Skocz do zawartości

Karta graficzna do 250 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez olo163,

Recommended Posts

Cześć,

 

Na początek kilka informacji:

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz:

Zakup karty do końca  miesiąca. Kwota jaką dysponuję to 250 zł ale czym mniej tym lepiej.

-Zastosowanie:

Głównie to internet, praca biurowa, filmy, od czasu do czasu CS:GO

-Model i moc zasilacza:

Zasilacz Chieftec GPA-400S8 80+ http://www.morele.net/zasilacz-chieftec-gpa-400s8-80-400w-bulk-gpa-400s8-397276/#div4

-Reszta specyfikacji komputera:

Procesor Dual Core AMD Athlon II X2 250 3,0 MHz

Płyta główna Asus M5A78L-M LX

Dysk twardy Samsung HD502HI Sata II 500 GB 5400rpm

Pamięć HyperX Savage 2x4GB 1866MHz DDR3 CL9

-Rozdzielczość monitora w której grasz!:

Ogólnie gram sporadycznie w CS: GO. Mój monitor to Dell U2414H

 

Jak widać nie jest to demon szybkości ale w sumie komputer nie jest wykorzystywany do gier. Monitor, który obecnie zakupiłem posiada złącze HDMI, a zintegrowana karta graficzna na płycie głównej tylko D-sub. Właśnie dlatego poszukuję nowej karty graficznej ze złączem HDMI (raczej na złącze DisplayPort w tym przedziale cenowym nie ma co liczyć). Może uda się coś znaleźć z pasywnym chłodzeniem?

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez student84
Link to post
Share on other sites

Chyba jedyna sensowna karta za tą cenę to będzie HD7770, nie ma co brać HD5/6xxx bo nie maja wsparcia DX12

Nie licz na zbyt wiele bo twój (bez urazy) CPU to już dziadek, wiekszość smartphonów jest wydajniejsza.

 

Widzę, ze twoja płyta jest AM3+ więc najtaniej możesz zebrać troszkę kasy i szukać athlona/phenoma/fxa x4 lub ew. x6/x8 ale to by już raczej nie miało sensu....

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą jednak do codziennej pracy "dziadek" całkiem nieźle sobie radzi :) Może i przyjdzie kiedyś pora na wymianę całego sprzętu ale na tą chwilę nie widzę sensu. Komputer do pracy,  konsola do gier i jakoś życie się toczy ;)

Co do samej karty to wychodzi na to, że pozostają tylko używki? Jakiego producenta najlepiej wybrać?

Edytowane przez student84
Link to post
Share on other sites

Zmiana zasilacza nie wchodzi na chwilę obecną w grę.

 

Za tą kwotę wyłapiesz GTX460 z dobrym chłodzeniem.

 

Czy w przypadku tej karty konieczna  będzie wymiana zasilacza?

 

Co z nowymi kartami typu GT730 czy R7 240OC? Czy zakup takiej karty to wyrzucenie pieniędzy w błoto? A co z kartami pokroju HD5450 czy GT210 na chłodzeniu pasywnym? Przypominam, że komputer będzie służył TYLKO do pracy biurowej, internet, filmy, ewentualnie raz na jakiś czas CS GO.

Edytowane przez student84
Link to post
Share on other sites

Twoj zasilacz na linii 12v ma 330w i moim zdaniem to za malo dla gtx460. Tzn byc moze na styk to ruszy ale zasilacz bedzie na max obciazony i moim zdaniem to za duze ryzyko.

Licytowalbym jakas hd 7770-90.

Mozesz zapolowac tez na gtx650 np

Link to post
Share on other sites

@autor

Nowe karty o ktorych piszesz wyzej sa slabe i nieoplacalne.

Jezeli koniecznie to jedyna opcja jest r7 240 na ddr5 np.

