Skocz do zawartości

[Router]Netger DGN 2200 czy inny ?


Recommended Posts

Witam !

Miałem całkiem niedawno, 3 miesiące temu jeszcze router TP-Link W960N czy jakoś tak - z serii N ogólnie, jednak internet to skryty zabójca - po RJ11'tce poleciał impuls i poszedł ...

Chciałem teraz gdy mam trochę pieniędzy odłożone zakupić nowy router - Wygląd jest nie ważny, jak widzę teraz nowością są porty USB[?] - powiem szczerze że jeśli dało by się kopiować/zapisywać pliki z prędkością jaką FAKTYCZNIE oferuje standard wifi N przydało by mi się, gdyż mam takowy dysk przenośny.

 

Myślałem o routerze Netgear DGN 2200

Neatgear info - Click

 

Od routera po ostatnim, nie pierwszym i nie ostatnim zapewne incydencie głównie lepszych zabezpieczeń. Nie chciałbym aby po 1 uderzeniu pioruna[dla zrozumienia: Tamten nie uderzył bezpośrednio w mój dom, a na końcu ulicy[500 metrów] i przeszło po linii] poszedł z dymem, bo kiełbaski na nim nie smakują - przesiąkają plastikiem. Myślę że 300 złotych to górny limit jaki mnie interesuje.

 

Pozdrawiam - Bertex :hahaha:.

Link to post
Share on other sites

No generalnie żaden sprzęt nie oprze się piorunowi jeśli nie posiada się odpowiednich filtrów i tu marka routera nie ma żadnego znaczenia :hahaha: co do USB to stare jak świat i nie polecam bo zazwyczaj wiąże się to z jakimiś dodatkowymi aplikacjami. Ja bym Ci polecił ten:

 

http://allegro.pl/tp-link-td-w8960n-rou ... 02832.html

 

Tani dobry nic więcej nie trzeba i obsługuje pełen standard "n". A jak chcesz zabezpieczyć sobie router to kup sobie listwę przeciwprzepięciową wraz z ochroną sieci telefonicznej.

Link to post
Share on other sites

@UP

W pierwszym poście wymieniłem, iż posiadałem ten router - niezbyt przypadł mi do gustu, a co do listwy przepięciowej - co ona da skoro nie poprowadzę z niej kabla RJ-11 ?[Podpowiem: To jest ten kabelek(przeważnie biały) który przez filter prowadzisz do modemu :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Sory zawieszony jestem strasznie, od samego rana na nogach i zmęczenie daje o sobie znać :hahaha: no to Ci da, że będziesz miał zabezpieczoną sieć telefoniczną i owszem da się poprowadzić tą linię przez listwę tylko zblokowanie tego może być uciążliwe :hahaha: a w zasadzie co Ci się w nim nie podoba poza tym, że się zjarał ? :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Sam wspomniałeś o problemie z myszką.. Jak chcesz inny to masz:

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... 950ND.html

 

I tak w praktyce maksymalne prędkości to koło 100 Mbps, a USB 2.0 pozwala przesłać 10 razy mniej. Więc moim zdaniem lepiej nie pchać tyle pieniędzy w router, bo aż tak mocny nie jest Ci potrzebny, a zamiast tego kupić jakiś porządny filtr na sieć telefoniczną lub listwę.

Link to post
Share on other sites

Matik - mówisz o innym, słabszym sprzęcie. Dobrze, że i o tym wspomniałeś - ostatnim razem podczas wyboru routera wybrałem model W8960N który podobnież miał mieć dość mocny sygnał - jednak okazało się że piętro niżej[ściana dzieląca te piętra jest dość gruba, sygnał z 100% spadał do 40-49% czasem więcej, jeśli usiadłem w pionie pod nim. Więc 1 antenkowy router musiałbym dobrać AP na piętro niżej, co osobiście mi nie pasuje - a Tobie pasowało by ? Bo zamiast 1 routera mam 2 które kosztują tyle samo co ten 1 :hahaha:.

Link to post
Share on other sites

To o czym mówisz to już kwestia samego rozchodzenia się sygnału. Zazwyczaj te routery mają anteny dookólne dlatego siedząc "pod nim" masz słaby sygnał, a jeśli byś chciał mieć lepszy trzeba by było poszukać takiego z anteną izotropową, wtedy sygnał jest mocny w każdą stronę nie tylko na danym piętrze. Słabszy czy nie słabszy, po co kupować szybki router z WiFi 300 Mbps skoro i tak wszystko na nic, bo USB nie puści więcej niż ma w standardzie. Poza tym przechodząc przez ściany zwłaszcza grube to normalne, że sygnał spadnie. Też korzystałem w różnych miejscach domu i wcale po osłabieniu sygnału nie było problemu z ładowaniem stron czy działaniem sieci :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...