Skocz do zawartości

Słuchawki do gier + karta dźwiękowa (~500zł)


Recommended Posts

Witam, w końcu zdecydowałem się na zakup porządnego sprzętu audio, a z racji na to, że w tym temacie jestem kompletnym laikiem postanowiłem zapytać się was o pomoc. 

 

Moje preferencje: 

 

Budżet: ok. 500zł 

Cego potrzebujesz?: Słuchawki i karta dźwiękowa

Przeznaczenie: Zdecydowanie gry (od CS:GO do Wiedźmina), bardzo rzadko muzyka

Źródło: Karta dźwiękowa którą zamierzam kupić

Oczekiwania: Dobra jakość dźwięku, wygląd minimalistyczny (jeżeli w tym przedziale będą lepsze, ale o innym wyglądzie nic się nie stanie), mocne bassy, zamknięte-nauszne, posiadające ciepłą barwę dźwięku

Muzyka: Głównie rock

 

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Ta są dwa rozwiązania :

 

1.Zmiana słuchawek na SUPERLUX HD 681 EVO MKII albo jeszcze taniej SUPERLUX HD 681

2.Zmiana karty na Asus Xonar D1 albo DX

 

Lepiej by było gdybyć jednak zostawił te HMC631 bo grają naprawde świetnie a do tego mają super pozycjonowanie co w grach typu CS ma wielkie znaczenie ;) Warto dodać że nawet z kartą zintegrowaną dobrze sobie radza , gdy podepniemy dobre zródło dzwieku grają świetnie , śmiało moge powiedzieć że grają lepiej od nie jednych droższych sluchawek i teoretyczniej wyższych klasowo , a to nie tylko moje zdanie :)

 
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie:

 

Czy dla osoby takiej jak ja która nie jest melomanem tylko zwykłym graczem przesadka z DX'a na Aim'a SC będzie jakoś znacząco odczuwalna?

 

Jeżeli tak to jestem w stanie na razie kupić Superlux'y HMC631 i przesiedzieć trochę na integrze, a potem dokupić Aim'a lub jeżeli nie  dołożyć teraz do 600zł i kupić coś w tym budżecie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy dla osoby takiej jak ja która nie jest melomanem tylko zwykłym graczem przesadka z DX'a na Aim'a SC będzie jakoś znacząco odczuwalna?

Będzie , różnica jest i nie trzeba być melomanem / audiofilem żeby ją dostrzec ;)

 

 

 

Jeżeli tak to jestem w stanie na razie kupić Superlux'y HMC631 i przesiedzieć trochę na integrze, a potem dokupić Aim'a lub jeżeli nie dołożyć teraz do 600zł i kupić coś w tym budżecie?

Myśle że to będzie najlepszy wybór , HMC631 to bardzo dobry wybór jakość / cena :) ! Kup słuchawki i jak na razie nie masz kasy to siedz na integrze , a z czasem dokupisz AIM'a no chyba że masz możliwość dorzucić te 100 zł to bierz jedno i drugie a będziesz miał super duet ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

PS. Mam jedno pytanie lepszy będzie mikrofon od Zalmana czy ten wbudowany w HMC631.

Nie miałem styczności z mikrofonem Zalmana , ale mikrofon w HMC631 zbiera bardzo dobrze , dzwiek jest czysty bez żadnych szumów itp.Z komunikacją na TS nie ma żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites

 

 

HMC631 czy HyperX Cloud II?

Superluxy :) Mam Cloudy i jeśli chodzi o dzwiek grają podobnie jak superluxy choć stawiam na hmc631 bo grają równiej za to pozycjonowanie jest dużo lepsze w HMC631 ;) Trzeba jednak przyznać że cloud'y są wygodniejsze jak miał bym ocenić sam wygode jednych i drugich to superluxy 8/10 , cloudy 10/10.Pisze tutaj o Cloudach "jedynkach" nie o Cloud II , nie oplaca się przepłacać bo Cloud II jeśli chodzi o dzwięk niczym się nie różnią od poprzedniej wersji to samo tyczy się wygody.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...