Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Jestem po lekturze przypiętych wątków, po lekturze internetu i ogólnym rozeznaniu.

W skrócie: zapierd... mocno na sprzątaniu aby dorobić sobie na wakacje i chciałbym aby mój wybór był bardzo trafny i nie chcę zmarnować pieniędzy na coś co mogłoby być lepsze.

Bardzo dużo gram w CS'a tak więc słuchawki głównie do tej gry. Bardzo fajnie byłoby gdyby były z mikrofonem jednak wiem, że proponowane przez Was słuchawki rzadko go posiadają i będę najprawdopodobniej zmuszony do kupna osobnego.

Jeżeli okaże się, że na prawdę lepsze słuchawki będą gdy dołożę do tych 150zł jeszcze 50 to zrobię to.

Tak więc na początku myślałem nad SS Siberia Raw Prism, które są teraz w promocji z 209zł na 160 ale po lekturach oczywiście je odrzucam (chyba, że są dobre).

Myślałem nad:

Sennheiser 201 (70 zł)

Superlux HD668B (120 zł)

Superlux HD681 Evo (130zł)

Superlux HD330 (120 zł)

AKG K 511 (100 zł)

Razer Kraken Pro (200 zł)(jeżeli są tak dobre jak polecają je na forach CS'a)

Aurvana Live (200 zł)

inne propozycje..

Do tej pory używałem Creative Fatality i według mnie grały na prawdę dobrze, jednak jestem zmuszony oddać je bratu.

Pozdrawiam Was serdecznie i dziękuję za każdą odpowiedź!

 

Link to post
Share on other sites

Jak do Counter Strike'a, to myślę, że nie ma tak wielkiej różnicy. To nie jest gra z jakimś mocno rozpisanym surroundem ani w ogóle dźwiękiem. Może w większych produkcjach słuchawki "do gier" mają jakiś sens, ale w grze na Source'ie, wątpliwe, żeby ktoś odczuł różnicę. Aurvany powinny być super, tak samo jak tańsze Kossy UR-40 (które lubię do gier/filmów, bo są tanie, lekkie, wygodne i w porównaniu do Creative'ów czy Kossów Porta Pro, brzmią bardziej "realistycznie", wyraźniejsze wyższe brzmienia).

 

Czy warto dać 200 zł, powiem tak, słuchawki to akurat sprzęt, który się raczej nie starzeje, używać ich można tysiące godzin, a podejrzewam, że nawet dla zarabiającego mało aż tyle godzin nie trzeba pracować, żeby tyle zarobić. Więc mi byłoby szkoda kupować słabsze. Różnica między tymi AKG czy Superluxami a Aurvaną jest dość spora, i raczej nawet w Counter Strike'u będzie pewna różnica w doznaniach.

Edytowane przez bartoszek89
Link to post
Share on other sites

Poczytałem dużo recenzji o tych KOSSach UR40 i powiem Ci oraz Wam, że w tej cenie mogą to być jedne z najlepszych słuchawek do wyboru..

Znalazłem również sklep nie daleko mnie, w którym akurat są one najtaniej. Jednak nie rozumiem dlaczego miałbym płacić dodatkowo 40zł za dożywotnią gwarancję dla sklepu jeżeli producent daje na nie tę gwarancję.

Co do CAL! to podjadę do jakiejś sieciówki typu MediaMarkt i przetestuję je i może inne fizycznie.

Link to post
Share on other sites

Ludzie zazwyczaj kupują do muzyki, mocniejsze basy często robią lepsze pierwsze wrażenie, ale te UR-40 wydają mi się bardzo dobre jak na cenę właśnie do filmów, gier, ponieważ są bardziej zbalansowane. Plus niewiele widziałem słuchawek, które grają choćby na tyle dobrze i są tak lekkie (większość po paru godzinach ciśnie lub ciąży).

Link to post
Share on other sites

Miałem te Kossy w rękach i chociażby z tego powodu nikomu ich nie polecę. Dosłownie jakbym dotykał chińskich słuchawek z bazaru pod stadionem za 15zł... Ponoć grają całkiem całkiem, ale można znaleźć lepsze słuchawki za mniejsze pieniądze.

 

Najlepsze z wymienionych to według mnie HD668B.

 

Sennheiser 201 to lipa według mnie, słuchawki bronią się tylko tym, że to Sennheiser, bo dźwięk wolę przemilczeć...

Superlux HD681 Evo oraz Superlux HD330 to mocno basowe słuchawki, do gier nie specjalnie polecam, bo duża ilość basu ujemnie wpływa na pozycjonowanie i detaliczność dźwięku.

Krakeny to do wora od razu, może gdyby kosztowały 100zł to warto się nad nimi zastanowić...

CAL! są niezłe, ale nie specjalnie nadają się do grania, mają ciepłą charakterystykę, nie są przesadnie basowe, ale też brakuje tam sceny.

AKG K511 nie znam, nie wypowiadam się.

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Miałem te Kossy w rękach i chociażby z tego powodu nikomu ich nie polecę. Dosłownie jakbym dotykał chińskich słuchawek z bazaru pod stadionem za 15zł... Ponoć grają całkiem całkiem, ale można znaleźć lepsze słuchawki za mniejsze pieniądze.

 

Najlepsze z wymienionych to według mnie HD668B.

 

Kwestia gustu, nigdy bym nie powiedział, że HD668B grają lepiej. Wrażenia dotykowe nie są dla mnie wśród priorytetów w kupnie słuchawek, więc mi to nie przeszkadza, kwestia gustu, jeśli ktoś woli tak to pewnie faktycznie...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...