Skocz do zawartości

Zestaw nie startuje (GA-H97-HD3 + i5 4460 + Crucial Ballistix 2x4GB)


Recommended Posts

Witajcie. Mam dosyć poważny problem. Wczoraj kupiłem taki zestaw:

1. Płyta główna: Gigabyte H97-HD3 rewizja 1.1 (wersja biosu: F6 - zaktualizowałem do F7)

2. Procesor: Intel core i5 4460

3. Pamięć RAM: Crucial Ballistix 2x4GB, CL9, 1600Mhz.

 

Zestaw ten złożyłem, wszystko powpinane. Niestety, kiedy naciskam przycisk power na obudowie, to na pół sekundy rozkręcają się wiatraki i przestają. I taka procedura trwa w nieskończoność.

Zasilacz jaki mam to Deus G1 600W, używany 5 miesięcy we wcześniejszym komputerze (ASUS P7P55D, i5 750, 4GB Patriot)- więc powinien dać radę.

Jedyne co widzę/słyszę przy tych "resetach" to mrygnie raz pomarańczowa lampka przy karcie sieciowej i słychać taki "pik" z okolic zasilacza.

Od wczoraj udało mi się uruchomić komputer 4 razy. Zainstalowałem system, sterowniki. No i tyle.

Jest jednak poważny problem z włączeniem po wyłączeniu go. Probowałem z podpiętymi dyskami, bez dysków, ramy zamieniałem slotami, bezskutecznie.

Mam wrażenie jakby zasilaczowi brakowało mocy, żeby zestaw ruszył (w instrukcji jest napisane, że 500W i więcej)..

Czy to może jest jakiś problem z płytą główną?

Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Przed aktualizacją biosu też tak się komputer zachowywał ? Nie pogiąłeś pinów w czasie montażu procesora?

Mam taką płytę ale w rewizji 1.0 i zawsze startuje za pierwszym razem. Zawsze dla próby możesz pożyczyć jakiś zasilacz i sprawdzić czy będzie tak dalej.. 

Ja bym jeszcze raz rozłożył całkowicie ten zestaw i zmontował ponownie..  

Link to post
Share on other sites

Przed aktualizacją biosu też tak się komputer zachowywał ? Nie pogiąłeś pinów w czasie montażu procesora?

Mam taką płytę ale w rewizji 1.0 i zawsze startuje za pierwszym razem. Zawsze dla próby możesz pożyczyć jakiś zasilacz i sprawdzić czy będzie tak dalej.. 

Ja bym jeszcze raz rozłożył całkowicie ten zestaw i zmontował ponownie..

Tak, przed aktualizacją takie samo zachowanie. Jeśli chodzi o piny procesora, to jeśli bym pogiął to by się w ogóle nie odpalił, a jednak 4 razy zadziałał i normalnie działał. Temperatura procka w spoczynku koło 40 stopni. Sprawdzę zasilacz popołudniu, i też podepnę wcześniejszego kompa, żeby się upewnić czy to jest na pewno wina zasilacza.

Rozłożę i złożę i wtedy zobaczę, czy coś się zmieniło w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Temperatura procka w spoczynku koło 40 stopni.

 

Mój procek w spoczynku ma temperaturę około 30 stopni. Sprawdź jeszcze jak będzie z podpiętą jedną kością pamięci z obsadzonym ramem w gnieździe nr 3..  Dla pewności ja bym jednak sprawdził te piny, takie uruchamianie się komputera jest bardzo niepokojące..  

Link to post
Share on other sites

Sprawdzę jeszcze różne konfiguracje, chociaż wiele już sprawdziłem wczoraj.

W instrukcji znalazłem takie informacje:

2-6 Power Management

Power Loading

Enables or disable dummy load. When the power supply is at low load, a self-protection will activate causing it to shutdown or fail. If this occurs, please set to Enabled. Auto lets the BIOS automatically configure this setting. (Default: Auto)".

Myślę teraz, czy to nie ma też czasem związku z moim problemem. Możesz @tomek11 sprawdzić, jak masz to ustawione? Sprawdze też zasilacz testerem, który mam w pracy, czy z nim jest wszystko w porządku.

A tak chciałem rev 1.1, to teraz mam...

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem fotkę tych moich ustawień ;)

 

http://i59.tinypic.com/snm16b.jpg

 

Gdy ja kupowałem w sierpniu zeszłego roku to był tylko rev 1.0 .. Ta nowsza ma odseparowaną sekcję audio ale też obcięte kilka scalaków..

Power Loading - przestaw i sprawdź :)

Edytowane przez tomek11
Link to post
Share on other sites

Poczytałem kilka zagranicznych for, i może to być związane z zasilaczem (nie wiem czy mogę wkleić link do zagranicznego artykułu) i nie zawsze przełączenie tego Power Loading pomaga.

Spróbuję jakoś wymusić, żeby wejść do biosu i przestawić tą opcję i wtedy sprawdzę, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, to czeka mnie jeszcze wymiana zasilacza... ;/

Byłem w serwisie, wymienili płytę główną, ale jest ta sama bajka przy próbie włączenia. Przestawiłem w Bios-ie opcje, które niby powinny zniwelować problem, jednak nadal pozostał, więc póki co sprzęt zwracam do sklepu, a kupię jak jeszcze dozbieram kasę na zasilacz.

Można zamknąć temat.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...