Skocz do zawartości

Co jest z tą temp. na 4870?


Recommended Posts

Otóż dzisiaj grałem sobie w Darksiders i uruchomiony był program EVGA Precision który pokazuje temp. GPU podczas gry. W pewnym momencie temperatura zaczęła wzrastać. Najpierw z 82C na 90C a po 5 minutach było już 102C. Wyłączyłem grę bo bałem się o grafę. Dodam że w spoczynku jest 65C. WTF?

 

PS.: Chłodzenie - Asus Glaciator

Link to post
Share on other sites

No to chyba musiałeś coś źle zrobić przy nakładaniu, bo nie ma możliwości, żeby osiągnęła tak wysokie temperatury gdyby było to dobrze zrobione. Jeśli masz jeszcze tą pastę to wymień na nową, radiator i chip przeczyść alkoholem, pastę nałóż cienką warstwą po cały chipie, a na koniec zrób kroplę pasty na samym środku i do tego przykładaj radiator. Dobrze by było jakby Ci ktoś pomógł w tym :D

Link to post
Share on other sites

A no właśnie doświadczonego nie mam pod ręką. Hmm, kiedyś już nakładałem pastę na procesor ale wtedy to był Zalman STG-1 z pędzelkiem. Z tego co zrozumiałem to jak nie ma pędzelka to się robi kropkę wielkości ziarnka ryżu na sierodku i zakłada radiator. Nigdy nie "rozcierałem" jej. Spróbuję za 15 minut rozebrać chłodzenie i nałożyć jeszcze raz i napiszę jaki efekt

Link to post
Share on other sites

OK. Rozebrałem grafę, wyczyściłem nałożyłem tak 3-4 ziarenka ryżu, dokręciłem na maxa. Odpaliłem kompa, potem Darksiders żebym miał porównanie i średnia temp. to 85C żadko kiedy przekracza tą temperaturę no chyba że w filmikach to wtedy jest nawet i 89C. Nie wiem czy się cieszyć czy nie. W sumie to do 100C nie dochodzi no ale i tak wysoka. Po nowym roku jak będę wymieniał procka i płytę to zakupię też Accelero S1 + 2x 120mm ale na razie muszę na tym glaciatorze ciągnąć. No i jak. Może być taka temperatura? :D

 

PS: Nie miałem pod ręką karty telefonicznej ani żadnej folii dlatego nie rozprowadziłem pasty.

Link to post
Share on other sites

Ja na swojego Radeona zużyłem 2 tubki po 2,5 g także nie żałowałem pasty ;), z tym że to nakładałem na rdzeń, pamięci i sekcje zasilania.

Ja to bym ją w ogóle całą zalał, a co będę żałował.

 

Pasty dużo się nie daje. Ziarnko grochu na CPU pokroju Phenoma II to max.

Link to post
Share on other sites

Ja to bym ją w ogóle całą zalał, a co będę żałował.

 

Pasty dużo się nie daje. Ziarnko grochu na CPU pokroju Phenoma II to max.

Tyś widział ziarnko grochu..

I co w ogóle porównywać procesor do grafiki, gdzie jest więcej elementów. Pasta powinna wypłynąć bokami, wtedy masz pewność, że jest pod całą stopą radiatora.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj wpadłem na pomysł. Zdjąłem podczas gry bok obudowy i temp. spadły o 10C. Kiedyś miałem wentylatory z przodu i z tyłu więc był dobry obieg powietrza. Ale ostatnio w jednym zaczęło się psuć łożysko i głośno chodził a drugiego włożyłem zamiast standardowego do wentylatora. Także teraz założyłem z tyłu tego "Brushlesa" i podpiąłem pod 5V i jest GIT!!! :P

 

EDIT: Zmieniłem napięcie na 7V i teraz temp. nie przekracza 80C, co w moim przypadku jest bardzo dobrze :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...