Skocz do zawartości

Czym się zajmujesz zawodowo.


Recommended Posts

Tak, wiem, że nie ma znaczenia. Dźwignia jest na instrument, sorki za nieprecyzyjne wyrażenie. U mnie na akcje jest 1:5 dźwignia, indeksy 1:20 (dlatego bardziej zapatruję się na indeksy niż na akcje, przynajmniej w dailytradingu). Natomiast długofalowo ciągle rozważam wejście w gazprom, tylko wyczekuję odpowiedniego momentu. ;) 

Link to post
Share on other sites

Mejor, jeśli rozpoczynasz przygodę, to lewar zostaw na sam koniec. W innym przypadku nawet niewielki lewar zrobi spustoszenie na Twoim koncie bardzo szybko. Pipsy naprawdę uciekają + realna kasa. Pamiętaj, że granie na realnych pieniądzach nastawia inaczej nasza psychikę niż na demo.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jedyne co zrobiłem na realnych pieniądzach to kupno małej pozycji na akcjach, które sprzedałem przed kryzysem i kasę wpakowałem w ETF na złoto, na którym mam lekki profit i tak to sobie leży. Zdaję sobie sprawę, że granie na kontraktach z lewarami 1:20 np może mnie szybko wywieźć, ale nie ma lepszej nauki niż na własnym przykładzie. Jak zdecyduję się na wejście na rynek to może będę informował o swoich postępach, bądź też o ich braku. 

Link to post
Share on other sites

Przypomniały mi się studia, jak przynosili nam jakiś sprzęt i trzeba było go jakoś tam oprogramować. Od prostych rzeczy typu tablica ledowa, po jakieś już skomplikowane układy sterujące zaworami pneumatycznymi - generalnie to samo. Tylko ja to zawsze na C klepałem, bo Javy to jeszcze na świecie nie było :)

W ostatnich latach brałem udział w produkcji systemu biometrycznego (który działa teraz w wielu miejscach - może nawet i tam :P ). Byłem odpowiedzialny za główny algorytm rozpoznawania biometrycznego - czyli w zasadzie czysta matma (bo założeniem tego projektu było, że nie kupuje się gotowych bibliotek, tylko trzeba klepnąć wszystko samemu). W życiu się tyle całek nie napisałem - ale się udało.

 

Myślę, że jakbym złożył cv to nie miałbym większych problemów z szybkim dostosowaniem się do wymagań. Ale ja już nie pracuję.

 

Co jeszcze mogę o takiej pracy powiedzieć - fajniejsza niż zwykłe kodowanie, bo w pewien sposób rozmawiamy z jakimś urządzeniem, które po pewnym czasie zaczyna się na słuchać - to daje satysfakcję. A jak się za jakiś czas zobaczy w działaniu gotowy, wdrożony system (w tym przypadku soft + sprzęt) - to człowiekowi serce się raduje :).

 

To miłego :) Powodzenia.


E:

Ale firmę to masz na końcu świata - toć to Służewiec, mój kuzyn ma 500m dalej (prawie pod murem torów wyścigowych) dom - więc czasem tam bywam.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Jaki ten świat mały ...

 

 

 

Edit:

 

Ha! Mam nowe zajęcie. Robię w domu, a w dodatku to co lubię (i to co robiłem od dobrych 20 lat jako hobby), a jeszcze mi za to płacą.

 

Zajmuję się składem i przygotowaniem do druku książek i czasopism. :D

Edytowane przez Succubus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 i kasę wpakowałem w ETF na złoto, na którym mam lekki profit i tak to sobie leży.

Również jestem w ETF na złoto  Direxion Daily Gold Miners Inde (NUGT) Stock Price

 

OxhKgV7.png

 

 

 Zdaję sobie sprawę, że granie na kontraktach z lewarami 1:20 np może mnie szybko wywieźć, ale nie ma lepszej nauki niż na własnym przykładzie. 

 

 

Był taki jeden ostatnio co wypłukał sobie konto. Trochę go fantazja poniosła. Teraz otworzył swojego płatnego discorda gdzie szuka jeleni na wpisy z instagrama żeby się odkuć. Zawsze ryzykuj tyle ile jesteś w stanie stracić. 

 

Jak zdecyduję się na wejście na rynek to może będę informował o swoich postępach, bądź też o ich braku. 

 

Ucząc się czegoś konkretnego, przez godzinę dziennie może poskutkować tym, że za 5 lat będziesz ekspertem. Małe, systematyczne kroki. 

