Skocz do zawartości

Uniwersalny laptop do 3500 zł


Recommended Posts

...jednak nie byle pierwszy "jak najlepszy" laptop w tej cenie. ;) Ma być dla dziewczyny, i ma parę "must have" elementów:

 

- Najważniejsze: matryca! Dziewczyna od lat boryka się z chorymi oczami, a że programistka, to nie może mieć słabej matrycy. Obecnie jej Toshiba C850 ma tak tragiczny kontrast, że szarej czcionki na białym tle nie widać. Nie może zbyt razić - dlatego najlepiej matowa. I co też ważne - z pewnością nie FullHD. Na moim Acerze [15", 1080p] muszę jej wszystko powiększać w Chrome czy ogólnie, bo ledwie czcionkę widzi. Dlatego najlepszy byłby 1600x900. 1366x768 to na obecne standardy troszkę mało, tym bardziej dla programistki-informatyczki, która musi mieć często dużo okien szeroko/wysoko otwartych.

 

- Minimum 15", max - 17", ale aby jak najlżejszy i najmniejszy. Jej obecny ma 2,3kg, to sama mówi, że trudno - jak będzie te 3kg to jakoś przeżyje. Ale 3,3-3,5 to już zdecydowanie za dużo.

 

- Jakaś dedykowaną kartę, która udźwignie np. DA: Inkwizycję (może być nawet w niższej rozdzielczości, aby czasem w coś pograć). Tak więc chyba minimum 840M.

- CPU: wiadomo, jak najlepszy. Z tego co się sam rozejrzałem, to z tą rozdzielczością królują niestety 17" i CPU niskonapięciowe. Spojrzałem na testy, to Core i7-5xxxU jest w miarę porównywalny z nawet najmocniejszym i5, np. 4210H. Tak więc te i7-5xxxU jeszcze ujdą. 4 generacja "U" ma już chyba zbyt niskie taktowania. i7-5500U osiąga w Turbo aż 3 GHz.

- Bez systemu. Nie warto dopłacać, bo i tak mamy oryginalne systemy z uczelni.

 

Z wymagań koniecznych to tyle. Wiadomo - dwa sloty na dysk byłyby mile widziane, klawiatura podświetlana, dobre głośniki, długa praca na baterii, czy inne bajery. Ale najważniejsze - matryca 1600x900, jak najlżejszy i najmniejszy, oraz wydajny (w obu aspektach).

Cena, tak jak mówiłem - oczywiście im mniej tym lepiej, ale może być i w granicach 3,5 tysięcy (w tych granicach chyba na pewno się coś znajdzie? ;) Chce po prostu kupić sobie dobry laptop, i wart ceny i zamiany z obecnego).

 

Ja sam szukając po sklepach znalazłem Dell Inspiron 5749 z i7-5500U i 840M. Niestety, ma błyszczący ekran, do tego brak testów z tym ekranem, a tylko z 1080p są. Także czy ktoś coś wie o tym dokładnie? Jak wypada na tle konkurencji, np. HP ProBook 470 czy MSI GE40? Dziewczyna cierpi na suche oczy, ma bardzo dużą wadę wzroku, także musi być jak najbardziej czytelna i ostra (dobry kontrast i czerń konieczne), no i właśnie najlepsza byłaby matowa, aby nie odbijać mocno światła zewnętrznego. I matowe też z natury mniej rażą w oczy.

 

Laptop będzie kupowany nawet za parę dni, także jakieś okazje/promocje/outlety mile widziane. Może być przez sklepy internetowe, jednak tylko nówki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...