Skocz do zawartości

Randomowe resetowanie się komputera


Recommended Posts

Witam. Szukałem odpowiedzi na moje pytanie, lecz nie udało mi się tego osiągnąć. Jako iż jestem zielony nie przychodzi mi wiele rozwiązań zatem przejdę do problemu. Z góry przepraszam za interpunkcję.

Od pewnego czasu (od paru dni) resetuje mi się komputer. Dzieje się tak wtedy zazwyczaj, gdy gram w grę. Jednak gdy przewijałem bardzo szybko posty na facebook'u również mi się zrestartował. Komputer jest troszkę zakurzony, ale nie do takiego stopnia aby takie rzeczy się działy (mam zamiar go niedługo przeczyścić). Sprawdzałem tęperaturę karty i procesora podczas 5 minut grania i zarówno max temperatura gpu i cpu to 55C. Prawdę mówiąc komputer kupiłem niecały rok temu bo jakoś na początku listopada chyba i nie czyściłem go bo nie było takiej potrzeby, ale również nie wymieniałem pasty. Chociaż skoro temperatura w programie hwmonitor jest "normalna" to raczej nie przez to (speedfan pokazywał 128C). Wydaję mi się, że to może być przez to, że komputer chodzi włączony w miarę długo bo od wakacji czasami po 14 godzin. Brałem go również na lana, ale przez kolejne ponad 10 dni działał normalnie więc chyba nie przez to.

Jeżeli już tutaj dotrwałeś to oto specyfikacja:
Procesor: Intel Core i5 4590
Płyta główna: MSI B85-G43
RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered
Karta Graficzna: MSI GTX 760 gaming
Zasilacz: Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+
Obudowa: Zalman Z3 Plus

System: Windows 7

Więcej myślę nie trzeba. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie mam pojęcia jak do tego podejść a nie chcę tego bardziej zepsuć

Link to post
Share on other sites

Hmm skoro to wina zasilacza to czemu nie. Postaram się załatwić od kogoś zasilacz aby sprawdzić czy to wina zasilacza (ew. jesczcze cos z kablami od zasilacza pokombinuje. W sumie to podczas jednej gry polecial reset, więc postanowiłem, że zmniejsze obroty wiatraka i wywaliło ponownie mimo tego, że zawsze mogłem dograć mecz ( w sumie teraz to raczej bez znaczenia bo w gta wywala mi za każdym razem co jakiś czas od włączenia gry). Jeśli będziesz coś więcej to proszę odezwij się w tym temacie. Mam zamiar sprawdzić  jeszczę czy na moim starym komputerze będzie wywalać z tym zasilaczem.

 

Dodam jeszcze, że na innym forum zaproponowano mnie zrobienie SMART i memtest86.

Link to post
Share on other sites

Proponuje sprawdzić ustawienia BIOS, może macie ograniczenie do wartości bliskiej 55C. Jeżeli w BIOS macie wysztko OK to możliwości widzę 2: zasilacz lub płyta główna. Gdyby był to HDD najprawdopodobniej dostalibyście bluescreen'a.

Edytowane przez mateusz93
Link to post
Share on other sites

U mnie też w occt wywala. Jakbyś mógł to proszę sprawdź z innym zasilaczem, ponieważ nie mam za bardzo od kogo pożyczyć bo moja grafa ma 2 wejścia zasilajace, a w okolicy nikt nie ma pasującego. Jeśli okaże się, że to 100% wina zasilacza to oddaję go do morele bo jest na 5 letniej gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...