Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem słuchawek NIETYPOWY


Recommended Posts

Witam od paru dni próbuję się uporać z podłączeniem słuchawek dousznych na jack do klawiatury. Posiadam klawiature Reazer Blackwidow chroma klawiatura ta ma z boku wejsice usb i 2x jack na mikrofon i słuchawki. Kabel klawiatury konczy sie 2x usb i 2x mini jack 3,5mm i problem mam taki że podpinam teoretycznie dobrze wszystko i słuchawki nie działają prubowalem odpinać słuchawki które mam podpięte na stałe ale one są na usb. I nie wiem co zrobić. Dodam ze mam z przodu pcta panel przedni z 2x jack i na tych portach mi to działa. Lecz chciałbym wykorzystać te z klawiatury po prostu wygodniejsze są. 


W skrócie chce by mój panel przedni z mini jack przestał działać a panel tylni zaczął działać bo na obecna chwilę tylko panel przedni działa którego nie używam a chce używać tylni :> 

Edytowane przez Bartek9623
Link to post
Share on other sites

Może trzeba ustawić "równoczesne odtwarzanie 2 strumieni audio w przednich i tylnych urządzeniach wyjścia" oczywiście jak masz realteka

 

 

Edit:

Może coś w biosie ?

Edytowane przez devilpl
Link to post
Share on other sites

tak mam próbowalem tą opcje i niestey nic sie nie dzieje nie mam zielonego pojęcia jak to rozwiązać panel przedni działa lecz tylni już nie do tylniego mam podpiety tylko jack zielony od głośników i 2 od klaawiatury mikrofon i słuchawki płyta główna to msi g87 z45 gaming 

Edytowane przez Bartek9623
Link to post
Share on other sites

Masz podpięte głośniki i podpiąłeś słuchawki i ma odtwarzać w obu jednocześnie z tylnego panelu? Tak się w realteku w windowsie nie da. Jedynie jedno tylne wyjście i to z panelu przedniego. Jest jednak wyjście z sytuacji jakie ja stosuję. 

Nazywa się to rozgałęźnik i wygląda tak: 

http://sklep.rms.pl/galerie/r/rozdzielacz-mini-jack-3_12655.jpg

 

Koszt około 5zł. Mam nadzieję że to rozwiąże Twój problem :)

Edytowane przez Hawkins
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nie do końca mnie zrozumiałeś... Mam podpięte głośniki oraz słuchawki i odtwarzam normalnie albo z słuchawek albo z głośniki zmieniam po prostu w panelu sterowania urządzenie domyślne. Posiadam też klawiaturę która ma wejścia na słuchawki z mikrofonem i podpinam ją do tylnego panelu ( wszystko jest podpięte ok ) lecz gdy podpinam słuchawki do klawiatury nie działają.. a gdy te same słuchawki podpinam do przedniego panelu na którym również mam 2 wejścia na słuchawki z mikrofonem działają. Próbowałem wyłączać przedni panel lecz to nic nie dawało :(

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam podpięte głośniki oraz słuchawki i odtwarzam normalnie albo z słuchawek albo z głośniki zmieniam po prostu w panelu sterowania urządzenie domyślne

Tak działa czy tak powinno działać? Jeśli działa bez podłączenia przez klawiaturę to masz padnięty kabel/port w klawiaturze. Jeśli chcesz żeby tak działało to zainstaluj system linux, bo tylko w nim jest taka opcja ustawienia dwóch oddzielnych portów wyjścia tylnego panelu i przełączanie sie między nimi. Jak pisałem wyżej z kartą Realtek nie zrobisz tego pod Windows. Nie wiem jak inne karty na rynku bo nie testowałem. Ja robię tak mam rozdzielacz i jak nie potrzebuję głośników to wyłączam ich zasilanie (w tym wypadku przełącznik na subie), jeśli potrzebuję to wyciszam potencjometrem głos w słuchawkach i włączam zasilanie głośników. Nie jest to może zautomatyzowany proces ale działa.

Link to post
Share on other sites

aha tylko nie dopisałem że słuchawki które mam podpięte są podpięte przez USB a nie do karty przez jack 

 Kilka foto bo dalej chyba nie wytłumaczyłem tego do końca. 

Tak wyglądają wejścia które chce uruchomić 

http://przeklej.org/file/jJOVEB/20150705.173107.jpg

Obecnie mam podłączone głośniki do tylniego panelu i słuchawki przez usb jednocześnie i w zależności co chce uruchomić zmieniam w panelu sterowania urządzenie domyślnie i po prostu działa jedno albo drugie

http://przeklej.org/file/ym697B/ss.png

To jest mój przedni panel i 2 wejscia Jack i gdy mam włączone głośniki po podpięciu tam jeszcze jednych słuchawek dousznych  słuchawek wyłączają się i dzwięk mam w słuchawkach 

http://przeklej.org/file/B1eqjM/20150705.173133.jpg

 

I chciałbym żeby te jacki w klawiaturze działały jak te w przednim panelu komputera. Może teraz bedzie jasne wszystko 

Link to post
Share on other sites

Kolego a mógłbyś jeszcze powiedzieć jak ustawiłeś wyjścia panelu tylnego dla klawiatury? W menadżerze REALTEK wykrywa Ci w ogóle wejścia klawiatury czy nie? Może problem tkwi właśnie w tych ustawieniach. Powinieneś mieć możliwość ustawienia danego jack'a na różny tryb wyjścia. Spróbuj się tym pobawić.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...