Skocz do zawartości

GTX970 a Wiedźmin 3 1080p wszystko na max hairowrks on- Czy da rade z procesorem 4790k oc:4.4GHZ


Recommended Posts

DjXbeat wszystko zależy od telewizora. W plazmach Panasonica to działa poprawnie dopiero przy 60 klatkach idealnie zgranych z Hz na kablu. Ale za to działa wówczas wybornie, bo ekran plazmowy jest szybszy (mówiąc kolokwialnie). Aczkolwiek co do kolorów przyznam, że choć w filmach i serialach uwielbiam naturalny blady świat, o tyle w gierkach ustawienia telewizora podkręcam, zbliżając obraz cukierkowością do poziomu LCD.  

 

havocki, jak piszesz tego typu posta zdefiniuj proszę pojęcie "bez problemu".

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak koledzy przesadzają ja na słabej 270 (podkręconej) i procesorze amd 4100 gram sobie na detalach wysokich/uber z pełnym hairwoksem w zablokowanych 30 klatkach w full HD - spadki są ale z 30 do 20 klatek nie jest to 60-klatkowa płynnośćale gra się całkiem całkiem - tak graja konsolowcy i zyją ;-P! NA GTX 970 pograsz płynnie w max detalach z w włochatym cudem nvidii możesz mieć spadki ale z 60 do 40 i to tylko w Novigradzie i niektórych cutscenkach. 980ti to chyba do grania w QHD!

ps. pamiętaj, że to nie BF gdzie stałe 60 fpsów jest wręcz konieczne

Edytowane przez Echnaton
Link to post
Share on other sites

Chyba trochę przeceniasz 970 że da rade pociągnąć Wiedźmina 3 na uber z kłakami.

 

 

Dość dawno oglądałem ten filmik ale dropy fps na 970 dochodziły do 25 kl/s. A i gość nawet nie był w Novigradzie.

Edytowane przez khazad92
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie ultra+hairworks to praktycznie stałe 60fps, czasem spadki są do 45 około, ale trwa to sekundę i wraca. Na rynku w Novigradzie bez synchronizacji koło kowala było max 91fps. W dokach gdzie jest sporo npc było 60 bez problemu, aż byłem zdziwiony. Ta różnica co jest pomiędzy 980 a 980ti akurat daje bezpieczny zapas fps.

Link to post
Share on other sites

Przy 980ti nie ma co gadać :)Topowa karta topowe wyniki. Wydaje mi się że jak kogoś nie stać na 980ti i patrząc tylko na ofertę zielonych to kręcona 980 już w miarę daje rade.

 

 

Nie wiem jak duży wpływ na fps ma ta i7 czy na zwykłej i5 będzie porównywalnie.

Link to post
Share on other sites

DjXbeat wszystko zależy od telewizora. W plazmach Panasonica to działa poprawnie dopiero przy 60 klatkach idealnie zgranych z Hz na kablu. Ale za to działa wówczas wybornie, bo ekran plazmowy jest szybszy (mówiąc kolokwialnie). Aczkolwiek co do kolorów przyznam, że choć w filmach i serialach uwielbiam naturalny blady świat, o tyle w gierkach ustawienia telewizora podkręcam, zbliżając obraz cukierkowością do poziomu LCD. 

No właśnie ja gram na plazmie Panasonica i IFC działa jak najbardziej prawidłowo przy mniejszej ilości kl/s nie powodując żadnych szarpań czy spadków w płynności.

Różnica w płynności po między monitorem w zablokowanych 30kl/s a TV w 30kl/s + IFC jest olbrzymia. Po wyłączeniu IFC obraz na TV tak samo szarpie jak na monitorze.

Jeżeli chodzi o kolory to ja jadę na skalibrowanym TV od samego początku. Zapłaciłem za sprzętową kalibrację TV i monitora bo lubię naturalne kolory a nie cierpię oczojebnych kolorów z wysokim kontrastem a taki obraz jest zazwyczaj wabikiem na klientów ;)

U mnie ultra+hairworks to praktycznie stałe 60fps, czasem spadki są do 45 około, ale trwa to sekundę i wraca. Na rynku w Novigradzie bez synchronizacji koło kowala było max 91fps. W dokach gdzie jest sporo npc było 60 bez problemu, aż byłem zdziwiony. Ta różnica co jest pomiędzy 980 a 980ti akurat daje bezpieczny zapas fps.

