Skocz do zawartości

Problem z odzyskaniem danych z zanikającego dysku m.in za pomocą TestDisk.


Recommended Posts

Witam.

Z dnia na dzień padł mi dysk. Zaczęło się od tego, że system nie chcial się ładować, a po kilku próbach zaczął zanikać w Biosie. Chciałem za pomocą jakiegoś Linuxa Live CD skopiować najważniejsze dane, lecz przy każdej próbie dysk znikał. Podłączyłem dysk do laptopa za pomocą obudowy SATA>USB i dysk nie zanika tak często (chociaż nadal mu to się zdarza) i nie mam dostępu do żadnej partycji z tego dysku, gdyż każe formatować. Dysk zmienił typ wszystkich partycji na RAW (jest widoczny w zarządzaniu dyskami). Próbowałem zrobić kopię posektorową całego dysku, lecz albo coś robiłem nie tak, albo się po prostu nie dało. Używałem testdisk, dmde, EaseUS Todo Backup, Ontrack EasyRecovery Professional, Partiton Guru, EaseUS Data Recovery Wizard 9.0, lecz nic mi nie pomogło (może coś źle robię, nie wiem), ale wszędzie albo pojawia się, że napotkano błedy odczytu, albo nie widzi tego dysku. Proszę o jakieś instrukcje lub rady co zrobić, aby odzyskać dane z przynajmniej jednej z tych partycji, na której mi najbardziej zależy (ok. 40GB). Z góry dzięki za wszelakie propozycje jak również linki do tutoriali lub pokierowanie mnie krok po kroku.

Link to post
Share on other sites

Coś jednak chyba, źle zrobiłem, albo do tego nie dotarłem, gdyż po skanowaniu tego dysku, a następnie opcji szukaj NTFS nie znalazło mi nadal żadnych partycji, a w zarządzaniu dyskami wciąż widnieją partycje RAW. Możesz mi wskazać konkretnie co mam dalej robić?

Link to post
Share on other sites

Należy wykonać kopię posektorową nośnika a nie szukać partycji,

nastepnie wykonaną kopię do pliku zamontować w OSFMount

i dopiero wtedy rozpocząć procedury typu rescue/recovery

przy okazji odzysku danych

w krótkim promo szansa na uzyskanie pełnej wersję

Eassos Partition Guru

 

https://safegroup.pl/thread-9525-post-200095.html#pid200095

Edytowane przez Fix00ser
Link to post
Share on other sites

W Partition Guru na tym dysku widoczne jest nieprzydzielone miejsce, i pole Clone Partition to Image File jest nieaktywna. W Partition Guru przekonwertowałem typ partcji na HDD i jest teraz w nim widoczny jako MBR, lecz w zarządzaniu dyskami wciąż jest RAW i nie wiem jak wykonać tą kopię posektorową. Szczegóły na screenie: http://images67.fotosik.pl/1036/60d057750d00af23m.png .

 

W DMDE jak wziąłem kopiuj sektory do pliku to w każdym pojawia się błąd odczytu.

Edytowane przez Morthen
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gdy odpalę Lubuntu i podłączę dysk poprzez kieszeń USB dysk nie jest widoczny. Po podłączeniu go do komputera w Biosie nie jest widoczny. Po odpaleniu Lubuntu i podłączenie go w trakcie pracy komputera pojawił się i jest widoczny w DMDE, lecz mam problem ze wskazaniem partycji, na której ma plik z kopią posektorową być zapisany, gdyż jedyną lokalizacją zapisu jest partycja utworzona w pamięci RAM, na której znajduje się lubuntu. Mogę zaś wybrać dysk podczas wyboru, że chcę zrobić kopię dysku na dysk, lecz na nowym dysku mam już za dużo danych, więc ta opcja odpada.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...