Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do 1,5K


Co wybrać  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybrać

    • GTX 480
      9
    • GTX 470
      4
    • 6870
      7
    • Czekać na 69XX lub GTX 580
      28


Recommended Posts

Co do obudowy i chłodzenia jest dobrze- Gladius 600 Pure Black z pięcioma 120mm wentylatorami. Igorius - faktycznie ceny spadają i to bardzo szybko. Mam lekkie parcie by już dokonać zakupu ale wszystko wskazuje na to, że warto czekać jeżeli nie na nowe modele kart to na obniżki cen aktualnych . Obecny czas poświecę na poszukiwanie informacji o GTX 480. Czy ktoś z forumowiczów posiada tą kartę?

 

Co do aukcji z gtx480- konto zawieszone :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Ja polecam taki konfig jak posiadam. Referent GTX480 + Zalaman VF3000F. Masz AMP! o kilka stówek taniej. Ewentualnie jeśli zmieści ci się do budy wydajniejszy Accelero Xtreme Plus jak pisał ivanos. Najtańszy nowy referent niecałe 1,5k + chłodzenie 190\250PLN więc więcej niż chcesz przeznaczyć. Spróbuj upolować używkę na allegro + wspomniane chłodzenie. Jeśli chodzi o GTX580 to z wstępnych testów(które raczej są prawdziwe) wynika, że jest około 15% -20% szybszy od 480. Po podkręceniu referenta do 772MHz różnica jest tylko kilkuprocentowa. Co do radków 69xx to na razie niewiadoma.

Link to post
Share on other sites

Z rachunkami za prąd znowuż nie przesadzajmy. Moja platforma obecnie pobiera podczas rozgrywki (mierzyłem przy GTA) 580-630W, występują chwilowe skoki do 700W, przez poprzedni rok wahało się to w granicach 450W (inny sprzęt) zaś rachunki za prąd jakieś przesadnie wielkie nie były. Większość z Nas nie siedzi non stop przy komputerze i gra - lwią część czasu spędzamy "w idle".

Link to post
Share on other sites

Ja polecam taki konfig jak posiadam. Referent GTX480 + Zalaman VF3000F. Masz AMP! o kilka stówek taniej. Ewentualnie jeśli zmieści ci się do budy wydajniejszy Accelero Xtreme Plus jak pisał ivanos. Najtańszy nowy referent niecałe 1,5k + chłodzenie 190\250PLN więc więcej niż chcesz przeznaczyć. Spróbuj upolować używkę na allegro + wspomniane chłodzenie. Jeśli chodzi o GTX580 to z wstępnych testów(które raczej są prawdziwe) wynika, że jest około 15% -20% szybszy od 480. Po podkręceniu referenta do 772MHz różnica jest tylko kilkuprocentowa. Co do radków 69xx to na razie niewiadoma.

 

Ja kupiłem referenta za 1350zł od Palita i jestem w 100% zadowolony :hahaha: Jak jest okazja kupić GTX 480 taniej to warto zmienić referencyjne chłodzenie na takie Accelero Xtreme Plus ( koszt około 220zł z wysyłką ) lub wspomnianego Zalmana VF3000F.U mnie z Accelero Xtreme Plus karta osiąga maxymalnie 65 stopni w FurMarku,a w samych grach co najwyżej 60 stopni ( w zależności od gry ) !!! Do tego chłodzenie jest praktycznie niesłyszalne :hahaha: Teraz to sam wentylator w zasilaczu jest głośniejszy i dlatego muszę zrobić Fanswapa :hahaha:

Link to post
Share on other sites

@up

 

maksymalnie 300 W. - moc znamionowa: 295 W. Podczas grania na najwyższych ustawieniach kontrastu i jasności pobór oscyluje na poziomie 220-250 W (przy optymalnych około 200 W.), zaś podczas oglądania filmu na optymalnych ustawieniach pobór nie przekracza 200 W. (150-180).

Link to post
Share on other sites

Ale G jest ogólnie lepszy, jego panel wyświetla nieco naturalniejsze kolory, a także masz w nim większą rozdzielczość obrazu ruchomego (1080 linii vs moje 900 linii).

 

Czy 360? nie pamiętam, wiem, że eSka jest najoszczędniejsza (no przynajmniej z 10'tek - 20'tki zeszły z poborem prądu o kolejne kilkadziesiąt wat) wśród plazm.

 

Jednak szczerze jeśli miałbym do wyboru 42 cale w G albo 46 cali w S (podobne ceny), to wybrał bym większą przekątną, zwłaszcza, że w nowej serii eSki też wyświetlają już 1080 linii obrazu ruchomego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...