Skocz do zawartości

Zamiana i7 860 na i5 760 czy warto ??


Recommended Posts

Witam, jestem posiadaczem i7 860, z komputera korzystam głównie do grania, i mam pytanie czy warto mi zamienić na tańszego i5 760 który jest bardzo ciekawą produkcją aby zaoszczędzić trochę pieniędzy ? Czy zrobi to dużą różnice w wydajności mojego systemu? Z góry dziękuję za pomoc użytkownikom ! ;)

Link to post
Share on other sites

Skoro już masz lepszy model to po co się przesiadać na słabszy? Oba powinny się kręcić w podobnym stopniu jednak i7 ma więcej wątków i obsługuje więcej instrukcji. Ja bym pozostał na tej platformie co jest ;)

Link to post
Share on other sites

Nie zamieniaj tego procka, bo jest wydajniejszy niż I5. A to, że nie masz gwarancji to nic nie szkodzi procki same z siebie się nie psuja, chyba ze będziesz się bawił w beznadziejne OC i przekombinujesz. Swoja droga, jaki jest sens zamieniać cos lepszego na gorsze?

Link to post
Share on other sites

Nie zamieniaj tego procka, bo jest wydajniejszy niż I5. A to, że nie masz gwarancji to nic nie szkodzi procki same z siebie się nie psuja, chyba ze będziesz się bawił w beznadziejne OC i przekombinujesz. Swoja droga, jaki jest sens zamieniać cos lepszego na gorsze?

Czy ktos to bedzie komentować?? ;);):o:)
Link to post
Share on other sites

Grafika mi jak na razie wystarczy myślę, że GTX 280 to nie jest jeszcze aż tak muł ;):D, kosztem tego że sprzedał bym procek to kupił bym sobie dysk na SATA III raczej z tego co by zostało...

 

Dodam, że chciałem sprzedać go z płytą główną i myślę aby dostać około 1200zł za to płyta do tego to Intel DP55WG, co sądzicie o cenie ?

Link to post
Share on other sites

plyte mozesz sprzedac za 250-300 o ile wogole trafisz na amatora intela(zaznacz ze plyta jako tako obsluguje OC bo wielu moze sie zrazic juz po samej nazwie)

 

a procka to za 700 moze ktos lyknie

 

za 1200 to musialbys trafic straszliwego jelenia- i z gory mu wspolczuje zakupu

 

gtx 280 to taki sam mul jak 260 - na obecne czasy zadna rewelacja

czyli do gier masz super niepotrzebnego proca ktory o dwa rzedy wydajnosci przesciga najwazniejszy element - grafike

Link to post
Share on other sites

dwie trzy stowy nie dla kazdego chodza piechota ze te pieniadze mialby darmo upgrade grafiki a wydajnosciowo calkowicie na jedno wyjdzie co polaczy czy i7+gtx460 czy i5 +460 - i tak nadal w grach blokowala bedzie tylko grafika

 

jakbys doczytal to zdziwki by nie bylo - komp sluzy do grania

Link to post
Share on other sites

Tak cofnijmy się do P4, bo za dużo mocy :hahaha: poza tym ten procesor może być dłużej eksploatowany, bo jest całe mnóstwo lepszych płyt pod ten socket. I tak jak mówisz do gier, więc lepszy zapas w górę niż żeby brakło, bo grafikę zawsze można kręcić.

Link to post
Share on other sites

Hm, no już sam nie wiem :D z testów ten i5 jest w grach praktycznie równy z tym tylko w aplikacjach wielowątkowych rzecz jasna przegrywa bo to jest logiczne ale myślę że w grach mi to różnicy nie robi jak dostanę stosowną sumę za procek z płytą to sprzedam inaczej nie :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Hm, no już sam nie wiem :D z testów ten i5 jest w grach praktycznie równy z tym tylko w aplikacjach wielowątkowych rzecz jasna przegrywa bo to jest logiczne ale myślę że w grach mi to różnicy nie robi jak dostanę stosowną sumę za procek z płytą to sprzedam inaczej nie :hahaha:

Oczywiscie jest tak jak napisales,do gier i5 w zupelnosci wystarczy co innego do programow potrzebujacych mocy obliczeniowej.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...