Skocz do zawartości

Modularny zasilacz oraz obudowa itx


Recommended Posts

Witam,

 

Planuję w najbliższym czasie zmianę platformy z atx na mini-itx. W tym momencie już nabyłem kartę Gigabyte GTX970 IXOC do przyszłej platformy mini-itx. Potrzebuję jeszcze modularnego zasilacza oraz obudowy. Zasilacz zakupię do niedzieli, żeby przesyłka dotarła do mnie we wtorek. Obudowę po premierze płyt głównych itx dla skylake.

 

Kwota jaką mogę przeznaczyć na zasilacz to 300-500zł, obudowa do 600zł.

Od zasilacza oczekuję modularnego okablowania, cicha praca chłodzenia, mile widziane półpasywne chłodzenie.

 

Jeśli chodzi o zasilacze to zastanawiam się pomiędzy listą poniżej. Jeśli macie inne propozycje chętnie je przeanalizuję.

XFX XTR 550W 359zł

Antec Edge 550W około 400zł

SeaSonic X-Series 650W 499zł

 

Teraz pytanie czy jest sens dokładać do SeaSonic 140zł względem XFX? Niestety Seasonica 560w nigdzie już w pl nie ma, bynajmniej ja nie znalazłem.

 

Jeśli chodzi o obudowę, to jestem otwarty na propozycję. Na razie wpadła mi w oko Lian-Li PC-Q36

 

Liczę, że otrzymam kilka fajnych propozycji

Link to post
Share on other sites

Wiesz może jak z głośnością wentylatora w tym zasilaczu? Posiada on tryb półpasywny? Rozumiem, że w komplecie są dwa rodzaje "gumek" ten czerwony trochę mnie odstrasza. Warto dopłacić około 100zł do SeaSonix X-series? Z tego co zauważyłem to jest w proline tańszy o 140zł niż w morele czy też net-s. I jak na tle tej dwójki wypada XFX?

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Może inaczej to rozpiszę :P

 

XFX - OEM Seasonic SSP-550RT, elektrycznie wypada tak samo jak Antec, posiada tryb półpasywny - wentylator załącza się przy około 30-35*

Antec - ten sam OEM, nie posiada półpasywu lecz ma zmieniony wykres obrotów wentylatora przez co lekko słyszalny staje się przy dużym obciążeniu.  Pytałeś o gumy - opakowanie zawiera 2 komplety - czerwone i czarne.

Seasonic X-650 - klasę wyższy zasilacz, ale moim zdaniem to przerost formy nad treścią. Osobiście w jego cenie wybrałbym SuperFlowera Leadex Gold 650.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hej możesz zdradzić co to za płyta i procek też się zastanawiam nad nową platformą pod skylake
 
zobacz obudowę 
PHANTEKS PHANTEKS Enthoo Evolv ITX Czarna
http://www.morele.net/obudowa-phanteks-phanteks-enthoo-evolv-itx-czarna-z-oknem-ph-es215p-bk-726831/

 

zasilacz proponuje Nowość od EVGA SuperNOVA G2 80 Plus Gold 550W 
7lat gwarancji
Ultra cichy wentylator z ECO Thermal Control System.
Wentylator - Zero hałasu wentylatora < 45 ° C

http://www.morele.net/zasilacz-evga-supernova-g2-80-plus-gold-550-watt-220-g2-0550-y2-757740/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Reansumując:

Grupa dobrych zasilaczy:

Antec Edge 550 (410zł) to jest ten sam zasilacz co XFX XTR 550 (360zł) tylko, że bez trybu półpasywnego, lecz z podświetleniem wentylatora. Obie konstrukcje są oparte na Seasonic G550 (360zł) tak?

 

Grupa trochę lepszych zasilaczy niż wymienione wyżej?:

Evga G2 550 (415zł) to zasilacz bliźniaczy do Super Flower Leadex Gold 650 (485zł)?

 

Chciałbym jeszcze zapytać co sądzisz o Enermax EPM500AWT (474zł), certyfikat 80plus platinum. Posiada on jakieś wady względem innych zasilaczy wymienionych w tym temacie?  Czy 500W wystarczy dla zestawu opartego na i5@4,5, GTX970 ITX, 2dyski hdd, 1ssd?

 

Podsumowywując:

1. Problematyczna długość zasilaczy dla niektórych obudów ITX: Antec (170mm), Super Flower 650 (165mm) oraz EVGA SuperNova G2 (165mm).

2. Jak na razie moimi faworytami są:

- XFX XTR 550 (360zł) za przyzwoitą jakość w najniższej cenie z wymienionych zasilaczy oraz tryb półpasywny,

- EVGA SuperNova G2 550 (415zł)  jeśli obudowa pozwoli na montaż 165mm zasilacza

- Enermax Platimax 500W (474zł) za certyfikat 80plus platinum w cenie niektórych 80plus gold, minus za kabel zasilający kartę graficzną, który rozgałęzia się na dwie wtyczki 6+2pin. Karta, której używam posiada 1 gniazdo 8pin

 

Edit:

scrappcio

Przeglądając obudowy itx nie natknąłem się na ten model więc dziękuję za propozycję bardzo fajnej obudowy, w przystępnej cenie. Nie znalazłem informacji na temat dopuszczalnych dł. zasilaczy lecz ze zdjęć wynika, że powinna pomieścić też te o dłuższej konstrukcji. Na plus przyzwoita wentylacja, z minusów to trochę duże wymiary jak na itx.

