Skocz do zawartości

r9 390 vs gtx 970


Recommended Posts

Witam! Jako że nie kupiłem gtx 970(szkoda gadać) wpadła mi w oko karta r9 390

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: Jak najszybciej, 1500zł +/-

-Zastosowanie   Gry

-Model i moc zasilacza: VS 550
 

-Reszta specyfikacji komputera i5 4460,8gb GoodRam Play 1600mhz cl 11

-Rozdzielczość monitora w której grasz!  1920x1080 może kiedyś 2540 x 1440

-Dodatkowe wymogi: Duża wydajność w W3, FC4, i w nadchodzących nowościach.

Brać gtx 970 czy iść w radeona ?

 

Link to post
Share on other sites

Karty mają bardzo zbliżoną wydajność przewagą  radeona jest   8gb v ramu  gtx 970 ma tylko 3,5gb[ 4gb] :/  co niestety nie wystarcza  już do ful hd  pobór  prądu radeona  wcale  nie jest  taki wysoki jak  na wydajność jaką oferuje  ta karta   rachunek w skali roku  może będzie o 20-  30 zł wyższy więc tym bym się nie przejmował

Edytowane przez robertgr1
Link to post
Share on other sites

Jak nie interesuje cie pobór prądu to powinna cie zainteresować kultura pracy, a tutaj GTX bije radeona na głowę :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak nie interesuje cie pobór prądu to powinna cie zainteresować kultura pracy, a tutaj GTX bije radeona na głowę

Wszystko zależy od tego jakie  chłodzenie posiada karta  http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_390_vs_geforce_gtx_970_test_kart_graficznych?page=0,17 , rzeczywiście bije na głowę ledwo 2 stopnie różnicy na korzyść gtxa 970 . Bez podkręcania to radeon r9 390   jest wydajniejszy  od gtxa 970  . Ja bym wybrał radeona r9 390 ze względu na 8gb V ram  bo wydajność   tych kart jest bardzo zbliżona


 

 

Jak nie interesuje cie pobór prądu to powinna cie zainteresować kultura pracy, a tutaj GTX bije radeona na głowę :)

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/amd_radeon_r9_390_vs_geforce_gtx_970_test_kart_graficznych?page=0,7

Ogólnie to z tych testów wychodzi na to że r9 390 jest lepszy od GTX`a. A cena jest taka sama :

W zależności od miejsca testowego jak i metodologii wyniki będą się zmieniać.

W miejscach gdzie liczy się czysta wydajność GPU, gdzie sterownik graficzny ani procesor nie będą miały wpływu na wyniki te karty są bardzo porównywalne z lekką przewagą R9 390. Sęk w tym, że tak przygotowane miejsce testowe nie ma nic wspólnego z realną rozgrywką bo gra to nie demko czy benchmark gdzie procesor nie ma wpływu na wynik. W sytuacjach gdzie do głosu dochodzi sterownik graficzny GTX970 będzie wyraźnie szybszy.

W grach liczy się połączenie CPU-GPU i w realnej rozgrywce GTX970 zapewni Ci lepszą wydajność zważywszy na to, że posiadasz i5 4460 3.4Ghz.

Temperatury, wydzielany hałas i pobór będą większe po stronie R9 390. Niewątpliwym plusem R9 390 jest ilość pamięci vram jednak do gry w FullHD w zupełności wystarcza 4GB a do wyższych rozdzielczości ta karta będzie za słaba.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

wybór nie jest łatwy :) podobne produkty, wydajnościowo i cenowo , też bym miał mętlik w głowie , na papierze r9 390 wypada lepiej , podkręcanie to indywidualna sprawa  trafionej sztuki , więc może być różnie, patrz na to co w standardzie :) jak wolisz ciszę to gtx , trudny orzech do zgryzienia :)  

Link to post
Share on other sites

Karty mają bardzo zbliżoną wydajność przewagą  radeona jest   8gb v ramu  gtx 970 ma tylko 3,5gb[ 4gb] :/  co niestety nie wystarcza  już do ful hd  pobór  prądu radeona  wcale  nie jest  taki wysoki jak  na wydajność jaką oferuje  ta karta   rachunek w skali roku  może będzie o 20-  30 zł wyższy więc tym bym się nie przejmował

Haha tu się uśmiałem 4gb (czy nawet te 3,5) nie wystarcza do full hd. Nwm skąd sie urwałeś jak ja pół roku temu na mojej GTX 760 grałem każda gre w full hd i wysokich/ultra. 8GB w Radeonie to przerost formy nad treścią, tych 8 gb ta karta nigdy nie wykrzysta , za słaba jest. Bardziej opłaca sie brać GTX 970, skoro 390X to coś pomiedzy 970 a 980.

 

Edit :Moge nawet zrobić test miedzy MSI GTX 970 a MSI R9 390X (Mój kolega kupił końcem czerwca)

Wiem że skarży sie na sterowniki,temperatury nawet po 85oC.

 

Nawet gralismy wczoraj w BF4 to mówił ze miał 97 FPS gdy ja stojąc koło niego miałem 92 heh ja miałem 76oC a on te 85:)

Edytowane przez Colin2000
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...