Skocz do zawartości

Utrata pakietów a działanie routera


Recommended Posts

Witam.

 

Jeżeli piszę to w złym dziale to przepraszam i proszę moda o przeniesienie do odpowiedniego.

 

Mam problem od kilku dni mianowicie internet gubi mi pakiety. Dostawca zarzeka się, że wszystko u niego w porządku.

 

Zastanawia mnie co może być przyczyną, że jeżeli zapuściłem kilka badań w tym samym czasie i np do wp.pl pakietów nie gubi, a do onetu już 4% straty.

 

Router: ZTE F660

Internet: Światłowodowy prosto do routera 100/10 mbits. Dostawca lokalny działający na terenie Śląska tj (Chorzów, Świętochłowice, Piekary Śl i okolice)

 

Komputer regularnie czyszczony i programy jak antimalware itp nic nie pokazują.

 

Problem od +/- 2 tygodni nie wiem gdzie szukać przyczyny bo dostawca twierdzi, że problem leży po mojej stronie.

 

Tak to wygląda mniej więcej (oba badania leciały w tym samym czasie)

 

http://pics.tinypic.pl/i/00679/u8idnm300mpb_t.jpg

 

Skoków pingu nie ma, transfer stabilny na speedteście nie mam pomysłu. Lubię pograć wieczorkiem w jakieś multi i jest to uciążliwe i odczuwalne te kilka % straty

Edytowane przez SupCore
Link to post
Share on other sites

Według mnie to dostawca leci w kulki. Popinguj jakieś zagraniczne serwisy/serwery. Daj może większy pakiet na wp.pl żeby sprawdzić czy coś wtedy się zapcha. Do tego proponowałbym podłączyć się bezpośrednio przed routerem żeby wykluczyć jego winę. Jak chcesz pingować dłużej wpisz "ping wybrany_serwer -t -l 1000"  Gdzie -t to ilość pakietów wysyłanych (brak liczby po -t oznacza nieskończoność), a -l oznacza wielkość pakietu (w tym wypadku 1000 bit). Jeśli chciałbyś to zatrzymać wyświetlając wyniki kliknij po prostu kombinację Ctrl+C. Jeśli będziesz miał straty do kilku serwisów lecz nie do wszystkich (jak w wypadku onet i wp) to ewidentnie sprawa do zgłoszenia do providera. Niech sam sprawdzi podane serwisy, może uda się coś zmienić w tabeli routingu w celu uniknięcia strat spowodowanych jakimś padającym serwerem/łączem zewnętrznym.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...