Skocz do zawartości

Komputer resetuje się po uruchomieniu programu.


Recommended Posts

Cześć. Od dwóch dni mój komputer resetuje się chwilę po zalogowaniu do systemu. Zazwyczaj następuje to przy próbie włączenia jakiegoś programu. Kiedy dłużej odpocznie mogę nawet włączyć grę, ale resetuje się zaraz po załadowaniu mapy (Np. w GTA 5, czy CS:GO). Czasami potrafi się zresetować jeszcze przed ukazaniem się ekranu logowania do systemu.

Resetuje się nawet przy temperaturze 36 stopni na procesorze. Grafika dochodzi do 70 stopni podczas wczytywania gry, po czym komputer resetuje się w momencie załadowania mapy.

Wymieniłem zasilacz na inny - problem nadal występuje. Co może być przyczyną mojego problemu? Czy w grę wchodzi złośliwe oprogramowanie?

 

Mój sprzęt:

ASUS PBZ77-V LX2

MSI GeForce GTX770

Intel® Core i5-3570 4x3,4GHz

Cooler Master G550M

8GB DDR3 Kingston 1600MHz

 

Wieczorem będę miał komputer kumpla, więc sobie posprawdzam części. Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Bad sectory na dysku, błędy w ramie, grafika dziwi mnie to 70  stopni przy wczytywaniu czyli zaraz po pulpicie domniewam bo nie wiem jaką masz wersje ale powinno być duzo chłodniej.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites

gruntowne wydmuchanie radiatorów na grafice - powiem że 70 stopni to moja gt240 w stresie tyle osiąga, a tu na starcie taka temperatura. sprawdziłbym też co pod radiatorem się dzieje bo pasta też badziewnie nałożona. najlepiej to sprawdzić grafikę w drugim kompie.

Link to post
Share on other sites

W tym occt to testowałeś CPU przejdź do zakładki GPU, zaciągni momtesta i ramki zobacz. Co do pasty jak ma MSI i jest na gwaraqncji to ma plombę na śrubie bo też taktowną mam, i lipa z wymianą pasty samemu ale w pulpicie ma temy ok.

Link to post
Share on other sites
Kiedy dłużej odpocznie mogę nawet włączyć grę, ale resetuje się zaraz po załadowaniu mapy (Np. w GTA 5, czy CS:GO). Czasami potrafi się zresetować jeszcze przed ukazaniem się ekranu logowania do systemu. 

 

Miałem identycznie jak zasilacz nei dawał rady, zmieniłem wtedy na mocniejszy i juz sie nie resetowało nic, no ale ty masz porządny zasilacz.

Edytowane przez ZimnoCieply
Link to post
Share on other sites

Witam.

 sprawdź grafikę FurMark - tym sam testuję karty na obciążenie  lub  video card stability.

Trzeba sprawdzić czy problem tkwi w sterownikach, biosie karty czy też problemem jest gra.

Jeżeli będą problemy z grafiką to na teście na pewno wyjdzie.

Jak korzystać z furmark - wyklepaj w google.

Jeżeli nadto problemem wyjdzie na teście to proponowałbym aktualizację bios-u karty graficznej, na płytce dołączonej do grafiki napewno jest live update - ale niczym zrobisz aktualizację bios-u podaj wyniki testu,

 

8-) 

Link to post
Share on other sites

Komputer nagle zaczął działać na jakieś dwa dni. Dzisiaj znowu się zresetował i jest tak,jak opisałem w pierwszym poście. Z drugiego komutera wymieniałem po kolei zasilacz, grafikę i RAM. W każdym przypadku komputer resetował się po załadowaniu gry. Pozostał dysk, procesor i płyta główna. Jakieś pomysły jak sprawdzić, która część jest wadliwa?

Link to post
Share on other sites

pobierz OCCT - standardowo po instrukcję zwróć się do google. wyniki zamieść. Poza tym przydał by się dziennik systemu - zakładka system(znajdziesz to w zarządzanie komputerem -> podgląd zdarzeń -> dzienniki systemu Win -> system) ale to po teście.

poszukaj błędów krytycznych. Przy okazji przed testem w msconfig wyłącz wszystkie usługi i procesy dodane przez programy, zostaw tylko podstawowe. Odpal occt i poczekaj na wyniki oczywiście. nie pamiętam czy occt robi raport po zakończeniu testów jeżeli takowy się pojawi to zapodaj go.

pozdro

Link to post
Share on other sites

witam

Nie chciałbmy wyjść na głupka, ale już trochę złożyłem zestawów samodzielnie i każdy chodzi to tej pory bez zarzótów.

