Skocz do zawartości

Komputer przy włączaniu resetuje się


Recommended Posts

Naciskam przycisk włączenia komputera no i komputer włącza się i tuż po piknięciu (tym które zawsze występuje podczas włączania komputera) całkowicie wyłącza się by za 1-2 sekundy włączyć się i znów zaraz po piknięciu wyłączyć się i koło się zatacza. Gdy w czasie pomiędzy uruchomieniem komputera a piknięciem wcisnę gózik restartu to komputer po piknięciu nie wyłącza się tylko pojawia się nazwa płyty głównej, jednak zwykle na szarym pasku na dole pisze coś żeby wcisnąć 4 aby wejść do BIOSu, a teraz tego naspisu nie ma, a później pojawia się American Messanges i każe wccisnąć F1 aby wyjść w BIOS lub F2 aby zachowac dotychczasowe ustawienia. Po wciścięciu F2 komputer normalnie się włącza, a po wejściu do BIOSu a następnie zapisaniu zmian komputer znów się wyłącza i powtarza się procedura opisana na początku. Komputer przeskanowałem i dalej problem występuje. Zauważyłem też że komputer zaczął strasznie mulić, a jeszcze 5 godzin temu gdy nie było problemu śamigał jak nalezy. Co jest przyczyną takiego dziwnego zachowanie podczas włączania komputera?

Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

 

Czy nic nie robiłeś w środku komputera ? Coś było wymieniane, jakieś czynności związane z konfiguracją sprzętową >?  Komputer czym przeskanowałeś ? Jakim programem. Proszę o dokładniejsze dane. Podaj markę i moc zasilacza oraz konfigurację sprzętową.

Link to post
Share on other sites

Podpinałem jakiś tydzień temu drugi dysk ale komputer wtedy z dwoma dyskami wcale się nie uruchomił bo wyskakiwał jakiś komunikat. Ale potem z jednym dyskiem nic się nie działo podejrzanego dopiero dziś te cyrki z włączaniem komputera. Kompa przeskanowałem avastem i Malvare Anti-Bytes. Zasilacz to iBOX 400W (podejrzewam że jest z "czarnej listy"). Procesor to Athlon II x2 250 3.00Ghz, RAM to GEIL DRAGON 2x4GB, grafika GT 440 2GB, MOBO to ASUS M5A78L

Link to post
Share on other sites

zrobiłem wszystko tak jak kazałeś i dalej to samo. Nie ma możliwości podpięcia drugiego dysku stąd dziwne że przy nazwie płyty głównej przy włączaniu komputera pisze "2 Cores activated!". Zaczęło tak pisać odkąd tydzień temu próbowałem podpiąć inny dysk. Dziś zauważyłem też że lampki na obu kościach RAM świecą na czerwono. Nie jestem pewien czy tak zawsze nie świeciły ale może to też oznaczać problem z RAMami.

Link to post
Share on other sites

Oczywiśćie, że może to być problem z ramem. Możesz spróbować odpiąć jedną kość i zobaczyć jak na jednego będzie pracował. Ciężko mi jest stwierdzić jednoznacznie przyczynę usterki zdalnie. Dlatego każda informacja jest ważna. 

 

Co do dysku chodziło mi o to, abyś odpiął ten co teraz jest i podpiął drugi i ewentualnie jeśli zadziała(uruchomi sie komputer) zainstalował tak dla sprawdzeni system na drugim dysku.

Link to post
Share on other sites

Kontroler Sata masz może walnięty na płycie.  Co do komunikatu: drugi rdzeń jest aktywny? Za bardzo nie widzę powiązania.  Masz możliwość u kolegi przetestowania dysku ? tzn podłączenia ? ewentualnie zweryfikowania jak się zachowuję ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...