Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie :) mam pytanie odnosnie WC, czy znalazl by sie ktos kto mogl by mi zrobic 

liste co mam kupic aby zrobic wodowanie mojego kompa, niestety nie mam pojecia o WC a 

czytajac posty widze ze jest od groma kombinacji i sprzetu do tego. Jesli ktos byl by chetny pomoc

mi w skompletowaniu odpowiedniego zestawu bede wdzieczny, moj budzet to max 1000pln

 

- CPU: i7 4770 non K 

- Mobo: Asus Gryphon Z87

- GPU GTX G1 Gigabyte 970 4GB

- 2x SSD, 2xHDD

- DVDrom

- WIFI na PCIE

- USB 3.0 na PCIE

- wszystkie porty usb na plycie zajete 

- obudowa to: Fractal Design Define R5

Edytowane przez havocki
Link to post
Share on other sites

Po swoim budżetowym (500zł miało być...) mogę śmiało powiedzieć że 1000zł to tylko do wodowania CPU albo GPU ci styknie, a na obie części musiał byś trochę dołożyć.

Nie przypuszczalem ze to taka droga zabaw, jesli dolozyc to ile? 

Link to post
Share on other sites

Nie przypuszczalem ze to taka droga zabaw, jesli dolozyc to ile?

 

Niestety tak.

 

Zacznij od procesora, dobrej chłodnicy no i pompy + rez lub zespolonego pompko reza. 

Nie wiem czy chcesz nowe rzeczy ale jeśli chcesz taniej to poluj na używki. Czasem można tanio kupić. 

Taka na szybko:

Blok cpu: ~200zł

Chłodnica: na topie masz 55m miejsca żeby zmieścić chłodnicę z wentylatorami. Tu bym proponował żebyś kupił sobie chłodnicę 360 lub 420. Jedna dobra spokojnie da sobie radę przy rozszerzeniu układu o kartę graficzną. Możesz zawsze dołożyć chłodnicę w inne miejsce w obudowie lub nawet wystawić ją poza.

Wąż:Primochill Advanced w rozmiarze 10/16 2mb powinny spokojnie wystarczyć, około 70zł za 2mb

Pompa: Magicool DC 12V Pump MC-DCP450 tania, bardzo cicha, wydajna i od razu zespolona z rezem. około 150zł

rez: w zależności od wielkości i tego co pozwala portfel. Rez odpada jeżeli masz pompkę z zespolonym rezem.

Pompa- osobna to kolejny temat rzeka. Najlepsza jest D5 ale jej cena wprawia o zawrót głowy. Później Liang DDC, pompy EK-DCP 2.0/4.0 i wiele innych.

Złączki: proste skręcane o około 20zł za sztukę. Na pewno przydadzą się jakieś adaptery kątowe 90% więc to dodatkowe koszty...

Wiele rzeczy wyjdzie w praniu przy próbach składania układu.

Link to post
Share on other sites

 

Niestety tak.

 

Zacznij od procesora, dobrej chłodnicy no i pompy + rez lub zespolonego pompko reza. 

Nie wiem czy chcesz nowe rzeczy ale jeśli chcesz taniej to poluj na używki. Czasem można tanio kupić. 

Taka na szybko:

Blok cpu: ~200zł

Chłodnica: na topie masz 55m miejsca żeby zmieścić chłodnicę z wentylatorami. Tu bym proponował żebyś kupił sobie chłodnicę 360 lub 420. Jedna dobra spokojnie da sobie radę przy rozszerzeniu układu o kartę graficzną. Możesz zawsze dołożyć chłodnicę w inne miejsce w obudowie lub nawet wystawić ją poza.

Wąż:Primochill Advanced w rozmiarze 10/16 2mb powinny spokojnie wystarczyć, około 70zł za 2mb

Pompa: Magicool DC 12V Pump MC-DCP450 tania, bardzo cicha, wydajna i od razu zespolona z rezem. około 150zł

rez: w zależności od wielkości i tego co pozwala portfel. Rez odpada jeżeli masz pompkę z zespolonym rezem.

Pompa- osobna to kolejny temat rzeka. Najlepsza jest D5 ale jej cena wprawia o zawrót głowy. Później Liang DDC, pompy EK-DCP 2.0/4.0 i wiele innych.

Złączki: proste skręcane o około 20zł za sztukę. Na pewno przydadzą się jakieś adaptery kątowe 90% więc to dodatkowe koszty...

Wiele rzeczy wyjdzie w praniu przy próbach składania układu.

Wszystko chce kupic nowe, obecnie mam szesc sztuk wentylatorow 140mm Phanteks (top 2x, front 1x, dol 1x, tyl 1x i 1x z boku) do tego na cpu mam Noctua noctua nh-d15 i musze jakos wszys sprzedac, niestety obecny zestaw owszem jest chlodny ale za glosny :)

Edytowane przez havocki
Link to post
Share on other sites

Musze kupic nowe bo mieszkam w Danii i nie bede specjlnie sciagac z polski bo wyjdzie po oplatach na to samo :)) Powiedzmy 1600pln na calosc da rade? Widzialem blok do GTX G1 za nie cale 900usd co daje ok 500pln czyli zostaje jeszcze 1000pln na reszte :)

Link to post
Share on other sites
blok do GTX G1 za nie cale 900usd

900 dolarów za blok do grafiki ??? :roll: :roll: :roll:

chyba 90 jak już. Blok można dorwac juz za ~350pln jak nie jestes wymagający za bardzo

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Tylko ze te modele nie pasuja do Gigabyte G1 970 :) powiedzmy ze zakupilem blok na GPU i CPU teraz kwestia pompy i chlodnicy, co wybrac dobrego?

Link to post
Share on other sites

Myslalem na topie budy w miejscu gdzie obecnie sa 2x140mm i pompke tez myslalem gdzie powyzej aby grawitacja wspomagala krazenie plynu latwiej zassac z dolu niz zrobic cisnienie i pchac pod gore :)


Jesli ktos moze mi wybrac z towarow w tym sklepie http://www.coolerkit.dk/shop/pumper-m-reservoir-334c1.html  wszystkie podane ceny na polskie to polowa ceny na stronie np. 300kr to 150pln :))


http://www.coolerkit.dk/shop/pumper-m-reservoir-334c1.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...