Skocz do zawartości

[amd] Spadające wykorzystanie Cpu


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gabathc,

Recommended Posts

Witam, mam problem z komputerem brata, mianowicie regularnie co kilkanaście sekund, spada wykorzystanie procesora do ok 30% co powoduje ogromne spadki fps. Zarzucam link do galerii z testu w OCCT, mam świadomość, że temperatura jaką osiąga procesor jest wysoka, ale wykorzystanie procka spada zanim osiągnie wysoką temperaturę.

cpu: phenom II 955 be 125W

mobo: asrock 870 extreme3

psu: chieftec 500W

 

http://imgur.com/O3i2lTY,VeD93Ee,EWb2STq,jkCpB3w,AqaX5Jy,mpr077y,nDgFVaT,RNEJpWK,tT98g13,KH3048f,P8Hs9lI,Rdrlb2f,Dk3tLHg,cFQDecq,kUoIdy8,m4T83sD,PPJ0qOP,rfrTEtq,fgbtdvK#0

Edytowane przez gabathc
Link to post
Share on other sites

 

 

ale wykorzystanie procka spada zanim osiągnie wysoką temperaturę

dla ciebie to jak to jest wysoka temperatura ?

ten procek lepiej żeby nie przekraczał 65c  maxymalnie 

 

 

Zmiana pasty termo
 
Link to post
Share on other sites

Maksymalna temp. twojego procka to 62 C, wiec nie ma się co dziwić że takty spadają ,zmień pastę , jeśli max boxa to szukaj chłodzenia.

http://products.amd.com/pages/desktopcpudetail.aspx?id=532&f1=AMD+Phenom%E2%84%A2+II+X4&f2=&f3=&f4=512&f5=&f6=C2&f7=45nm+SOI&f8=&f9=&f10=False&f11=&f12=True&f13=&AspxAutoDetectCookieSupport=1

Link to post
Share on other sites

 

 

W llano jest trochę inaczej - 72*C dla CPU ale z doświadczenia ci powiem że nawet 80*C wytrzymuje.

72 stopnie dla całości i 65 stopni dla rdzeni? Przy 65 na rdzeń mi zrzuca mnożnik z 30 na 27.
Link to post
Share on other sites

Podczas wypalania procesora przy użyciu prime95, w momencie gdy temperatura rdzenia wynosi 65 stopni, mnożnik spada w tym samym momencie. Obniżyłem napięcie i na chwilę obecną już nie dobija do takich temperatur, ale w chłodzenie będę musiał zainwestować.
Zauważyłem że podczas normalnego użycia (tzn. gry) całość nie ma więcej niż 60 stopni.

Link to post
Share on other sites

Zmiana pasty oraz przedmuchanie żeberek nic nie dały, temperatura nie przekracza 54*C w OCCT. Jak ścinało, tak ścina nadal, mnożnik oraz szyna trzymają się pod obciążeniem na 16x200 ale wykorzystanie proca leci mocno w dół co kilkanaście sekund.. Uszkodzony proc przez zbyt wysoką temperaturę, czy też może wina płyty, z którą były cały czas mniejsze lub większe problemy..?

Link to post
Share on other sites

@Up nie pomoze, mialem tak z 8320, kombinowalem z napieciem i dalej takty zrzucalo... jedyne wyjscie to wentyl na sekcji...

 

phenomy nie grzeją aż tak sekcji jak fx, ona nie jest tu winna, tylko chłodzenie i temp. procka

Link to post
Share on other sites

Nie masz racji,

 

 

rozwiń to, wg ciebie FX tak samo rozgrzewa sekcje zasilania co stary Phenom II x4 ?? jakoś kiedyś na zwykłych płytach bez chłodzonej sekcji , nie było takich problemów jak teraz z FX !

Link to post
Share on other sites

Z napięciem zszedłem do 1.325V stabilnie i nadal to samo, opcja zbijania taktów cały czas była wyłączona, od początku pisałem, że spada wykorzystanie procesora a nie jego taktowanie. Testowałem opcje z wentylatorem wiejącym na całego pieca, również bez skutku.. tyle lat nie było żadnego problemu, aż tu nagle z dnia na dzień się posypało. 


Nie widzę opcji edytuj.

Co się dowiedziałem, młodemu po ustawieniu nawiewu z wentylatora, ściny zaczęły się trochę później.. Wychodzi na to, że to faktycznie sekcja zasilania, aczkolwiek na liście obsługiwanych procesorów są phenomy z tdp do 140W..

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Można zamknąć... Okazało się, że to jednak wina karty graficznej, podczas testów temperatury(62*C) były ok, taktowanie rdzenia i pamięci również. Widocznie nadszedł kres poczciwego 9600GT, podpiąłem na moment radka 7870XT i śmiga aż miło. Dziękuję wszystkim za cierpliwość.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...