Skocz do zawartości

GTX 960 vs R9 280


Recommended Posts

też miałem taki dylemat :), ale mam tego gtx 960 oc i rtadzi sobie całkiem dobrze , cicho pracuje , tryb pasywny super , r9 280 ma 3 gb pamięci to jej największy plus, ja bym postawił na zielonych, jeszcze raz :)

czytałem gdzieś, że podobno 960tka ma spadki fps`ow. Jak z tym jest u Ciebie? :D

bo jeszcze ta karta mnie zaciekawiła :)

http://www.x-kom.pl/p/246380-karta-graficzna-pci-e-msi-radeon-r9-380-2048mb-256bit-oc.html

Link to post
Share on other sites

Koniecznie weź kartę obsługującą nadchodzący DX12.

R9 280 to stara konstrukcja GCN 1.0 i nie wiadomo czy będzie obsługiwał DX12, czy np. część funkcji będzie symulowana procesorem albo nieobsługiwana czyli wyłączona.

 

Co to znaczy "Feature Level" to nie wiem:

 

Radeon R9 280 (X) GCN 1.0 DX12, feature level 11_1
GeForce 900 Series (Maxwell 2.0) DX12, feature level 12_1
 

Edytowane przez mmm555
Link to post
Share on other sites

Koniecznie weź kartę obsługującą nadchodzący DX12.

R9 280 to stara konstrukcja i nie wiadomo czy będzie obsługiwał DX12, czy np. część funkcji będzie symulowana procesorem albo nieobsługiwana czyli wyłączona.

A za jakiś czas 2GB pamieci bedzie wystarczające? :)

Link to post
Share on other sites

nie mam żadnych spadków , nie zauważyłem nic takiego, w wiedźmina 3 gram na fhd wszystko na maksa bez hair works i ssao/hbao+ i śmiga jak ta lala, czasem jakiś spadek fps się zdarzy, ale za tą kasę więcej się nie spodziewałem :)  ,  co do 380 , to powiem tak wszędzie gdzie czytam jakieś testy jest lepsza od 960, ba nawet 280x , choć to podkręcony 285, który niedawno do niczego się nie nadawał i był sporo za tymi kartami , więc nie wiem, czy ktoś wspiera amd :) ale jak nie sprawdzisz na własnej skórze to się nie dowiesz :)

Edytowane przez king2127
Link to post
Share on other sites

nie mam żadnych spadków , nie zauważyłem nic takiego, w wiedźmina 3 gram na fhd wszystko na maksa bez hair works i ssao/hbao+ i śmiga jak ta lala, czasem jakiś spadek fps się zdarzy, ale za tą kasę więcej się nie spodziewałem :)  ,  co do 380 , to powiem tak wszędzie gdzie czytam jakieś testy jest lepsza od 960, ba nawet 280x , choć to podkręcony 285, który niedawno do niczego się nie nadawał i był sporo za tymi kartami , więc nie wiem, czy ktoś wspiera amd :) ale jak nie sprawdzisz na własnej skórze to się nie dowiesz :)

Twój gtx ma 4Gb? :)

Link to post
Share on other sites
Twój gtx ma 4Gb?

mam 2gb .

ja dałem za swoją 880 zł, u mnie w sklepie był to najtańszy gtx 960 :)

, 4gb to wydatek ok 1100 zł,

zastanawiałem się nad tą opcją , ale wolałem jeszcze kupić 8gb ramu, bez niego ani rusz :)

jak pisałem  jestem zadowolony :)

Edytowane przez king2127
Link to post
Share on other sites

VS550 to nie jest jakoś specjalnie udany zasilacz, lepiej wziąć tutaj Thermaltake'a smart se 530W

Po co Ci aż 16GB ramu? Spokojnie wystarczy 8GB.

Podaj rozdzielczość w jakiej grasz, to dość ważne.

///Edit: i jeszcze jedno: Ile maksymalnie możesz wydać na kartę? (wraz z dodaniem tych 215zł które zaoszczędzisz na ramie)

Edytowane przez Matiziol
Link to post
Share on other sites

VS550 to nie jest jakoś specjalnie udany zasilacz, lepiej wziąć tutaj Thermaltake'a smart se 530W

Po co Ci aż 16GB ramu? Spokojnie wystarczy 8GB.

Podaj rozdzielczość w jakiej grasz, to dość ważne.

