Skocz do zawartości

gtx 850m dziwne zachowanie i taktowanie


Recommended Posts

Witam posiadam laptopa z grafiką gtx 850m laptop ma dopiero tydzień. Z początku było wszystko okej, maksymalne temperatury wynosiły max 70 ale w grze ( Wiedźmin 3). Po wykonaniu OC też było okej, temperatury wynosiły juz max 75 ale wydajność skoczyła na high/medium do 40 fps (34-44 fps). Jakieś 3 dni temu zaczęło dziać się coś nie pokojącego. Najpierw przez pierwsze 10 sekund od załadowania się zapisu taktowanie grafiki wynosiło 135 i 405 ( rdzeń i pamięci) lub 405 i 800 gdzie powinno wynosić 972 i 1100 ( stockowe to 902 i 900). Po tych 10 sekundach wszystko wracało do normy. Następnego dnia gdy wchodzę do nVidia inspector widzę nie pokojącą liczbę, taktowanie rdzenia wynosiło 1154 MHz, od razu wyłączyłem OC pod rdzeń, zeszło do 1054 i tak się utrzymywało przez całą grę, nie przeszkadzało mi by to jeżeli nie SPADKI FPS wywołane przez TEMPERATURY które wynosiły 80 stopni. A i fps spadł do maksymalnego 37 gdzie wcześniej miałem max 44, POMOCY CO BY POMOGŁO?

Edytowane przez kapix124
Link to post
Share on other sites

Ustaw takty rdzenia i pamięci na stockowe. Te spadki, może masz tryb oszczędzania energii włączony, podaj jeszcze temp. procesora (podczas grania) na wszelki wypadek i model laptopa. 

Edit: może karta lub/i procesor obniża swoje taktowanie, aby się nie spalić

Edytowane przez Damian47PL
Link to post
Share on other sites

Asus F550JK . Mam podłączony pod zasilacz i Wysoka Wydajność, niby rdzeń ma 1084 mhz a fps jest o wiele za mały mniejszy niż przed tym gdy miał 972, tutaj masz SS http://www.iv.pl/images/26324642816127173193.pngprzyjrzyj się taktowaniu rdzenia ,powinno być 902 a nie 1084 a i spadki są przez temperatury 80 stopni to dzieje się przez ten rdzeń. Jak zresetować taktowanie ?

 

EDIT: temperatury proca to max 75 a grafiki 80 ,wczesniej grafika miała max 70-75 a teraz więcej i z pewnością było by więcej tylko asus blokuje temperatury

Edytowane przez kapix124
Link to post
Share on other sites

Jak można wyjaśnić zaniżony fps? W chwili gdy temperatury są jeszcze niskie fps nie jest aż tak wysoki, zazwyczaj jest to max 37 gdzie wcześniej miałem po 42 max.

A i mam pytanko jak mogę odblokować temperatury, ponieważ są zablokowane na 80 stopniach co może powodować trothling

Zwiększałeś napięcie? Po SS Widać, że jest +6,3 mV, więc możliwe, że to jest przyczyna podwyższonej temperatury. Spróbuj ustawić Voltage Offset na 0.0 mV i powiedz czy to coś dało.

 Napięcie samo się zmienie raz jest -37,5 a raz nawet na +37,5

Edytowane przez kapix124
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...