Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam dość dziwny problem. co kilkadziesiąt minut mam jakby przerwe w dostepie do sieci. ping zwraca kilka komunikatów "PING: transmisja nie powiodła się. General failure" po czym wszystko wraca to do normy na kolejne kilkadziesiąt minut. Najczęsciej po tym firefox przestaje w ogole wczytywać jakiekolwiek strony - konieczne jest ponowne jego uruchomienie.

 

Doradzcie coś

Link to post
Share on other sites

Albo router Ci się przegrzewa albo problem z łączem. Nie wiem jednak ani jakie masz łącze ani jaki router czy też jak jesteś podpięty do tego routera (wifi czy na kablu). Daj więcej informacji.

 

P.S. Wielu providerów w polsce ma teraz problemy związane z burzami i przez to występują przerwy w dostawie. Do tego padają porty w routerach/przełącznikach przez wyładowania atmosferyczne. Jeśli wiesz jak to sprawdź najpierw na routerze czy z niego ping leci prawidłowo. Jeśli też masz brak sygnału na routerze to dzwoń do providera. 

Edytowane przez Hawkins
Link to post
Share on other sites

Hej, mam standardowy od neo vdsl Sagemcom fast 3764, neo 80mbits komp po kablu. burz ostatnio nie bylo, a problem od jakiegos tygodnia.

 

 

 

przy pingowaniu routera tez wytępuje co jakiś czas ten błąd "PING: transmisja nie powiodła się. General failure" Czyli problem lezy gdzies u mnie... Tylko jak to sprawdzic co dalej?

Edytowane przez LoupGarou
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy nie masz żadnych nieproszonych gości w systemie. Przeskanuj system MBAM np. Do tego jak nie pomoże to przeinstaluj stery od karty sieciowej. Zmień port w routerze. Może kabel masz gdzieś przygnieciony/przełamany. Dużo do sprawdzenia. Reset routera i ustawienie na nowo ustawień. Sprawdź czy nie jest gorący router albo zasilacz. Może nie router się przegrzewa ale jego zasilacz. Jest naprawdę setka możliwości.

:/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...