Skocz do zawartości

Co wybrać? gtx 9xx czy r9 3xx


Recommended Posts

Witak.

Planuje kupić nową kartę graficzną do 1500 zł (+/-150zł).

Jak na razie zastanawiałem się nad Gtx 970 lub R9 390. Co Wybrać? 

Jakiej firmy najlepiej kupić (Asus, MSI itp.)?

Jeśli ktoś ma lepszą propozycję proszę pisać. Chcę aby ta karta służyła mi jak najdłużej.

Edytowane przez Cwaniacz3K
Link to post
Share on other sites

Gigabyte GTX 970 G1 Gaming,sporo podkręcona i chłodna,tyle że trochę głośna.Jeżeli grasz w słuchawkach to nie będzie ci przeszkadzać.Posiadam takową i jestem z niej bardzo zadowolony.

Tylko nie wiem czy on zmieści się do mojej obudowy fractal design define r3 bo te Gigabyte są trochę większe.

A co myślicie o r9 390

Link to post
Share on other sites

390 jest zazwyczaj wydajniejszy od 970. W 390 tez masz półpasywne chłodzenie w kartach MSI. Na niekorzyść radeona na pewno temperatury i zużycie energii za to w 390 masz 8GB pamięci. Może całej nie wykorzystasz ale zawsze lepsze to niż 3,5GB VRAM w 970 :)

Link to post
Share on other sites

390 jest zazwyczaj wydajniejszy od 970. W 390 tez masz półpasywne chłodzenie w kartach MSI. Na niekorzyść radeona na pewno temperatury i zużycie energii za to w 390 masz 8GB pamięci. Może całej nie wykorzystasz ale zawsze lepsze to niż 3,5GB VRAM w 970 :)

Nie pisz takich glupot bo az oczy kole. Gtx 970 ma 4gb = 3,5gb + 0,5gb. Jak nie wiesz jak ta karta dziala to nie pisz takich glupot.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Radek teoretycznie powinien starczyć na dłużej a wszystko to dzięki jednej architekturze GCN. Każdy radeon na tym bazuje i to zapewnia tobie wsparcie przez dłuższy okres czasu. 
Co do temperatur to wszystko zależy od chłodzenia na które się zdecydujesz, autorskie rozwiązania zazwyczaj nie odstają od siebie. 

970tka jest chłodniejsza to fakt, tylko że różnice nie są aż takie kolosalne 10C +/-. 

Piszczące cewki mogą ci się trafić na każdej karcie to nie jest reguła że jakiś model będzie piszczał a jakiś nie. Wybór jest raczej indywidualny, karty są bardzo zbliżone do siebie czyli czego byś nie wybrał to powinno być ok.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Nie pisz takich glupot bo az oczy kole. Gtx 970 ma 4gb = 3,5gb + 0,5gb. Jak nie wiesz jak ta karta dziala to nie pisz takich glupot.

Wiem jak karta działa, nawet ją mam i wiem, że ma 4GB VRAM :) Każdy wie o co chodzi więc.... No właśnie :) Ludzie wszystko biorą dosłownie... W sumie mogłem dać "3.5GB VRAM" to byś zrozumiał :)

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites

 

 

a odnośnie sterowników i  oprogramowania to lepsza nvidia czy radeon?
 

Ciężko stwierdzić, na IPSach trzeba się wykazać sprytem i używać zewnętrznego oprogramowania do wyświetlania pełnego zakresu kolorów.

A tak to po naprawie crashującego chroma powinno być git.

Link to post
Share on other sites

 

Ciężko stwierdzić, na IPSach trzeba się wykazać sprytem i używać zewnętrznego oprogramowania do wyświetlania pełnego zakresu kolorów.

A tak to po naprawie cras****ącego chroma powinno być git.

 

 

Żadnego zewnętrznego oprogramowanie używać nie trzeba, żeby monitor wyświetlał kolory w pełnym zakresie. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

W obecnej chwili czy AMD czy Nvidia to nie ma znaczenia jeśli chodzi o soft :)

 Ma znaczenie. Poczytaj o narzucie sterownika na procesor. 

390 jest zazwyczaj wydajniejszy od 970. W 390 tez masz półpasywne chłodzenie w kartach MSI. Na niekorzyść radeona na pewno temperatury i zużycie energii za to w 390 masz 8GB pamięci. Może całej nie wykorzystasz ale zawsze lepsze to niż 3,5GB VRAM w 970 :)

A czy te 8 GB da Tobie zauważalny przyrost wydajności? Wszystkie recenzje wskazują na to, że te 8 GB jest wprost zbędne, bo karta i tak się nie nadaje do grania w 4K, gdzie faktycznie taka ilość pamięci miałaby sens. 

 

A co do GTX 970 i jego "3.5 GB" VRAM - przeszkadza Ci to w Twoim egzemplarzu? W moim nie i na wydajność złego słowa nie powiem. A w różne gry gram i te pamięciożerne również.

Link to post
Share on other sites

Ja się przeniosłem z amd na nvidie i jestem bardzo zadowolony. Po pierwsze ustawienia w sterowniku takie jak vsync działają ze wszystkimi grami a nie to co w catalyst. Po drugie ma dodatkowe efekty w grach jak physx, hbao+ czy hairworks.

Link to post
Share on other sites

 

 

Żadnego zewnętrznego oprogramowanie używać nie trzeba, żeby monitor wyświetlał kolory w pełnym zakresie. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
 

No jeżeli wpisujesz wszystko ręcznie do rejestru to faktycznie nie potrzebujesz. ;)

Link to post
Share on other sites

No jeżeli wpisujesz wszystko ręcznie do rejestru to faktycznie nie potrzebujesz. ;)

A do sterownika to kolega raczył zajrzeć zanim napisał głupotę? :>

Proszę. Od początku roku dostępne w sterowniku. http://i60.tinypic.com/2hmh5ja.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...