 

Problemem może być sam procesor, bo w specyfikacji płyty nie znalazłem włożonego procesora, co akurat nie koniecznie może stanowić problem. 

 

Oto co zalecam:

1. zostawić tylko jeden moduł pamieci

2. odpalić system i msconfig wyłączeć wszystkie zbyteczne usługi i uruchomienia.

3 combo fix pobrać i odpalić(postępować wg wskazówek programu) - należy przy tym wyłączyć antywirusa.

4. po zrobieniu skanu combo fix alternatywny skan spyboot

5. restart i wszystkie ustawienia w bios na poziom domyślny - jeżeli coś było podkręcane, jeżeli nic nie było ruszane to aktualizacja BIOS-u.

6. po tym wszystkim odpalić kompa i sprawdzić czy odpali gra.

 

Mam jeszcze jedno pytanie ale nie zadam go, jeżeli ta procedura nie pomoże to kapituluję. Choć sprawdzałem coś ciekawego u producenta płyty.

Link to post
Share on other sites

Zacznij od sprawdzenia dysku ...............................................................

Opcje:

1. testowanie dysku hd tune nie jest wg mnie miarodajne, prościej to kupić nowy dysk. Z tego co pokazuje wynik końcowy to dysk jest sprawny jednak to tylko złudzenie

2. sprawdzić dysk to tylko MHDD tu wyjdzie prawda - jednak oszczędzając sobie czasu to prościej kupić nowy dysk

 

Konkluzja: zerowanie dysku jest bez sensu trwa bardzo długo i nie można przerwać procesu bo dysk będzie się nadawał do kosza. 

jeśli ma się sektory z odczytem >150ms i wzwyż to lepiej odpuścić i tylko przerzucić dane na nowy dysk.

sam miałem dysk na którym setkami wyskakiwały sektory z czasem dostępu >500 ms i jeszcze taki dysk uzywałem ale system już na drugim nowym.

Edytowane przez mammon
Link to post
Share on other sites

a kto mówił o zerowaniach dysku itp., są Panie kolego inne programy niż hd tune......... np. paczka diagnostyczna hiren boot

Właściwie to jaką celowość ma sprawdzanie dysku, skoro zakładając że typowy użytkownik nie będzie miał fizycznej możliwości naprawy dysku twardego, prościej jest kupić nowy i póki stary jeszcze działa to zrobić migrację danych. W przeciwnym razie sugerowanie sprawdzenia dysku choćby hirens jest bezpodstawne. Równie dobrze można pobrać dedykowane narzędzie do diagnostyki dysku od producenta, gdzie każda firma robiąca hdd ma w swoim arsenale - skutkuje to tylko uzyskaniem pewności co do stanu faktycznego hdd.

Wspomniany hirens ma takie diagnostyki od producentów choćby od WD czy Samung, posiada też komercyjne oraz MHDD.

MHDD da odpowiedź, ale czy to coś zmieni jeżeli dysk jest fizycznie na skraju wydajności to tylko wymiana pomoże, nie ma innej opcji.

Wiem co mówię bo mieszkam na końcu linii energetycznej i póki nie miałem UPS to dyski padały mniej więcej co rok i mam pokaźną kolekcje sprawdzonych dysków mhdd z podjętymi próbami naprawy ich przez program, żaden nie nadaje się do ciągłej pracy, służą jako przechowalnie, spokojnie leżą w szafie, bo nawet po zerowaniu pojawiają się nowe sektory z pokaźnymi czasmi dostępu.

 

Dla ścisłości mozna jeszcze Victoria 4.46 sprawdzić dysk - ale czy to coś zmieni.

 

Mimo wszystko dla przeciętnego użytkownika uszkodzony hdd jeśłi jest na gwarancji to zwrot, poza gwarancją kupno nowego.

 

Wszystko w temacie

Edytowane przez mammon
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...