Jak głowa Geralta przysłoni Ci cały monitor to zobaczysz spadek do ~30kl/s na 980Ti ^^

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

... witcher tak ma i na radeonie też. W dodatku jak by popatrzeć na ustawienia to nie widzimy czy jest włączone v-sync a jeśli jest to <60fps zawsze będzie powodowało pewne mikroprzycięcia.

 

PS: Szału nie ma, mam podobną płynność na ocniętej 290ce

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Tak się składa, że robiłem w W3 testy R9 290, GTX780, GTX970 i GTX980.

Porównując R9 290 do GTX970 - płynność obrazu jest identyczna. Tam gdzie obraz szarpie na GTX970/980 szarpie również na R9 290 co pokazują wykresy frametime i tutaj nie ma mowy o faworyzowaniu jednej czy drugiej karty. W przypadku kart nv szarpania można znacznie ograniczyć ustawiając "maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek" na "1". W przypadku AMD dość długo kombinowałem w CCC i nie udało się nic poprawić z płynnością.

W kwestii samej wydajności  w Wiedźminie3 Uber 1080p to GTX970@1329/1750Mhz (353.06) jest wydajniejszy od R9 290@1050/1300Mhz (15.5 beta) o 5-12% w zależności od lokacji testowej.

Po włączeniu HairWorks przewaga GTX970 dość mocno rośnie ale to jest oczywiste.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Tak? Zważywszy na to że to ustawienie domyślne, to nie wiem komu próbujesz wcisnąć kit :P

Pomyliłem opcje. Juz poprawiłem poprzednią wypowiedź/

Chodziło mi o "maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek" i tą opcje ustawiamy na "1". Poprawa w płynności jest spora ale nie eliminuje całkowicie szarpania. Frametime znacznie się uspokoił po ustawieniu tej opcji.

dam11111, Moja ma 1200/1550

Ta, którą miałem bez ruszania napięcia szła na 1170Mhz równieżTri-X ;)

Link to post
Share on other sites

Ja niestety musiałem podbić i 1200 to był max, bo już zbyt mocno musiałem podbić te napięcie. Rozsądnie to mam 1150, i temperatury i hałas są całkiem znośne mimo wysokich temperatur jakie ostatnio panują.

 

dam111111, Pytałeś ile osiąga 1050 albo nie zrozumiałem tej wypowiedzi :P, myślę że wszystkie niereferenty z palcem w nosie a niektóre mają tyle na start.

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem wiele testów w sieci Wiedźmina 3, aby gra działała na full są potrzebne dwa GTX 970 na SLI. 

Łudzenie się, że gra na full pójdzie w 1080p przy stałych 60 fps na 970, 980 jest zaklinaniem rzeczywistości.  Osobiście Wiedźmina 3 testowałem na 750ti, 390 oraz u kumpla na 970 Gaming. Żadna z tych nie uciągnęła Wiedźmina 3 na full przy stałych 60 klatach. 

 

Jak oczekujesz gry na full w 1080p przy stałych 60fps potrzebujesz minium 2x970. A najlepiej kup GTX Titan, wtedy gry będzie ci działy bez problemu na 1080p przy stałych 60 fps na full. Niestety z tego co zaobserwowałem to nie kupisz karty za ok 2000, która będzie ciągnęła ci wszystko na full w 1080p. Problem polega na tym, że zarabiamy statystyczny polak zarabia 3 000 zł a nie 3000 Euro. I zawsze będziemy w ciemnej d... z cenami komputerów. 

Edytowane przez czteroreki
Link to post
Share on other sites

Nawet 980Ti nie zapewni stałych 60kl/s w Wieśku 3 1080p.

Wystarczy, że gramy z HairWorks i głowa Geralta przysłoni cały ekran i mamy spadek do 30-35kl/s ;)

 

Dzięki za sprostowanie, poprawiłem post aby nie wprowadzać w błąd.

Edytowane przez czteroreki
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...