Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Myknife1233,

Recommended Posts

Po uruchomienia komputera rano wyświetlił mi się komunikat "reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" nie wiedziałem o co chodzi więc go zrestartowałem i działał po 3godzinach zawiesił się a po jego restarcie znów jest ten komunikat.
Komputer ma może z 3miesiące nie wiem co zrobić i jak to naprawaić :<

Link to post
Share on other sites

Nie znam się na skanowaniu dysku :/ nie wiem jak to zrobić


Dyski 3,5" [Western Digital]WD10EZEX
Zasilacz [Cooler Master] G550m 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)
Dyski2,5" i mniejsze [Plextor] PX-128M6S
Płyta główna [MSI] Z97-G43, Intel Z97 4xDDR3 VGA, GbLAN, ATX (Z97-G43)

System windows 8.1
Komputer ma 2 dyski

Edytowane przez Myknife1233
Link to post
Share on other sites

Pobierz i zainstaluje program HD Tune. Następnie przejdź do zakładki error scan i u góry w pasku wybierz dysk na którym masz system. Potem odznacz opcję quick scan po prawej stronie i naciśnij start. Potem zrób screena z zakładki error scan i health i wrzuć na forum. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czyli nie odpala. Więc otwórz obudowę i sprawdź czy jakiś kabel się nie odczepił od dysku, ja mam tak często. 

 

Edit: Możesz zmienić też kolejność bootowania systemu. Możliwe, że bootuje systemy nie z tego dysku.

Edytowane przez Damian47PL
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz bios po polsku? Musisz poszukać takiej zakładki gdzie będą wymienione twoje dyski.I nasz ustawić tak aby komputer startował z tego dysku ,na którym jest system.Nie znam biosu tej płyty dlatego podałem zasadę.W moim dyski pokazują się jako ikonki i ten z którego chcę żeby startował komputer musi być na pierwszym miejscu....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co widać to nie wykrywa plextora, na którym pewnie jest system. Otwórz obudowę i sprawdź czy żaden kabel się nie wypiął.

 

BTW coś ludzie na forum narzekali na padające plextory.... Zaczynam się bać o swojego

Edytowane przez 11adi11
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Spróbuję się skontakować z morele.net. Tylko rano był ten sam błąd ale po zrestarowaniu komputea znikł jak to możliwe ? Dopiero po paru godzinach komputer się zawiesił no i ten problem to tej pory jest :<


Zadzowiniłem zapytałem . To były plomby gwarancji montażu ważne tylko przez 30 dni od odebrania kompa. Sprawdziłem nie widzę ,żeby jakiś kabelek się odpiął a więc zgłoszę im awarię :) Dzięki za pomoc w odnalezieniu przyczyny .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...