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

 

 

tylko, że bez trybu półpasywnego, lecz z podświetleniem wentylatora.

Tak, lecz wentylator w Antec'u jest cichszy.

 

Obie konstrukcje są oparte na Seasonic G550 (360zł) tak?

Tak, ale obie konstrukcje są troszke bogatsze niż seasonic - patrz okablowanie w pełni modularne.

 

 

Grupa trochę lepszych zasilaczy niż wymienione wyżej?: Evga G2 550 (415zł) to zasilacz bliźniaczy do Super Flower Leadex Gold 650 (485zł)?
 

Tak. Seria G2 od EVGA to rebrandowane Superflowery Leadex Gold.

 

Odnośnie Enermaxa - sam bym nie kupił mimo, że to świetny PSU z tego względu iż nie wiem jak funkcjonuje serwis tej marki w Polsce. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze 2 dni do namysłu, gdy podejmę decyzję i przyjedzie nowy zasilacz to poinformuję o moich spostrzeżeniach. Wybór padnie tak jak wyżej pisałem na XFX XTR / EVGA SuperNova G2 / Enermax Platimax. Antka skreślam z uwagi na najwyższą długość i identyczną cenę jak SuperNova G2.

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie jeszcze Nowy zasilacz Corsair RM650i (biała etykieta) jak na razie dostępny tylko w jednym sklepie który jest pół pasywny. 
https://www.alternate.pl/Corsair/RM650i-650W/html/product/1208772?campaign=Zasilacz+PC/Corsair/1208772

 

chociaż podobnie kosztuje wersja 750W
http://www.x-kom.pl/p/246960-zasilacz-komputerowy-corsair-rm750i-750w-gold-box.html


Edit:

scrappcio

Przeglądając obudowy itx nie natknąłem się na ten model więc dziękuję za propozycję bardzo fajnej obudowy, w przystępnej cenie. Nie znalazłem informacji na temat dopuszczalnych dł. zasilaczy lecz ze zdjęć wynika, że powinna pomieścić też te o dłuższej konstrukcji. Na plus przyzwoita wentylacja, z minusów to trochę duże wymiary jak na itx.

 

A bo ty chcesz itx to zobacz mniejszego brata http://www.morele.net/obudowa-phanteks-phanteks-enthoo-evolv-itx-czarna-z-oknem-ph-es215p-bk-726831/

bonus obudowa który ekstra wygląda na biurku :)
http://www.morele.net/obudowa-in-win-901-design-silver-667729/

Edytowane przez scrappcio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Antec EDGE... Miałem ten zasilacz kilka dni. Naprawdę kawał solidnej elektryki. Niestety w mojej sztuce piszczały cewki i gdyby nie fakt, że w zasilaczach tego producenta tyrkotają łożyska w wentylatorach (przez cały czas, niezależnie od poziomu obciążenia), wymieniłbym go na niepiszczącą sztukę i cieszyłbym się nim na pewno przez najbliższe kilka lat. Wspomniany hałas wentyla wyeliminował go niestety z mojej konfiguracji. Teraz czekam aż w sklepach pojawi się znowu EVGA SuperNOVA G2 (koniec sierpnia) i czuję, że to będzie to czego szukam. :]

Edytowane przez Player-01
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o obudowy to jak na ten moment wpadło mi w oko 5 modeli:

1. Lian Li PC-Q36

2. Corsair Obsidian 250d

3. Fractal Design Node 304

4. Cooltek W1

5. Phanteks Enthoo Evolv ITX

 

 Znacie jeszcze jakieś inne fajne obudowy ITX?

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Nadszedł czas decyzji i jest ona niemal już podjęta, wybór padł na zasilacz firmy Super Flower ponieważ EVGA G2 jest nie dostępna. Ponadto bardzo pochlebne recenzje znalazłem na jego temat zwłaszcza pod względem głośności wentylatora, który nawet podczas mocnego obciążenia dalej cicho pracuje. Tryb pasywny do 40% obciążenia.

 

XFX odpuszczam z uwagi na dosyć głośną pracę wentylatora (podobnie jak w moim core), a Platimaxa za zbyt sztywne kable oraz brak kabla pci-e 1x 6+2 (dostępne tylko 2x 6+2)

 

Mam do wyboru dwie jednostki od tego producenta

http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-gold-550w-sf-550f14mg-752008/

http://www.morele.net/zasilacz-super-flower-leadex-platinum-550w-sf-550f14mp-752009/

 

Czy ten drugi różni się czymś od tego pierwszego poza etykietką gold/platinum? Jestem w stanie dopłacić te 89zł jeśli jest wart tego.

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...