Skocz do zawartości

Komputer do gier ~2600zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez DarkSky,

Recommended Posts

Witam, chciałbym złożyć komputer do gier za kwotę koło 2600zł. Od znajomego dostalem gtx 770 więc cała kwota pójdzie na budę, ale bez grafiki.

Czekam na opinie co do zestawu, który zaproponowałem.

 

Zastosowanie komputera: Głównie gry (np.: CS:GO)

Maksymalna kwota: 2600zł

Których części potrzebuję: Buda bez karty graficznej

Czy będę podkręcać sprzęt?: Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model: FHD Benq GL2450h

Specjalne wymagania: Cichy

Części z poprzedniego komputera: Gigabyte GTX 770

Własna propozycja: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=67012

Inne: Brak

Edytowane przez DarkSky
Link to post
Share on other sites

Zasilacz zamień na tańszy :cooler master G450M-240zł-też jest cichy,ten zestaw ogólnie rzecz biorąc nie ma sensu... połowa cześci do OC a reszta blokująca możliwość OC ja na twoim miejscu sprzedał bym kartę graficzną i kupił od nowa PC z GTX 970 wtedy by ci starczyło...

Edytowane przez salazar1104
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy będę podkręcać sprzęt?: Nie
 

 

 

Zasilacz zamień na tańszy :cooler master G550M-290zł,procesor i5:4690k i kup lepsze chłodzenie do OC:http://www.morele.ne...0700726-733418/

Czytasz pierwszy post ? jeszcze raz powtórzę, daj sobie spokój ze swoimi niekompetentnymi poradami bo tylko marnujesz czas swój i innych. 

Link to post
Share on other sites

Zalman R1 black USB3.0 (b/z)

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS122 SATA (black)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

AsRock H97 Pro4 /intel H97, LGA 1150/

 

2075 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Taka standardowa konfiguracja bez wodotrysków. Obudowa fabrycznie wyciszona, zasilacz z modularnym okablowaniem i sporym zapasem mocy na +12V. Płyta w pełnym ATX na H97 oraz cooler na CPU dla poprawy kultury pracy. i5 4460 w opłacalnej cenie ~ 750 zł. Możesz taniej kupić Gigabyte GA-B85M-D3H / MSI B85-G43  , przy czym B85 nie obsłuży nowej generecji CPU od Intela. Te H97 dałem lekko na wyrost. Wątpię abyś jednak był zmuszony do zmiany mobo przez niemoc procesora. 

 

Zostaje jeszcze ponad 500 zł. Możesz dokładać do lepszej obudowy, lepszego PSU czy też do mocniejszego CPU z zablokowanym mnożnikiem. Przy tym ostatnim wiedz, że dopłata do i5 4590 / 4690 jest mało opłacalna. Najlepiej byłoby, gdybyś poszedł w OC CPU.

 

Team Group Vulcan 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 orange

SilentiumPC Grandis XE1236

Gigabyte GA-Z87X-OC /intel Z87, LGA1150/

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

 

+ reszta zestawu wyżej. Razem jakieś 2500 zł 

 

Dostajesz CPU z odblokowanym mnożnikiem na mocnej płycie Z87 wraz z wydajniejszym chłodzeniem i pamięciami 2400 MHz. Samo OC jest bardzo proste. Ogranicza się do zmiany dwóch wartości - mnożnika oraz napięcia. W necie jest masa poradników a i zawsze możesz poprosić o pomoc kogoś na forum. Mając podkręconego i5 4690K nie musisz się martwić o moc ze strony CPU przez długi okres czasu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do nagrywarki zapomniałem napisać, że posiadam jakąś starą z poprzedniego komputera więc jej nie potrzebuje.

 

Powoli zaczynam zastanawiać się nad OC i poczytam trochę o tym jeżeli jest to takie proste, a tak wiele może dać.

 

Co do reszty zestawu to wybrałem coś takiego: http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=67026. Co prawda przez obudowę cena trochę podskoczy, ale myślę, że dam radę te 8 dych wycisnąć z portfela, a wygląda na wartą dopłaty.

 

Oraz zastanawiam się czy zasilacz wytrzyma jeżeli bym ewentualnie kręcił CPU? I czy wtedy potrzebowałbym osobnej pasty niż ta dorzuca na do Grandisa?

Link to post
Share on other sites

Obudowę możesz wybrać tańszą Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

Bardzo dobra jakość wykonania, pomieści wszystko.


 

 

Oraz zastanawiam się czy zasilacz wytrzyma jeżeli bym ewentualnie kręcił CPU?

Wytrzya, będzie jeszcze spory zapas mocy.

 

 

czy wtedy potrzebowałbym osobnej pasty niż ta dorzuca na do Grandisa?

Nie.


Pobór prądu zakręci się w granicach 300W http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/nvidia-geforce-gtx-770-test/strona/20188.html?

Edytowane przez Sadek.0
Link to post
Share on other sites

Jednak ze względów wizualnych zostałbym przy Enthoo.

 

Jednak dręczy mnie jedno pytanie, a mianowicie dlaczego płyta główna(Gigabyte GA Z87X OC) w niektórych sklepach kosztuje ok.1000zł, a w innych jak np. esc.pl niecałe 400zł?

 

Oraz zastanawiam się czy składać komputer samemu czy przez sklep(dodam, że mam jakieś tam doświadczenie).

Edytowane przez DarkSky
Link to post
Share on other sites

Te ceny tej płyty w innych sklepach są mało aktualne. 

 

Ostatnia cena z morele http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z87x-oc-z87-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-gblan-atx-ga-z87x-oc-581297/

 

 

 

zastanawiam się czy składać komputer samemu czy przez sklep(dodam, że mam jakieś tam doświadczenie)

 

Spokojnie złożysz sobie sam. Dopisz wtedy żeby nie montowali Ci zestawu.

 

 

 

Jednak ze względów wizualnych zostałbym przy Enthoo

 

To może wersja z oknem ... ?  

Link to post
Share on other sites

To może wersja z oknem ... ?

 

Zastanawiałem się nad tym, ale i tak przekroczyłem już limit i nic więcej nie wyciągnę. Może kiedyś sam zrobię albo poproszę kogoś z forum. Edytowane przez DarkSky
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...