Skocz do zawartości

Różnice między różnymi przełącznikami Cherry MX a membraną


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie, chciałbym dowiedzieć się jak zachowują się różne przełączniki Cherry MX. Chciałbym się dowiedzieć jak na m.in. jak się pisze na MX Red i MX Black w porównaniu do klawiatury membranowej (bo domyślam się, że jak te dwa modele są przeznaczone dla graczy, to będą w tym lepsze od membran), jak się gra na MX Blue w stosunku do membrany (tak jak wcześniej skoro to jest model do pisania to powinien być w tym lepszy od membran) i jak się używa do MX Brown w porównaniu do membran i pozostałych przełączników. Pytam się tego, gdyż planuje zakup klawiatury mechanicznej i nie wiem na jakie przełączniki się zdecydować.

PS Przeczytałem ten artykuł http://www.test-gear.pl/dobor-klawiatury/i wiem, że są różnice między przełącznikami w sile nacisku.

PS 2 Nie będzie mi przeszkadzać głośność MX Blue, więc nie uznaje tego za wadę (przynajmniej ja).

Link to post
Share on other sites

Wygląda to mniej więcej tak, że musisz wiedziec do czego będziesz więcej używać klawiatury, do pisania czy do grania. Jeżeli w większości do grania to lepiej brać MX Red lub MX Black. Jeżeli do pisania to najlepiej wziąć MX Blue.

Pytanie jak się zachowują Blue w stosunku do membran. Dla mnie ich minusem jest, że późno wracają do pozycji wyjściowej. Generalnie jeżeli masz grać, to nie widzę sensu kupowania MX Blue. Posiadam je i następna klawiatura będzie na pewno z przełącznikami Black lub Red ale najpewniej Red. Nie mówię, że gra mi się na nich źle, na pewno lepiej od membran, ale imo są to przełączniki stworzone do pisania. Dla mnie każdy mechanik jest lepszy od membran, ale każdy rodzaj przełączników jest przeznaczony do czego innego. Także nie widzę sensu kupowania Blu do gier a np. Red do pisania. Co do MX Brownów, to jest to jakby kompromis. Najlepiej jak byś sam przetestował wszystkie rodzaje przełączników w sklepie. Warto dodać że MX Blu są bardzo głośne i jak dla mnie gra się na n8ch dobrze, ale na pewno nie tak dobrze jak na Redach czy Blackach.

Link to post
Share on other sites

Ja pytałem o użyteczność przełączników mechanicznych przeznaczonych do grania w pisaniu i na odwrót, bo chciałem wiedzieć, czy na klawiaturze mechanicznej do grania w miarę wygodnie się pisze i na klawiaturze mechanicznej do pisania da się grać i potrzebowałem informacji, czy do obu czynności powinienem mieć MX Brown  lub mieć dwie klawiatury, czy tak jak wyżej. A przetestować ich nie mam niestety gdzie, więc ta opcja niestety odpada, chyba, że gdzieś dalej pojadę (najbliżej to 0,5 h drogi, a i tak nie mam pewności, czy tam będzie można przetestować.

Link to post
Share on other sites

Zarówno MX Blue jak i MX Red/Black sprawdzą się i w pisaniu i w graniu.

 

Dlaczego więc MX Blue poleca się do pisania?

 

Podczas pisania "click" i "tactile feedback" są niewątpliwą zaletą. Pozwala to na pisanie bez dobijania klawiszy do samego dołu. W grach nie powinno to przeszkadzać, ale nie jest też żadną zaletą, dlatego, że w ferworze walki większość z nas i tak wbija klawisze tak mocno jak się da, często trzymamy je długo wciśnięte, a więc dźwiękowa i namacalna odpowiedź klawisza jest bez znaczenia.

Link to post
Share on other sites

OK, dowiedziałem sie więcej niż chciałem. Chciałem się dowiedzieć, czy kupować MX Brown (kompromis), MX Black/Red (typowo do grania) czy MX Blue (typowo do pisania). Zdecydowałem, że biorę MX Black/Red (zależy czy znajdę klawiaturę na MX Black z podkładką pod nadgarstki). Dzięki za pomoc! ;)

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem, że biorę MX Black/Red (zależy czy znajdę klawiaturę na MX Black z podkładką pod nadgarstki). Dzięki za pomoc! ;)

 

W Saturnie jest Asus Echelon za kwotę 350 złotych, jest to rebrandowany QPAD MK-80, w oryginale ma mx blue , a Asus dał mx Black , do tego podświetlenie, hub usb, jest numpad i duża podpórka pod nadgarstki :)

http://www.saturn.pl/klawiatura-asus-echelon-czarny,id-945104

Za tą cenę to nawet bym sie niezastanawiał. Jak ci pasują mxcherry black to kupuj.           

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...