///Edit: i jeszcze jedno: Ile maksymalnie możesz wydać na kartę? (wraz z dodaniem tych 215zł które zaoszczędzisz na ramie)

Gdybym brał 8Gb ramu to na kartę zostawałoby mi tak 800-1000 zł 

Rozdzielczość obecnie to jedynie 1280x1024 ale za jakiś czas planuje zmianę na 1980x1080 ale to jeszcze trochę czasu :)

Edytowane przez kuba9813
Link to post
Share on other sites

nie mam żadnych spadków , nie zauważyłem nic takiego, w wiedźmina 3 gram na fhd wszystko na maksa bez hair works i ssao/hbao+ i śmiga jak ta lala, czasem jakiś spadek fps się zdarzy, ale za tą kasę więcej się nie spodziewałem :)  ,  co do 380 , to powiem tak wszędzie gdzie czytam jakieś testy jest lepsza od 960, ba nawet 280x , choć to podkręcony 285, który niedawno do niczego się nie nadawał i był sporo za tymi kartami , więc nie wiem, czy ktoś wspiera amd :) ale jak nie sprawdzisz na własnej skórze to się nie dowiesz :)

Czekaj,nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem gtx960 -Wiedzmin 3-full hd-wszystko na max-zero spadkow fps?,tylko moze napisz jeszcze ile masz tych fps 20-30? :rotfl:,bo to ze masz stale 60 to na pewno Ci nie uwieze.

Do autora,na Twoim miejscu poczekalbym jeszcze te 3 tygodnie na win10 i dx12 i dopiero wtedy zadecydowal amd czy gtx.

Niestety tym razem bez polskich znakow wiec przepraszam jesli to kogos razi :).

Edytowane przez sting3572
Link to post
Share on other sites

Czekaj,nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem gtx960 -Wiedzmin 3-full hd-wszystko na max-zero spadkow fps?,tylko moze napisz jeszcze ile masz tych fps 20-30? :rotfl:,bo to ze masz stale 60 to na pewno Ci nie uwieze.

Do autora,na Twoim miejscu poczekalbym jeszcze te 3 tygodnie na win10 i dx12 i dopiero wtedy zadecydowal amd czy gtx.

Niestety tym razem bez polskich znakow wiec przepraszam jesli to kogos razi :).

Z zakupem jeszcze poczekam prawdopodobnie jakoś do końca wakacji. Na razie patrze jaka karta będzie najwydajniejsza . :)

Link to post
Share on other sites

Do konca wakacji moze sie jeszcze duzo zmienic pamietaj ze 2gb to w tej chwili za malo jesli chcesz pograc w wyzszych ustawieniach,dobrze jest miec 3 a jeszcze lepiej 4gb,wiec sam bedziesz musial zdecydowac czy warto czy nie,moze sie okazac ze z premiera nowych gier 2 gb wystarcza Ci tylko na najnizsze detale(oby).

Link to post
Share on other sites

Do konca wakacji moze sie jeszcze duzo zmienic pamietaj ze 2gb to w tej chwili za malo jesli chcesz pograc w wyzszych ustawieniach,dobrze jest miec 3 a jeszcze lepiej 4gb,wiec sam bedziesz musial zdecydowac czy warto czy nie,moze sie okazac ze z premiera nowych gier 2 gb wystarcza Ci tylko na najnizsze detale(oby).

A czy procek da wtedy radę na średnie/wysokie ustawienia do tych gier?

Link to post
Share on other sites

 

 

Czekaj,nie wiem czy Cie dobrze zrozumialem gtx960 -Wiedzmin 3-full hd-wszystko na max-zero spadkow fps?,tylko moze napisz jeszcze ile masz tych fps 20-30? ,bo to ze masz stale 60 to na pewno Ci nie uwieze. Do autora,na Twoim miejscu poczekalbym jeszcze te 3 tygodnie na win10 i dx12 i dopiero wtedy zadecydowal amd czy gtx. Niestety tym razem bez polskich znakow wiec przepraszam jesli to kogos razi .

 

co do ilości klatek to, nie wiem , ale gra jest płynna, a grafika w3 wymiata  , czasem coś zgrzytnie, ale nie wkurza :) 60 kl to nie ta klasa  i kupując tą kartę nie liczyłem na to, ale jestem zadowolony , 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...