Skocz do zawartości

XPS 13 vs Macbook Pro / Air


Recommended Posts

Jak w temacie. Szukam ultracienkiego laptopa do pracy. Generalnie pracuje jedynie w internecie (z tego co wiem oba systemy mają Chrome'a =), wszystkie programy / skrypty specjalistyczne mogę zlecać do napisania zarówno na OS X jak i Windowsa, także nie mam z tym problemu. 

 

Nigdy nie miałem Maca, nie wiem czemu ludzie tak do niego pałają. Mógłby mi ktoś nakreślić sytuację? Mam rozumieć że chodzi o system, na który jest dużo mniej programów niż na Wina?

 

Ponadto czy dobrze rozumuje że Macbook Pro to następca Macbooka Air? Jeśli nie to gdzie znajdę różnice?

 

Czytałem zagraniczne testy tych 2 sprzętów i większość redakcji skłania się ku Macbookowi. A wy jak? Co byście brali? 

 

Może jakieś inne propozycje? 

PS Za Yoga 3 dziękuję, ma za duże ramki wokół ekranu.

Edytowane przez maciek1o3s
Link to post
Share on other sites

Macbook Pro nie jest następcą Aira ale raczej alternatywą. Air jest bardzo mobilny, ale płaci za to złączami i trochę wydajnością. Ogólnie Maca najlepiej wziąć jak masz jakiś inny sprzęt Apple, wtedy one sobie współgrają. Ogólnie w XPSie powinieneś dostać lepszą konfiguracje za tą samą kwotę. Tak naprawdę powinieneś najpierw się gdzieś zapoznać z OS X bo to jest największa różnica. Jest inny niż windows.

Link to post
Share on other sites

Ja się pytam co wg was jest lepsze i dlaczego =)

 

Czy warto na OS X się przesiąść? Co tak ludzi ciągnie do Maców?

 

Z którego roku są te Maci - http://store.apple.com/pl/buy-mac/macbook-air

W przypadku zastosowania jakie podałeś tutaj nie ma lepszych gorszych. Czy warto się przesiąść na OS X, jeżeli będziesz na nim odpalał tylko chroma? W sumie to może i tak bo OS X jest bardzo dobrze zoptymalizowany jeżeli chodzi o czas pracy na baterii. Ludzi nie ciągnie do Maców, one się po prostu ostatnio lepiej sprzedają na fali sukcesu innych produktów firmy. Osobiście uważam, że http://www.x-kom.pl/p/221261-ultrabook-13-3-asus-zenbook-ux305fa-fc007h-m-5y10-4gb-128ssd-win8.html byłby w sam raz na twoje zapotrzebowanie. Jeżeli Ty płacisz to nie ma sensu raczej dokładać do innych rozwiązań, jeżeli ktoś/firma ci funduje sprzęt to weź XPSa albo MacBooka http://www.apple.com/pl/macbook/W sumie to to samo co ten asus tylko 2h więcej na baterii (9 zamiast 7) ale to tylko teoria.

Edytowane przez VnnAmed
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...