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-240-1gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-vga-bulk-11216-01-10g-616823/

Ale zdecydowanie lepiej kupic uzywana hd 7770

Testy ale na lepszym procku od twojego

http://m.youtube.com/watch?v=sXZFnG_bQZY

Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma pewności, że będzie wszystko grało jak należy. Nie chcę inwestować w nowy zasilacz. Ogólnie docelowo (myślę, że to kwestia roku) na pewno będę składał nowy komputer ale na tą chwilę nie chcę wydawać pieniędzy na inne podzespoły poza wspomnianą kartą graficzną i dyskiem ssd.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie ma innych propozycji to będę polował na HD7770. Proszę jeszcze ewentualnie o radę na co mam zwrócić szczególną uwagę przy wyborze ... chodzi mi głównie o producenta

 

SSD to bym sobie odpuścił przy obecnym sprzęcie i myśle, że nie ma obaw o zasilacz.

 

Myślę, że dysk ssd pod system operacyjny (win 7 lub win8 ... decyzja jeszcze nie podjęta) powinien usprawnić pracę komputera. Mylę się?

Link to post
Share on other sites

SSD z regóły montuje sie do komputerów wysokiej półki, wyższym priorytetem była by wymiana procesora bo od samego SSD komputer nie zacznie szybciej działać ba nawet nie wiem czy by były duże różnice po wymianie HDD na SSD bo SSD przyspiesza głównie ładowania systemu i programów ale CPU też jest istotny więc ja bym za ta kase kupił jakiegoś 4 rdzenia, powinien kosztować podobnie do SSD ~120GB.

Tu jest nówka fx 4300 
http://allegro.pl/amd-fx-4300-4-x-3-8ghz-4x4-turbo-chlodzenie-fv-i5480220776.html

Oczywiście można kupić też używkę albo phenoma taniej. Chyba, że masz zmieniać PC i ten CPU wystarczy to poczekał bym z SSD do zakupu nowego PC bo za wiele on nie wnosi, a moze będą już wtedy lepsze, tańsze.
 

Przy wyborze grafiki w tym przypadku nie sugerował bym się za bardzo producentem chłodzenia, a raczej ceną i czy jest np gwarancja 

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

 

 

CPU też jest istotny więc ja bym za ta kase kupił jakiegoś 4 rdzenia, powinien kosztować podobnie do SSD ~120GB. Tu jest nówka fx 4300 http://allegro.pl/am...5480220776.html

 

Nie przewiduję takiej inwestycji  :)

 

 

 

Oczywiście można kupić też używkę albo phenoma taniej. Chyba, że masz zmieniać PC i ten CPU wystarczy to poczekał bym z SSD do zakupu nowego PC bo za wiele on nie wnosi, a moze będą już wtedy lepsze, tańsze.

 

Ogólnie posiadam w tym zestawie dwa dyski twarde hd322hj 320gb/7200rpm oraz hd502hi Sata II 500gb /5400rpm obydwa pod sata II. Byłem przekonany ze kupno ssd 120gb pod system sprawi, że działanie samego systemu będzie szybsze itp. Pozostałe dwa dyski byłyby z przeznaczeniem na dane typu filmy itp.

Link to post
Share on other sites

Samo uruchamianie systemu, instalacje programow, czas dostepu programow zainstalowanych na ssd bedzie duzo krotszy, jednak w fps nic nie pomoze ;) jesli wiec jestes fanem gier lepiej kupic innego procka a na ssd dozbierac :)

 

Oczywiście fanem gier jestem ale do grania w ulubione tytuły służy mi konsola. Komputer głównie do pracy, internet i od czasu do czasu multimedia. Jeżeli kupno dysku ssd sprawi, że na aplikacjach i systemie będzie milej się pracowało to myślę, że warto jest wydać te pieniądze. Zwłaszcza, że dysk ssd spokojnie będę mógł wykorzystać przy składaniu nowego komputera ale to za jakiś czas.

Edytowane przez student84
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...