Skocz do zawartości

GTX 560 TI Golden Sample 95-105*C HELP


Recommended Posts

Witam, problem tyczy się tejże grafiki, grzeje się jak diabli masakrycznie.

Problem wynika przede wszystkim z gier.

Battlefield 3 Online settings: ultra = temperatura ponad 100*C

wysokie = temperatura ok 100*C

niskie = 90-95*C

GTA V rozdziałka FHD Ustawienia Wysokie/Mieszane = Temperatura do 90*C

Zrobi się jej trochę za gorąco, to wywala do pulpitu sypiąć komunikat odnośnie sterownika, który przestał działać lub wywali battlefielda ze skutkiem wysypania pluginów firefoxa, pasta zmieniana jakieś 5dni temu

na Arctica MX-2 lub 4 nie pamiętam.

 

Specyfikacja PC:

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600 2,4Ghz

Płyta Główna: ms-7345

Ram: 4 GB DDR2

Karta Graficzna: Gainward GTX 560Ti Golden Sample 1GB GDDR5 256bit

Zasilacz: Corsair TX650W

 

Pozdrawiam.

 

BIOS VERSION: 70.24.11.00.00
DRIVER VERSION: 353.30

Edytowane przez Leonelle
Link to post
Share on other sites

Nie róbmy jaj, kupiłem pastę 4G to mniej niż połowa została, wiatraki 100% prędkości przy obciążeniu, a radiator nie moze byc zamontowany inaczej.. dokręcony też raczej jest :)

 

Przed chwilą przeprowadziłem test, włączyłem GTA V wszedłem do online i dotarłem na najbardziej obciążające grafikę miejsce. Rezultat:

 

Temperatura MAX: 87*C

Prędkość Wentylatorów: 91%

Napięcie od 0,965 do 1,137v (normalnie dochodzić może do 1.15 wg producenta)

 

A co najważniejsze wywaliło bo GPU load: 99% , zrobił się czarny ekran

wentylatory ucichły i gra się zawiesiła.

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

Edytowane przez Leonelle
Link to post
Share on other sites

Zapytam inaczej, czy w czasie gdy rdzeń karty osiąga 90-100C, próbowałeś dotknąć radiatora? Czy jest tak gorący, że nie można go dotknąć?

Pewnie jest lekko ciepły , ale co ja tam mogę wiedzieć:-P

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem, tym razem GTA Online popracowało dosłownie chwilę. nie wiem czy minutę.

Na karcie nie szło utrzymać palca, natomiast radiator był ciepły ale nagrzewał się bardziej gdyby grafika chwile potrzymała 

nie crashując gry to zapewne byłby gorący

Link to post
Share on other sites

Rady o wymianie chłodzenia i dowcipne przycinki są tu nie na miejscu.

Skoro karta 100C a Radiator 40 to masz problem z nałożeniem pasty lub prawidłowym mocowaniem radiatora.

Tak jak myślałem.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Montaż pasty robiłem około 3razy. Bo jak rok temu kupiłem kartę od znajomego to grzała się tak samo.

Pomagało zmienianie napięcia na 1.037 /43 a potem wyszedł update grafik i napięcie jest 1.062 więc nie wiem...

Raczej nie stawiałbym na chłodzenie, bo studzi ją bardzo dobrze. W momencie gdy minimalizuję grę jest przeskok temperatury na 75*C a potem studzi ją do 45*C. Temperatura w idle ok 38*C

Link to post
Share on other sites

W momencie kiedy minimalizujesz grę karta nie jest obciążona obliczeniami, więc nie pracuje, więc się nie grzeje. Zmiana napięcia z 1.03 na 1.06 nie będzie mieć istotnego wpływu na 100*C. Jeśli karta rok temu grzała się tak samo, to może zwyczajnie tak już ma, w końcu to Fermi. 

 

A obudowę masz dobrze wentylowaną? Nie zapominajmy, że przyszły upały i sprzęt komputerowy lubi się grzać w takich warunkach.

Link to post
Share on other sites

Przecież nie jest możliwe by karta miała 100C a radiator był lekko ciepły!

 

Na karcie jest źle zamontowane chłodzenie i tyle.

 

Nie szukaj przyczyn gdzie indziej bo  przy takiej temp. rdzenia radiator powinien być tak gorący, że nie dotknąłbyś go bo byś się oparzył.

Edytowane przez martinoxxl
Link to post
Share on other sites

Obudowa jest porażka, do miesiąca będę mieć nowego pc, ale karta zostaje ponieważ chcę dokupić drugą taką samą i ją zmostkować.

Dokręcałem itd, nic to nie dało. Nie chcę przesadzić ponieważ śruby na karcie nadają się do wywalenia a nie do dokręcania.

Zamówię jutro komplet nowych śrubek i zamontuję zobaczymy. Dziś ściągnąłem radiator, zalałem pastą i dokręciłem. temperatura spadła aż o 2 stopnie. W obudowie mam tylko 1 wiatrak wyciągający. xD

 

Kolego up. Wiadome, że Ciepło z rdzenia na radiator przenosi się z opóźnieniem. Nie było nigdy tak, że rdzeń i radiator grzeje się jednakowo. Nic to nie dało :/ Dodam że przed upałami było GIT bo bf sięgał do 85/90*C na ultra (fakt faktem nie są to kokosy, ale jednak 15*C mniej niż teraz..)

Edytowane przez Leonelle
Link to post
Share on other sites

 

 

Obudowa jest porażka, do miesiąca będę mieć nowego pc, ale karta zostaje ponieważ chcę dokupić drugą taką samą i ją zmostkować.
 

 

To bardzo tragiczny pomysł biorąc pod uwagę raz - to stare fermi, dwa - ten temat.

 

 

 

Nie róbmy jaj, kupiłem pastę 4G to mniej niż połowa została
 

 

 

zalałem pastą
 

W takim razie folguj przy następnym zalewaniu. To nie jest pasta do izolacji. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
kupiłem pastę 4G to mniej niż połowa została,

No to tej pasty napierdzieliłeś w... nom.

Przy normalnym nakładaniu może 0.5G nałożysz.

 

Druga sprawa.. SLI ze starych 560Ti? Odpuść, naprawdę.

 

Taka rada, popatrz jak się nakłada poprawnie pastę, rozbierz kartę, wyczyść dobrze GPU i radiator, daj minimalnie pasty tak aby zwiększała powierzchnię styku, ale nie izolowała i załóż chłodzenie.

Edytowane przez pl_sbx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...