no i ładnie się kręci.

 

 

Ciągle na forum mowa o tym, że NV nie będzie wspierać już Keplera...

Link to post
Share on other sites

Dziękuję koledzy za konkretne opinie  :)

 

A teraz chyba jedna z ważniejszych spaw na jakiego producenta postawić?

Z jednej strony po głowie chodzi mi EVGA SC lub Classfield (gwarancja)> dobre ceny ma Komputronik, a z drugiej MSI za cudowną kulturę pracy. Nie mam przekonania do ASUS Strix - kumpel poleca i namawia.,   I na koniec brzydkie kaczątko Gigabyte G1 :)

Edytowane przez Naksos
Link to post
Share on other sites

Jeśli myślisz o dobrym OC to wybierz taką aby miała odblokowaną kontrolę napięcia, Strix 970 taką kontrolę ma zablokowaną nie wiem jak z 980. Na twoim miejscu wybrałbym G1 i ręcznie ustawił krzywą obrotów wentylatora.

Link to post
Share on other sites

@Naksos

Niezależnie jakiego producenta wybierzesz w kwestii podkręcania spokojnie zrobisz 1500Mhz na każdej.

Gigabyte GTX980 G1 - wydajny acz głośny cooler, po zabawie z krzywą wentylatorów uciszysz chłodzenie kosztem większych temperatur. Ma najwyższe PowerLimit co daje duże możliwości w podkręcaniu. Cewki piszczą tak jak u każdego producenta. W G1 ASIC to loteria! trafia się wysoki ASIC 86% ale też i niski 62%

 

MSI 980 Gaming - karta ma najcichsze chłodzenie z całej stawki przy dobrych temperaturach. PowerLimit w zupełności wystarcza do uzyskania 1550-1600Mhz.. Zdarzają się piszczące cewki lecz na tle konkurencji takie przypadki zdarzają się rzadko. Jeżeli chodzi o ASIC to w MSI z reguły trafia się bardzo wysoki - wysoki. Osobiście nie spotkałem się z mniejszym niż 70.5%

 

Asus 980 StriX - Jak wyżej tyle, że trochę głośniejsza i z mniejszym OC( 1500Mhz zrobi bez zająknięcia). Piszczące cewki to rzadkość ale można trafić.

 

EVGA 980 SC - Karta podobna do Strixa ale z większym OC. Niestety piszczące cewki trafiaja się w co drugiej karcie dlatego od razu odradzam.

 

Inno3D GTX980 - cichy i bardzo wydajny cooler! Najwydajniejsze chłodzenie powietrzne ze wszystkich konstrukcji niereferencyjnych. W upalne dni po OC 1530Mhz nie przekroczysz 56C a w chłodne dni nie wyjdziesz powyżej 50C   Możliwości OC zbliżone do referenta 980. ASIC to loteria, możesz trafić 60% a możesz i 85%. Domyslny PowerLimit 180W w zupełności wystarcza do osiągnięcia 1530Mhz. PCB jest referencyjne więc szansa na to, że cewki nie będą piszczały jest nieco większa. Minusem jest niestety gwarancja tylko 2-letnia.

 

Od siebie polecam MSI 980 Gaming ;)

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

GTX to moim zdaniem lepszy wybór: 

Pięknie się kręcą, chłodne karty, wydajne.

Sam rozważam zakup karty MSI w wersji Ti.

 

Napisałeś to tak jakbyś pracował dla zielonych  , chociaż to prawda  ^^  , a z kręceniem to niestety loteria.

W porównaniu do Fury X trochę odstają z temperaturami , ale gdyby zamontować blok wodny było by już lepiej.

Edytowane przez DROPmax
Link to post
Share on other sites

Na logikę to weź...

Dłużej musi bo jest wyższym modelem, pytanie tylko o ile dłużej.

No zobaczy się gddr5 powoli odchodzi w zapomnienie zaraz standardem będzie hbm.

Ciekawi mnie nadal wydajność AMD w DX12 lub Vulkan.

Ponoć dostaje bardzo dużego kopa , ale zobaczymy w pierwszych grach wykorzystujące DX12

Edytowane przez DROPmax
Link to post
Share on other sites

Do przed wczoraj byłem już gotów na zakup MSI R9 390x , ale wczoraj zapytałem o opinię moja koleżankę która z mężem stwierdzili że właśnie lepszym wyborem byłoby zakupienie GTX 980 "....a Radeonem nie psuć sobie takiego kompa jakiego posiadam"

Szczerze mówiąc im więcej o tych kartach myślę tym bardziej glupieje... Z jednej strony namawiają mnie na poczekanie do października-listopada bo nvidia obniży cenny, ale czekać to można w nieskończoność bo nigdy nie ma dobrego momentu. Z drugiej strony GTX 970 też mógłby wystarczyć.... Tym bardziej że gram tylko w FHD.

A na koniec DX 12 który ma dać kopa Radeonom tylko czy tak będzie? Taka prawdziwą gra pod DX 12 będzie dopiero w grudniu. A jak to z patchami będzie to też nie wiadomo....

 

Od tego wszystkiego boli już mnie glowa! Człowiek nie miałby kasy to siedziały na du**e i nie myslalby o glupotach. W tym przypadku zostało zrobić tylko jedno - wasze zdrowie ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...