Skocz do zawartości

Laptop - gry - temperatura


Recommended Posts

Witam, zapewne każdy z was kupił sobie kiedyś rzecz, którą bardzo chciał, zbierał długo pieniądze i w końcu się doczekał.

Mam tak z laptopem, traktuję go jak jajko (wiem że to dziwne, lecz potrzebuję czasu, gdyż nie wydłem na niego mało i prędko nie będe mógł sobie pozwolić na podobny wydatek tego typu), jest to pierwszy nowy laptop, który trafił w moje ręce, wcześniej używałem tylko PCów. Z racji tego, bardzo zależy mi, aby jego wydajność i żywotność była na jak najwyższym poziomie. Laptop służy mi głównie do pracy(programowanie, photoshop, corel draw), oglądania filmów, nauki, przeglądania internetu. 

Czasami mam ochotę zagrać w jakąś gierkę, moje pytanie do was, czy nie zajadę go tymi grami? (Path of exile, gothic 1,2, wiedzmin 1, jakies inne proste mało wymagające gry dla nostalgii) głównie chodzi o POE, 2-3 godzinki grania dziennie. Nie wiem jak się przekładają temperatury w porównaniu do PCów, lecz czytałem że zbyt wysokie źle robią żywotności laptopów, jakie są optymalne temperatury, aby laptop trzymał jak najdłużej, nie chcę zajechać jego bebechów. Jakimi programami warto je sprawdzać?

 

Lenovo z710

-i5 4210M

-geforce 840m 2GB

-4gb ram

-17.3 "

-FHD

Link to post
Share on other sites
czy nie zajadę go tymi grami?

Fizycznie raczej nie, prędzej zadziała jakieś zabezpieczenie przy wysokiej temperaturze.

 

 

 

Jakimi programami warto je sprawdzać?

HWMonitor, CoreTemp...

 

Przetestuj sprzęt, sam zobaczysz jakie ma temperatury i jak sobie radzi ogólnie w grach.

Jakiś 3dMark lub np. projekt w Boinc, gdzie możesz obciążyć maksymalnie procesor.

Link to post
Share on other sites

Skąd takie info. Możliwe iż non-stop pracujący sprzęt pod sporym obciążeniem, będzie miał krótszą żywotność.

Jednak nie ma co przesadzać. Teoretycznie, desktopowych CPU też to dotyczy a większość i tak „kręci" ile się da, bo prędzej zmieniają platformę niż procesor wyzionie ducha.

Spokojnie i bez paniki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...