Skocz do zawartości

Komputer 3-3,5k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera:Programowanie webowe(RAM, SSD), Gry(Grafika), Filmiki na youtube(Niski priorytet, może się renderować w nocy)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500zł
  • Których części potrzebujesz?: plyta głowa,karta graficzna, obudowa, zasilacz, procesor wraz z chlodzeniem, ram
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie znam się na tym, nigdy tego nie robiłem i nawet nie wiem co to realnie daje oprócz podnoszenia cyferek. Jeśli ktoś mnie przekona że naprawdę warto się na tym poznać, to pewnie bym się skusił, ale póki co nie planuję. Po za tym za rok lub dwa będę kupował lepszy komp.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:   EIZO FlexScan EV2455 (1900x1200). Będę wymieniał na monitor 4k ale pewnie razem z kupnem nowego kompa.
  • Specjalne wymagania: Piorytet to programowanie webowe. Więc minimum 8GB RAM(chciałbym mieć możliwość rozszerzenia na 16GB za parę miesięcy), SSD mile widziany ale nie konieczny. Też sobie najwyżej dokupię. Gry typu FPS, Wiedźmin3, GTA V.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Naped, dysk twardy(z sata) oraz peryferia
  • Własna propozycja zestawu: (jakoś super się nie znam, ale poprzeglądałem trochę wątków i powyciągałem kilka rzeczy)

     

    Zalman R1 black USB3.0 (b/z)

    Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

    Corsair VS 450W 80+ 120mm

    Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

    ZOTAC GeForce GTX 970 4GB DDR5 256Bit (1216/7010) + Batman

    Kingston 8GB 1600MHz CL9 HyperX Savage

     

    Nie Trzeba tutaj żadnych dodatkowych wiatraków? Na SSD się zupełnie nie znam, więc nie wiem czy coś sensownego się uda dobrać.

    Ta powyższa suma wychodzi 3116zł

Edytowane przez thigrand
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

I wygląda to całkiem dobrze. W przyszłości dorzucisz sobie pamięć ram pod pracę (o ile będziesz potrzebować), a teraz na start domknij budżet biorąc Crucial BX100 250GB (535/370MB/s) na system, soft i najczęściej grane gry

 

Cena tego ZOTAC jest obecnie dość mało atrakcyjna. Dorzuć sobie do MSI GeForce GTX 970 Gaming 100ME

 

Zyskasz tutaj wydajniejsze, kulturalniejsze połpasywne chłodzenie oraz większy potencjał OC na przyszłość. Brać GTX 970 i nie kręcić to grzech. 

 

Obudowa posiada 3 wentyle w zestawie wraz z regulatorem obrotów. Do CPU masz dołączone chłodzenie boxowe. O chłodzenie GPU nie musisz się martwić. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...