Skocz do zawartości

Dysk SSD do bardzo starego zestawu - czy ma to sens?


Recommended Posts

Witam,

 

Trafił ostatnio w moje ręce stary PCet (płyta Gigabyte GA-EP45-UD3LR, procesor zdaje się intel QX6800, grafa GeForce GTX 9800) bez żadnego dysku twardego. Myślę czy nie wrzucić do niego jakiegoś niedrogiego SSD (250 gb BX100 lub MX 200), podłączyć do TV i używać do oglądania filmów, szybkiego sprawdzania neta itp. 

 

W związku z tym dwa pytania. Czy takie rozwiązanie jest w ogóle racjonalne czy lepiej wywalić to pudło?

Czy wspomniane dyski będą kompatybilne z leciwą już płytą główną?

 

Dzięki za wszystkie rady :)

Link to post
Share on other sites

Myślę że lepszym rozwiązaniem do takich zastosowań było by użycie mniej wydajnej grafiki + zwykły dysk.

Płyta główna jest całkiem niezła, do tego procesor jeszcze daje radę (do niedawna używałem E6600) 

Można by użyć tego zestawu jako serwer plików, chodź dalej trochę dużo będzie prądu zużywać. 

Link to post
Share on other sites

Dysk SSD zawsze spowoduje, że praca na każdym kompie będzie o wiele przyjemniejsza także według mnie, jeżeli pojemność 250GB Tobie wystarczy to bierz i się nie zastanawiaj. Musisz jednak wiedzieć, że nie będzie pracował z pełną prędkością, ponieważ na płycie jest z tego co pamiętam SATA2, a nie SATA 3, ale i tak przyjemność pracy na takim komputerze będzie nieporównywalnie większa niż w przypadku dysku HDD. A zawsze jak w przyszłości złożysz sobie następny komp to dysk przełożysz do nowego kompa.

 

Co do kompa to jest on nawet jak na dzisiejsze czasy całkiem niezły, w końcu ten procek to wydajność Core 2 Quad Q9400, więc jeżeli jest w nim co najmniej 2GB RAM to jest przyzwoicie i dysk SSD będzie jak najbardziej wskazany. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...