Skocz do zawartości

Dziwne spowolnienie komputera.


Recommended Posts

Witam, mam dość dziwny problem, nie jestem pewien co jest winowajcą więc wrzucam temat do tego działu. Musze wspomnieć o pewnej rutynie, zazwyczaj włączam komputer przed południem pracuje pare godzin potem na jakiś czas go wyłączam i wieczorem znowu uruchamiam.

 

Problem pojawia się po tym drugim uruchomieniu wtedy komputer jest strasznie spowolniony, wolno działa wszystko, przeglądarka, okna systemu a nawet ta "siatka" (zapomniałem jak to się nazywa) którą zaznacza sie wiele plików kursorem, zazwyczaj też pojawia się jakiś błąd dotyczący portu/karty bluetooth ale nie wiem czy to może być winowajcą, muszę wtedy zresetować komputer i po tym wszystko działa normalnie. Najdziwniejsze jest to, że problem pojawia się tylko po drugim uruchomieniu z mojej ograniczonej wiedzy zgadywałbym że z jakiegoś powodu RAM nie jest czyszczony po pierwszym wyłączeniu, ale chce się spytać kogoś bardziej ogarniętego w temacie. 

Zdarzyło się to losowo ze dwa razy pare tygodni temu a teraz dzieje się praktycznie codziennie.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

 

(Karta graficzna i zasilacz były niedawno wymieniane z powodu awarii poprzedników)

 

Płyta główna: Asus p8p67 s1155
Procesor: Intel i5-2500K 3.3Ghz
Karta graficzna: GeForce GTX 960
Dysk: WD CAVIAR 500GB SATA2 
RAM: 12GB Kingston
Zasilacz: Antec EDGE GOLD 550W
Stacje dysków: jakaś tania tandeta
System: Windows 7
Link to post
Share on other sites

Spróbuj takiej procedury.. 

 

1 Uruchom wiersz poleceń cmd jako Administrator (ctrl+shift+enter)

2 Wpisz w wierszu poleceń bcdedit /set useplatformclock true zatwierdź klawiszem enter.

3 Uruchom ponownie komputer

 

 

Z tego co wyczytałem to dotyczy HPET ale nie do końca to rozumiem, czy nie ma w tym żadnego zagrożenia? Trochę dziwne jest dla mnie to, że w tak losowym momencie nagle zaczęło mu przeszkadzać to ustawienie, ten komputer ma 4-5 lat i nigdy takich problemów nie było.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...