Skocz do zawartości

Alienware aw2310 problem


Recommended Posts

Mam problem z monitorem alienware aw2310, a mianowicie niemoge ustawić 120Hz odświeżania. Posiadam karte graficzna radeon HD6950 i uzywam kabla ktory otrzymalem z monitorem DVI dual link. Szukalem juz wszedzie odpowiedzi dlaczego windows nie wykrywa 120Hz przy rozdzielczosci 1920 ale nadal niemoge rozwiazac problemu. Caly czas maksymalne odswiezanie przy rozdzielczosci 1920 to 60Hz. Jakies podpowiedzi co moge zrobic ?

Link to post
Share on other sites

wykrywa jako alienware aw2310. Probowalem tego wczesniej, teraz i nie pomaga


mozliwe ze kabel jest nieodpowiedni pomimo ze jest to DVI dual link ?szkoda mi ryzykowac kupno nowego

Edytowane przez kaku77
Link to post
Share on other sites

najblizszy sklep to komputronik w ktorym kosztuje taka zabawka cos ponad 30 zł :P. troche szkoda jezeli sie okaze ze nic to nie zmienia. tym bardziej ze na tym kablu ktory posiadam ewidetnie jest napisane DVI - dual link liczba pinow tez sie zgadza. Chyba ze sa jakies klasy kabli DVi dual link o ktorych nie wiem ?

Link to post
Share on other sites

uszkodzony ??? hymm ale w jaki sposob?? zrozumialbym gdyby przy ustawieniu wlasnie 120Hz wystapil problem ,a nie jak niemoge wogole takiego odświeżania ustawiać. (prosze mnie nie straszyć :) )Ten monitor ma tez wejscie HDMI a z tego co wiem  to HDMI 1.4 dopuszcza rozdzielczosc 120 Hz?


ma to znaczenie ze podczas instalacji systemu mialem caly czas podlaczony TV i monitor ???? teraz caly czas mam tylko monitor i niezmienia to nic.


mam tez 2 wejscia DVI na karcie graficznej ale przepianie monitora nic nie daje.

Link to post
Share on other sites

wywaliłem monitor z OS i nie pomogło. Jednak postanowiłem szukać problemu w grafice. Ponieważ monitor w menu wyświetla ze ma aktualnie 60Hz i ze może maksymalnie 120Hz czyli wszystko OK. Sprawdziłem u wuja google ze DVI-D złącze w grafice mam po lewej stronie wiec i tam wszystko OK. I dopiero teraz wpadłem ze przecież bawiłem sie w upgrade radeona 6950 do 6970. po Powrocie do 6950 wszystko ok mogę wyświetlić 1920 przy 120Hz. Dziękuje za pomoc i może komuś sie sprzyda mój przypadek.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...