Skocz do zawartości

Słuchawki do CS:GO z kartą lub bez do 400 zł


Recommended Posts

Powiem tak: za czasów 1.6 mialem Steelseries 5h, lecz po około 4-5 latach użytkowania mi się rozleciały :( jako iż już nie gralem w tego typu gry zakupiłem jakieś najzwyklejsze słuchawki Panasonic za 100 i po jakimś czasie zacząłem grać w GO. Różnice? Żadne. Wniosek? Nie ma sensu wydawać kilkuset złotych na słuchawki

Link to post
Share on other sites

Powiem tak: za czasów 1.6 mialem Steelseries 5h, lecz po około 4-5 latach użytkowania mi się rozleciały :( jako iż już nie gralem w tego typu gry zakupiłem jakieś najzwyklejsze słuchawki Panasonic za 100 i po jakimś czasie zacząłem grać w GO. Różnice? Żadne. Wniosek? Nie ma sensu wydawać kilkuset złotych na słuchawki

o powiedział co wiedział 

 

porównujesz zapewne słuchawki z marketu przeznaczone pod telewizor i steelseries gdzie 90% ceny logo.

Link to post
Share on other sites

Większość marketowych słuchawek Sony, Panasonic, Philips to tak samo słabe słuchawki, jak SteelSeriesy, Logitechy i inne pierdzitechy, tylko pewnie są tańsze :)

 

Jak chcesz kupić dobre słuchawki, to nie idziesz do marketu, gdzie wciskają szmelc, bo po prostu im to zalega, tylko szukasz słuchawek, które przez swą jakość dźwięku, wykonania zjednały sobie użytkowników. Wyobraź sobie, że wielu użytkowników takiego sprzętu jest na wielu forach, gdzie dają rady, co kupić. Zapewne napisali łącznie miliony postów o tym, a ciągle są ludzie nie potrafiący z tej wiedzy skorzystać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

To weź jeszcze SC8000 do porównania ;)

 

No i jednak wziąłem...

Doszły mnie słuchy, że mogą być problemy ze współpracą SC8000 oraz SC808, ze względu na sterowniki... jak przyjdzie to się przekonam. Ciągle pod górkę...

Link to post
Share on other sites

Fexxer czekam na Twoją opinie i wrażenia z odsłuchu AIM SC8000. Przymierzam się do jej kupna pod wzmacniacz YAMAHA AX-500 + 2x kolumny YAMAHA NS-G7. Zależy mi przedewszystkim na poprawie jakości dźwięku stereo. Na integrze, którą mam na płycie ASUS P8P67 muzyka brzmi strasznie płasko, tak jakby wszystko wrzucane było do jednego worka. Chciałbym jeszcze zdąrzyć i kupić ją po promocyjnej cenie w Komputroniku :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli będą dobrze działać w duecie AIM SC808 oraz AIM SC8000 to sobie kartę zostawię. Jeśli będzie problem to AIM SC8000 będzie wystawiony w komisie za cenę z Komputronika, żeby ktoś skorzystał. 

 

Audiotrak HD2 to także bardzo ciekawa propozycja.


Duet działa świetnie, z czego AIM SC8000 ma sporo ustawień jeśli chodzi o przestrzeń wirtualną, której w SC808 nie ma w ogóle.

 

Ten duet wyczerpuje całkowicie moje zapotrzebowanie na źródła dźwięku w PC. 

 

AIM SC808 doskonały dźwięk stereo, czystość dźwięku, znakomita kontrola nad basem, detaliczne i szczegółowe brzmienie. Sprawdza się również w grach, jednak głównym przeznaczeniem karty jest głównie muzyka i w tym aspekcie należą się pokłony.

 

AIM SC8000 to karta, która depcze za SC808 (nie odbiega jakoś diametralnie) jeśli chodzi o jakość dźwięku, ale możliwość konfiguracji przestrzennej i dźwięku wirtualnego 7.1 dają tej karcie przewagę jeśli chodzi o gry oraz efektowność dźwięku. Włączenie dźwięku przestrzennego nadaje mu nieco sztucznego charakteru i nienaturalnej przestrzeni, ale działa :)

 

A już myślałem żeby sprzedać, bo po co mi 2 podobne karty :P nic bardziej mylnego! AIM SC808 + AIM SC8000 to zestaw KOMPLETNY! 


Ostatnie słowo:

 

AIM SC8000 według mnie jest próbą zaadoptowania znakomitej karty stereo jaką jest AIM SC808 do wymagań graczy. Za 149zł lepiej się tego zrobić nie da :) 

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za opinie. Chyba skuszę się na AIM SC8000, bo cena jest naprawdę korzystna, a skoro mówisz, że nie odstaje wiele od SC808 to tylko dobrze o niej świadczy. Poza tym nie mam kasy na SC808.

Cooger mi tutaj jeszcze proponuje AUDIOTRAKA PRODIGY HD2, lecz używanego bez gwarancji. Którą Ty byś z tych kart wybrał? AIM SC8000 czy Audiotrak Prodigy HD2?

Link to post
Share on other sites

Daję gwarancję uruchomieniowią :-> Nie mniej jak pisałem SC8000 to też świetny wybór, do gier lepszy od HD2 do stereo brałbym jednak HD2 (ale nie w cenie nówki - tu wolałbym dołożyć do SC808!). 

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

cooger nie wiem, co będzie miało lepszą jakość dźwięku.

 

Powiem szczerze, że ciężko walczyć z taką promocją :P karta na Allegro pójdzie znacznie szybciej.

 

Dzisiaj wystawiłem na Allegro znakomite i względnie tanie Ultrasone HFI-580 i już są pytania. Na forach cisza od 2 tygodni :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...