 

 

 

Ostatnio dołączyłem do jednego discorda którego założyciel siedzi u mnie od 2 lat. Przedstawiać się w tym środowisku nie muszę. 

X82R2It.png

 

6XTh2xG.png

 

 

Żeby być na tej pozycji gdzie praktycznie każdy wypowiada się w superlatywach trzeba było spędzić setki godzin na nauce, poszukiwaniu wiedzy we własnym zakresie. Wiele osób które zaczynały wtedy co ja, do dziś nie włożyły odpowiednio dużo wysiłku aby wejść na ten poziom. Dużo osób wymiękło, robi to hobbystycznie, nadal próbuje. Niewielu uda się wejść do tych 10%. 

 

Aktualnie siedzę w darmowym discordzie gdzie zabijam czas. 

https://www.stocklocktrading.com/

 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Masz rację, wkręciłem się dosyć mocno w temat i na razie staram się głównie zdobywać wiedzę, aniżeli wjechać bez niej na rynek i szybko się wyczyścić.

@okar Stosujesz AT w swoich zagraniach? 

Ja osobiście lubię posiedzieć na radyjku TJS na zello, uważam, że jest tam wiele bardzo interesujących osób i można się czegoś wartościowego dowiedzieć

 

Edytowane przez mejor
Link to post
Share on other sites

AT? Rozwiń bo nie mogę teraz tego rozszyfrować. 

 

Dziś praktycznie siedziałem i nadal siedzę tylko w AMD. Wszystkie zagrywki od VWAP line. Poczytaj o tym.  Aktualnie czekam aż podbije do góry i kolejny szort. 

 

zZipSwg.png

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To co się dzieje na ropie to jest jakiś kosmos. Zwiększyłem depo o 65% biorąc S'ki od rana i zamknąłem na pierwszej odwróconej M15 po tym największym spadku. Natomaist widzę, że WTI przebiło już ten dołek z 11:30. Jakieś koncepcje na to co jest na rynku rozgrywane? Wypłaciłem kasę i na razie niczego nie ruszam, bo kompletnie nie mam konceptu jak to rozgrywać. 

Link to post
Share on other sites

Uciekałem z mała strata, a wczoraj kupowałem po 11,30 by oddać bo 15$. Także wyszedłem prawie na zero. Niektóre broki zawiesili notowania, a inny dowalili rolowań bo nadzwyczajna sytuacja. W sumie się nie dziwie bo ropa była po 11 lub nawet niżej (w zależności od brokera), a kontrakty majowe są po 26$ i więcej.

 

Tam gdzie ropa fizyczna jest zapakowana, to nie ma już miejsca od X czasu. Arabia naciska dalej, a oni koszty produkcji baryłki maja po kilka $. Pisałem o tym ostatnio, że liczę się z zejściem do 17$ ale nie tak nisko. Masakra. Nie ma kto tego odbierać, a skupować też już nie ma jak. Niby Trump ma wspierać firmy naftowe ale ludzie chyba idą po rozum bo indeksy tez polecały, a jego gadanie niewiele wnosi. Linie stoją, podróże stoją, auta stoją, firmy stoją, medycyna w pewnym stopniu stoi. Odbiór tylko jest w przemyśle rolniczym. I to tez pewnie w mniejszym stopniu. Jeśli ktoś nie wysyła wojny to raczej nic się nie zmieni bo korona chyba będzie z nami na dłużej.

Uciekałem z mała strata, a wczoraj kupowałem po 11,30 by oddać bo 15$. Także wyszedłem prawie na zero. Niektóre broki zawiesili notowania, a inny dowalili rolowań bo nadzwyczajna sytuacja. W sumie się nie dziwie bo ropa była po 11 lub nawet niżej (w zależności od brokera), a kontrakty majowe są po 26$ i więcej.

 

Tam gdzie ropa fizyczna jest zapakowana, to nie ma już miejsca od X czasu. Arabia naciska dalej, a oni koszty produkcji baryłki maja po kilka $. Pisałem o tym ostatnio, że liczę się z zejściem do 17$ ale nie tak nisko. Masakra. Nie ma kto tego odbierać, a skupować też już nie ma jak. Niby Trump ma wspierać firmy naftowe ale ludzie chyba idą po rozum bo indeksy tez polecały, a jego gadanie niewiele wnosi. Linie stoją, podróże stoją, auta stoją, firmy stoją, medycyna w pewnym stopniu stoi. Odbiór tylko jest w przemyśle rolniczym. I to tez pewnie w mniejszym stopniu. Jeśli ktoś nie wysyła wojny to raczej nic się nie zmieni bo korona chyba będzie z nami na dłużej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...