Skocz do zawartości

Modularny zasilacz oraz obudowa itx


Recommended Posts

O tą mnie chodziło http://m.ceneo.pl/32541178

Taki mniejszy Graphite 600T, którego uważam za jedną z ładniejszych obudów.  Widziałem tą obudowę na żywo i dla mnie zbyt kosmicznie wyszła wersja ITX. Zaletą na pewno jest wentylacja, wadą... wymiary wręcz kolosalne na ITX (szer. x wys. x gł. ,mm) 365x450x440

Link to post
Share on other sites

O tą mnie chodziło http://m.ceneo.pl/32541178

Nie dość, że za ~400 to jeszcze do kostki niepodobna :D

Jeśli chodzi o te zasilacze to Gold i Platinum różnią się od siebie sprawnością czyli ile energii z tej pobranej przetwarzają bo jak wiadomo zawsze trochę idzie w eter w postaci choćby ciepła. Platinum to wyższy certyfikat oznacza więc większą sprawność co może skutkować na przykład większą oszczędnością prądu ale nie wiem czy będą to zauważalne różnice. Osobiście wziąłbym Golda :) (ale to może dlatego że jestem chytrus :D )

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobry wieczór,

 

Zasilacz dotarł do mnie w piątek, co było małą niespodzianką. Początkowo miał być w poniedziałek, gdyż morele nie miało go na stanie i sprowadzali zasilacz od producenta. Z uwagi, że czasu było mało to zacząłem go montować jakoś po północy.

 

Najpierw podszedłem do demontażu mojego starego XFX Core 650 co nie było łatwym zadaniem, Wszystkie jego "macki" zostały kilkanaście razy spięte opaskami zaciskowymi i trochę czasu zajęło mi uwolnienie go z "łańcuchów".

 

W końcu przyszła ta milsza część montaż Super Flower Leadex Platinum 550W, po krótkich walkach z przewodem 8pin- kostka jest większa niż w XFX, a dokładniej "łapki" to przewód nie chciał przejść przez otwór w obudowie. Konieczny był demontaż płyty głównej i rozkręcenie podstawy płyty głównej w obudowie, żeby odchylić wystarczająco blachę. Finito! wszystko podpięte, wielkie było moje zdziwienie (pozytywne) gdy nie musiałem jakoś specjalnie układać kabli za osłoną, jest ich tak mało, że obyło się jeszcze bez jakiejkolwiek opaski zaciskowej!

Nadszedł czas na pierwsze uruchomienie Super Flowera i tutaj chwała półpasywnemu układowi (według producenta do 40% obciążenia). Jest ciszej (nawet bardzo) jedyną rzeczą, którą słyszę jest wiekowy (8letni) Hitachi HDD, który od czasu do czasu sobie poburczy. Pozytywnie zaskoczył mnie też fakt zużycia prądu w spoczynku, wynik 75~82W (pod obciążeniem jeszcze nie testowałem). Stary XFX Core 650 wciągał w spoczynku od 98~108W. Niby nic, ale w perspektywie czasu zawsze jakiś pieniądz.

 

Czy ma jakieś wady? hmm... uważam, że cena mogłaby być trochę niższa lecz duży wpływ ma tutaj niekorzystny kurs dolara. Trochę krótki przewód 24pin, przez kondensator? pod opaską termokurczliwą, który utrudnił wygięcie kabla. W SPC Regnum L50 długość "na styk", XFX miał kilka cm dłuższy. Wkrótce przesiadam się na ITX więc problemu nie będzie.

Fajnie by było gdyby producent montował w zasilaczach wyłącznik podświetlenia kostek przewodów (taki pół minus)

 

Zdjęcie na szybko

http://images67.fotosik.pl/1083/6384e83a675d5ed0.jpg

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...