Skocz do zawartości

Rozmieszczenie wentylatorów oraz ich dobór.


Recommended Posts

Witam serdecznie moi drodzy, a  więc lecimy jak w temacie które z rozmieszczeń wentylatorów mi polecacie oraz jakie wentyle będą odpowiednie do poniższych szkiców.Nadmienię że posiadam obudowę Zalman Z9 + okienko Z9 U3. Obecne wentyle to 3x Zalman fabryka, a interesują mnie jakieś z niebieskim ledem.

Pozdrawiam 

P.S 

Wstępne rozmieszczenie wentyli do wglądu:

1. http://i.imgur.com/ofY9qR0.jpg

2. http://i.imgur.com/TWofQJa.jpg

Link to post
Share on other sites

Od siebie mogę polecić Prolimatech Vortex Blue Wings 140

http://www.ceneo.pl/25014949#mh=d1N8ylE356011prolimatechv7tC01cIVFOArefZV6UqjyEkyhOQpTqy2pNY5kD11sArG0bueoKQUV12Q9xCeDsdQd3jEED9X0XMufWP18BU3gEbayKs-dCX0gBjUmEzrp89-KalvtysTcBUf_cSrLo6JVOK4V6gve1GhbbchI7IYLJSlfbSpmgZw_zEyDvPmCxb0A-R8u93EatoZEFbmKqy0

 

Używam ich od 3 lat, posiadam wersję 120mm oraz 140mm. 140 mm są dużo cichsze na maksymalnych obrotach (1100rpm) niż 120 (1600rpm)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Ale zmieniłbym aby jeden górny był wyłączając i dał tam filtr. Jest czysciej w budzie bo wiecej powietrza jest wtlaczane.

 

Gdy wiecej wyciąga powietrze to musi skądś zassać powietrze wiec wciaga do budy powietrze przez niefiltrowane otwory.

Link to post
Share on other sites

Górny panel posiada filtr zainstalowany przez moją skromną osobę, a co do podciśnienia to będą zamontowane 2 wentylatory wtłaczające 140 ( cfm ~90 ) oraz 3 zasysające 120 ( cfm ~70 ) tak więc różnica będzie naprawdę znikoma jeśli wliczyć w to opór filtra.

Anyway jakieś propozycje odnośnie kontrolera ??  

Link to post
Share on other sites

Zależy w jakiej cenie chcesz zakupić kontroler obrotów, osobiście miałem styczność z dwoma: NZXT Sentry 2 oraz BitFenix Recon.

W skrócie:

NZXT cena około 130zł, obsługuje 5 wentylatorów, kolorowy wyświetlacz, brak możliwości wyciszenia dźwięku (pisku) podczas dotyku panelu

Bitfenix cena około 170zł, obsługuje 6 wentylatorów, mniej rzuca się w oczy, ładne białe podświetlenie, możliwość wyciszenia dźwięku (pisku) podczas dotyku panelu, fajny matowy odcień w wersji czarnej, z białą nie miałem styczności

Oba posiadają możliwość wyłączenia panelu dotykowego

 

Z czystym sumieniem mogę polecić Bitfenixa, z innymi nie miałem jak dotąd przyjemności więc nic innego nie polecę.

Link to post
Share on other sites

Tak

 

Edit:

Z tego co teraz zauważyłem to jest już dostępna też kolejna wersja NZXT Sentry 3, która różni się grafiką na wyświetlaczu oraz możliwością wyciszenia dźwięku w cenie 190zł

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites
Górny panel posiada filtr zainstalowany przez moją skromną osobę, a co do podciśnienia to będą zamontowane 2 wentylatory wtłaczające 140 ( cfm ~90 ) oraz 3 zasysające 120 ( cfm ~70 ) tak więc różnica będzie naprawdę znikoma jeśli wliczyć w to opór filtra.

 

Anyway jakieś propozycje odnośnie kontrolera ??

Miałem na poczatku tak jak w 1 punkcie ale na YT obejrzałam z ciekawości filmik (nie śmiejcie sie - davidan20...) opisujący ten drugi sposób czyli wiecej wentyli wtlaczajacych powietrze.

 

Po pomiarach okazało się że temp są identyczne zaś dużo mniej się syfi komp. Sprzatam teraz raz na 3 miesiące zamiast co miesiąc a i tak po trzech miesiącach tego syfu jest mniej.

Link to post
Share on other sites

Mój komputer znajduję się na biurku więc już samo przeniesienie go z gleby spowodowało poprawę zbierania się niechcianego syfu w budzie, dziś po instalacji wszystkich śmigieł sprawdzę najlepsze temperatury i tego będę się trzymać :) Podzespoły mają mieć przyjemnie jak ja przy zimnym piwku :) a kurz to drugorzędna sprawa,


Walka z Flexem i Pilnikami :) 

1:0 dla mnie !
Status Okna - DONE 

http://i.imgur.com/StB3Fmm.jpg

 

Edytowane przez Niedoświadczony30
Link to post
Share on other sites

Zlikwidowałem kratkę w bocznym panelu, a w jej miejsce wstawiłem okienko. Plexa uszczelniona silikonem szklarskim więc największa dziura została zatkana :) Całość dopełni niebawem kontroler Aeorcool ponieważ nie otrzymałem zbyt wiele odp. kierowałem się własnymi spostrzeżeniami i filmikami z YT.
No i cena :) nie przekraczająca 130zł :) bo po tyle wyrwałem ten oto model:



Opinie na temat wyżej wymienionego produktu podeślę niebawem.
  Edytowane przez Niedoświadczony30
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...