Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

chcę kupić komputer do 2500zł. Mój plan jest taki, żeby przełożyć sobie z starego komputera zasilacz, którym jest ocz 500w do nowego pc, a resztę kupić nową.

 

Komputer będzie używany przede wszystkim do gier i chcę, aby jak najdłużej spełniał ten cel (stąd karta graficzna ma 4GB). Wiem także, że można byłoby dokupić ram czy ssd, ale ze względu na koszta postanowiłem, iż zakupię to w przyszłości.

 

Zestaw wygląda tak:

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/gt/e6/eq/hpjbob.jpg

Zmienilibyście coś czy taki zestaw jest okej?

Edytowane przez TeNieznany
Link to post
Share on other sites

Co z monitorem ?

 

 

z starego komputera zasilacz, którym jest ocz 500w

Jaki to model ?

 

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock B85M Pro3 /intel B85, LGA 1150/

Razem 2556zł 
 
W odróżnieniu od Twojego zestawu zyskujesz tutaj płytę główną z czterema bankami na pamięć, lepiej wykonaną i przewiewną obudowę Zalmana z czterema wentylatorami 120mm z regulatorem prędkości i filtrami przeciwkurzowymi,a przede wszystkim wydajniejsza kartę graficzną z 3GB pamięci vram oraz wydajnym i cichym chłodzeniem.
Link to post
Share on other sites

Monitor ma rozdzielczość full hd.

 

Zasilacz to dokładnie OCZ StealthXStream 2 500W.

 

Co do grafiki to różnie bywa raz gtx 960 jest wydajniejszy a raz r9 280x. I tutaj chyba bym się bardziej sugerował pobieraną mocą, a gtx 960 radzi sobie tutaj lepiej niż radeon. Warte zaznaczenia jest to, że w przyszłości chciałbym chociaż trochę podkręcić zestaw (jeśli można kręcić to czemu nie? :P).

 

Co do obudowy to może masz rację, ale z drugiej strony chcę zaoszczędzić jak najbardziej, a 2500 to po prostu max, bo jeszcze chcę kupić jakiś używany zasilacz do tego starego komputera (tak żeby całość zamknęła się w 2600 zł). Chyba, ze naprawdę warto, ale wiesz, zawsze znajdzie się coś ciekawszego i wystarczy tylko nieco dołożyć...

Edytowane przez TeNieznany
Link to post
Share on other sites

 

 

Zasilacz to dokładnie OCZ StealthXStream 2 500W.

Ok, czyli jest duży zapas mocy nawet z Radkiem 280X.

 

 

Co do grafiki to różnie bywa raz gtx 960 jest wydajniejszy a raz r9 280x. I

Nie, bez wątpienia 280X jest wydajniejszą kartą. Pobór jest tutaj trochę większy, ale i tak nie odczujesz tego w rachunkach, nie w takiej skali.

 

 

Warte zaznaczenia jest to, że w przyszłości chciałbym chociaż trochę podkręcić zestaw (jeśli można kręcić to czemu nie? ).

Tutaj tylko GPU  ;).

Zdecydowanie warto wyskrobać te 50zł bo by zwiększyć tutaj wydajność jest jeszcze wydajniejsze GPU lub zestaw pod OC, czyli dużo większe koszta  ;).

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do grafiki to różnie bywa raz gtx 960 jest wydajniejszy a raz r9 280x. I tutaj chyba bym się bardziej sugerował pobieraną mocą, a gtx 960 radzi sobie tutaj lepiej niż radeon

 

Poboru prądu w spoczynku nawet nawet nie będziemy brać pod uwagę. To jest jakieś 10W na korzyć GTX 960. Podczas obciążenia (gry) różnica w poborze prądu dochodzi do 100W, również na korzyść GTX 960. Ile płacisz za 1kWh ?

 

10 godzin obciążania  = różnica 1 kWh. Cena za jeden kWh ~ 0,6 zł. Graj nawet 100 godzin w miesiącu i przy takiej różnicy dojdzie Ci raptem 6 zł do rachunku. 

Link to post
Share on other sites

Tia... coś tam czytałem i "R9 280X jest już przestarzałą konstrukcją i średnie klatki ma większe, ale zdarzają mu się dziwne spadki FPSów w niektórych grach. Nie ma sensu iść w tę kartę."

 

@Edit: W sumie nie mam żadnego źródła czy tam testów... Ale jak popatrzyłem w internecie to dropy się zdarzają i niekoniecznie jest to wyjaśniane...

Edytowane przez TeNieznany
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...