Skocz do zawartości

Blue Screen i zwiechy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Warren1987,

Recommended Posts

Od wczoraj mam. Co jakiś czas komputer mi się zwiesza i resetuje i pojawia się Blue Screen. Po ponownym włączeniu pojawia się okno z listą błędów oto ona:

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen
  Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.768.3
  Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
 
Dodatkowe informacje o problemie:
  BCCode: 3b
  BCP1: 00000000C0000005
  BCP2: FFFFF88010ED135C
  BCP3: FFFFF88002962A90
  BCP4: 0000000000000000
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 768_1
 
Pliki pomagające opisać problem:
  C:\Windows\Minidump\070415-18142-01.dmp
  C:\Users\Mateusz\AppData\Local\Temp\WER-60715-0.sysdata.xml
 
Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
 
Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
  C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txtv
 
Mój komputer:
GA A75M SV2
AMD A8 3850 2.9Ghz
HD 6550D 
Ram 4gb 1600mhz
OCZ ModXStream Pro 500W
Windows Home Premium 64BIT
 
 
Link to post
Share on other sites

Ludzie rzucajcie charakterystykę i opis błędów poprzez programu BlueScreenView (najlepiej screen) które owe błędy rejestruje i opisuje który plik powoduje błąd. Takie podawanie i przepisywanie komunikatu z błędem jest bezsensowne skoro nie ma w nim wskazania jaki plik/sterownik się wykłada. 

 

3b to nie wcale nie musi być problem z grafiką, może dotyczyć problemów z dyskiem twardym. 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

atikmdag.sys wskazuje na problem ze sterownikiem graficznym, usuń całkowicie sterowniki graficzne programem Display Driver Uninstaller, uruchom na nowo komputer i zrób instalację najnowszych, do pobrania z tej strony: https://driverscollection.com/?H=Radeon%20HD%206550D&By=AMD


 

 

Może jeszcze niech poszuka sterowników do dysku bo przecież problemy z plikami ati.. .sys to mogą być problemy z dyskiem
 

 

Miałem kiedyś parę błędów z kodem 3B ale nie wywołanych przez sterowniki atikmdag.sys (które jak dobrze wiemy dotyczą GPU) tylko wink32.sys i ntoskrnl.exe - powodem było wysunięcie się wtyczki zasilania od systemowego dysku twardego co poskutkowało relokacjami i tego rodzaju bluescreenami. Po procedurze MHDD dysk wrócił do życia a bluescreeny zniknęły. Tego rodzaju ironie wsadź sobie głęboko...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...