Skocz do zawartości

Corsair AX760i - nietypowa wada, jak zgłosić wadliwy zasilacz.


Recommended Posts

Witam,

posiadam zasilacz corsair ax760i (który też chce wymienić na inny polecany w innym temacie). Jednak najpierw ten muszę zgłosić na gwarancję.

 

Zasilacz zakupiłem w morele.net za 670zł. Pomyślałem - platinium, duża moc i renomowany producent - nie powinien zawieźć. Ale jednak komputer po poltora roku korzystania nagle wyrzucil czarny ekran, po restarcie i odpaleniu ponownie gry pojawily sie paski na ekranie czarno biale i komputer sie zacinal.  

Myslalem, ze to grafika - ta jednak na innych komputerach działa bez problemu.

Oddałem do serwisu komputer - ten stwierdził, że winna jest płyta główna Asrock z77 professional - wymieniłem ją na Asus sabertooth. Po wymianie płyty - pierwszy test Furmarka odbył się prawidłowo , za drugim razem ponownie ekran czarny. 

 

Zacząłem rozmyslac co jest nie tak - odlaczylem przedłużki handmade i podlaczylem oryginalne kable zasilacza - komputer podczas 10 minut grania w FIFE ponownie wyrzcuil czarny ekran i sie zacial.

 

Oddalem ponownie komputer do tego samego serwisu, Ci stweirdzili ze to zasilacz ale nie wiedzą czemu i jak i o co chodzi. Potencjometr wykazuje prawidłowe napięcia, wszystko jest prawidłowe. Co lepsze, podczas testowanie Furmarkiem na rozdzielczosci HD i mniejszej nic sie nie dzieje, na Full HD już tak. Podłączyli inny zasilacz - cooler master i wszystko śmiga podobno.

 

I teraz pytanie - jak to zgłosić w morele? Boje sie, ze to bedzie typowe dla mojego komputera, serwis zmierzy napięcia , powie ze wszystko ok i mi odesle bez naprawy. :/ 

 

Jak wygalda serwis Corsair - moze najpierw z nimi sie skontaktowac bezposrednio?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o serwis Corsair,to nie robią żadnych problemów,padł mi kiedyś tx750v2 a sklep w którym go kupiłem przestał istnieć.Po napisaniu do supportu,musiałem dać skan paragonu,no i na własną kieszeń wysyłka do Holandii,ale z powrotem  dostałem rm750.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...