Skocz do zawartości

Najtańszy nowy komp do gierek


Recommended Posts

No nie wierzę w to co widzę. Aż musiałem skomentować. Ponad 1,5K postów, prawie 2 lata na forum i nadal można niewiele wiedzieć o jego strukturze. 

Załóż temat w tym dziale: http://forum.benchmark.pl/forum/9-komputery-zestawy-komputerowe/ po przeczytaniu tego tematu: http://forum.benchmark.pl/forum-9/announcement-13-jak-poprosić-o-pomoc-w-dziale-komputery-zestawy-komputerowe/

Edytowane przez KIciulek
Link to post
Share on other sites

Tani to znaczy? Bo dla jednego tani to 1000zł a dla drugiego 3000zł :) 

Jeśli chodzi o podstawę to używany i5 sandy bridge, nawet i 2500K + płytka na P67 do OC i jest git, ale nawet coś na LGA1156 da radę. Do gier online także trzeba jakiejś dedykowanej grafiki.l Patrz Guild Wars 2 czy Tera Online, FFIV, TES Online. Ale w tym przypadku grafika za około 400zł-450zł załatwi sprawę z palcem w nosie. 

Wypełnij standardowy formularz :)

Link to post
Share on other sites

Wypelnij wzor podany w drugim poscie. Wymagamy tego od nowicjuszy a taki "stary" uzytkownik i tak sie wzbrania przed wzorem a to na prawde nie boli a bardzo pomaga i unikniemy miliona zbednych pytan.

Link to post
Share on other sites

Ale ja nie składam kompa tylko z rozpocząłem dyskusję ktora mnie trochę zastanawia ale o tym potem. Narazie zastanawia mnie podejście ogarnietych użytkowników

.W sumie trochę rozjasnie sprawę. W zeszlym tygodniu przychodzi do mnie klient i chcę kupić kompa. Wszystko nowe, uzywki - niet. Wymagania: kwota max 1200pln, 8gb ramu i SSD 240-260gb. Przeznaczenie office, program do faktur, net, LoL, DOTA 2, Fifa 14...Komp nie bedzie na 99% rozbudowywany bo gość składa takie coś co jakieś dwa lata.W co w tej sytuacji byście polecili.

Link to post
Share on other sites

imo minimum do grania zaczyna się od czegoś takiego http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2015?page=0,6

Dużo też zależy od rozdzielczości bo powyższy zestaw(ja bym tam 270 wolał jednak) w jakimś HD/HD+ powinien sobie poradzić bez problemu. Z możliwościami w rozdzielczości FHD byłbym bardzo ostrożny.

 

 

 

Przekroczyłeś budżet o 600pln.

nie zwróciłem uwagi, że edytowałeś post. Jeżeli ten SSD też ma być w tej kwocie to pozostaje APU.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Przekroczyłeś budżet o 600pln.

 

Jeżeli ten SSD też ma być w tej kwocie to pozostaje APU.
Opcje znalazłem dwie. Z pierwszą trafiłeś a druga to celeron + r3-230 (czy to r5 nie pamietam).APU to A6-6400k albo opcję którą wybrałem czyli A6-7400k. W grach które podałem APU A6-6400k daje lepszą wydajność niż celak i tani dedyk (230) a 7400k to wymiatach. Zostaje jeszcze platforma AM1...Powiem szczerze że nie pierwszy raz spotykam się z sytuacją gdzie klient kosztem wydajności wybiera SSD. Zastanawiam się co wy byście złożyli np do 1000pln (realny koszt z hdd i 4gb zamiast ssd 256 i 8gb ramu).
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...