Skocz do zawartości

Pytabie nt. zasilacza Enermax


Recommended Posts

Zasilacz enermax 500W, dokładniej taki: http://www.proline.pl/?p=EMX+ECO80+500W pociągnie taki sprzęt?

 

AMD Phenom II X2 555 Black Edition w przyszłości jakiś X4.

AMD Radeon HD5850/70

 

I oczywiście dyski (2x Samsung F4 320GB), nagrywarka, karta dźwiękowa, i inne standardowe "bebechy" ;)

 

Potrzebuję mocnego zasilacza który bez problemu zapewni stabilną prace, często 20 godzin dziennie, a do tego będzie cichy. Cena do 350zł. I co oznacza "Eco" w jego nazwie (wg. opisu na proline: "zastosowanie wyrafinowanego wentylatora Enermax Magma" - tylko to)?

Link to post
Share on other sites

Zasilacze Enermax są jednymi z najlepszych na świecie ;)

Eco ma zapewne odnosić się do ekologii, a więc najprawdopodobniej sprzęt zapewni cichą pracę oraz wysoką sprawność. Radzę poczytać kilka recenzji z sieci (nie tylko polskiej), z tym, że warto patrzeć na testy uznanych osób (tj. redaktorów), a nie opinie użytkowników, którzy niejednokrotnie mijają się z prawdą i nie mają doświadczenia w dziedzinie testowania sprzętu...

Link to post
Share on other sites

Proc bierze ~120W, karta ~170W, inne części kompa liczę ~50W (jak się mylę to poprawcie mnie) więc wychodzi 340. Jest sporo zapasu...

 

martwię się o kulturę pracy i trzymanie napięć.. ale skoro to 80+ Bronze to nie powinno być źle :ciekawy: w razie czego wymiana wentylatora ;)

 

//edit

 

oj, tyle bierze w idle... w stresie jakieś 500W... więc brać mocniejszy model z 48A? Czyli jakieś ~570W

Link to post
Share on other sites

TDP HD6870 wynosi około 151W.

 

Powiem Ci, że taki zestaw:

- Core i5 750 @ 4,2 GHz

- 2x DDR3-1600 @1900 @1,9V

- Radeon HD5970 (TDP ok. 250W) 725/1000@1000/1200 MHz

- dysk twardy SATAII

 

pracował u mnie na zasilaczu nieznanej marki (GlacialPower, niby ma 80+ itp.) o mocy 650W. Robiłem na tym sprzęcie testy typu 3DMark Vantage, 2006 itd.

Pamiętaj, że HD5970 to dwa rdzenie graficzne HD5870 w jednym, a więc pobór mocy jest duży (podobno nawet do 300W, a ja tą kartę jeszcze podkręciłem dość mocno :D ). A wspomniany przez Ciebie HD6870 jest słabszy niż nawet pojedynczy HD5870.

 

Wniosek - przesadzasz :P

Bierzesz markowe 500-550W i używasz zestawu spokojnie przez dłuższy czas (chyba, że coś zamierzenie zepsujesz :hahaha: )

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...