Skocz do zawartości

Linux i karta sieciowa Airlive WN-360USB


Recommended Posts

Witam, chciałbym się całkowicie przesiąść na linux'a ale jak na razie mam z nim same problemy:/ jest jakiś sposób na zainstalowanie tej karty sieciowej?

jak na razie ściągłem sterowniki ze strony airlive, rozpakowałem je z pod windowsa później wlazłem na Linux'a(Ubuntu 10.04 Lamparcik), wszedłem w folder gdzie są rozpakowane sterowniki PPM> odtwórz folder w konsoli(czy jakoś tak) no i wpisałem tan ./configurate potem make potem make install, coś się porobiło ale dalej karta sieciowa nie działa:/

 

tutaj zamieszczam log instalacji: kliknij jak widać jest w nim kilka errorów:/

Link to post
Share on other sites

no spróbuje ściągnąć tą wersje tym razem wersję 32bit, ale zapomniałem dopisać jednej rzeczy.

Linux wykrywa mi kartę sieciową, ale karta nie wykrywa mi routera ani żadnej innej sieci, gdy daję połączenia z ukrytą siecią to karta próbuję się połączyć i linux ciągle pyta mnie o hasło do sieci które dobrze wpisałem, jeszcze zrobiłem coś takiego że podałem mu belejaki SSID (siec taka nie istnieje) i belejakie hasło to efekt był taki sam ciągle pytał o hasło,

 

a i jeszcze jedno kontrolka na karcie sieciowej cały czas miga wskazując jakiś transfer

Link to post
Share on other sites

Wiesz kiedyś też miałem linuxa 10.04 i podobny problem zdenerwowałem się i wy****** go z dysku zainstalowałem po jakimś czasie wersje 10.10 a tam patrze automatyczne stery do mojego USB WI FI hehe :hahaha: Co do problemu to miałem tak że wyświetlało listę dostępnych sieci ale z kolei połączyć się nie mogłem na 10.04 :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...