Skocz do zawartości

Asrock extreme4 z97 problem płyta nie wstaje.


Recommended Posts

A to nie próbowałem czekać dłuższej chwili z włączonym napięciem, jak będę miał okazje to spróbuje. Póki co napisałem maila do ASRocka do wybranego działu technicznego, który był tak miły, że nawet mi same literki poleconym z Holandii wysłał na płytę bo mi się zdarły :D.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dostałem maila od ASRocka.

 

 

Hello,

 

Please use the clearCMOS jumper to reset the CMOS:

-              Switch off power first

-              Press power button to discharge

-              Move the clrCMOS jumper from pins 1&2 to pins 2&3

-              Wait around 10 seconds

-              Put the jumper back to pins 1&2

-              Switch on power and start the system

-              Enter setup via F2

-              Load default settings via F9

-              Save via F10

 

If this works then please update to BIOS 1.50A (in the attached zip):

1.            Please unpack the ZIP or RAR file.

2.            Take or prepare a USB flash drive which is formatted as FAT32.

3.            Copy the unpacked file to the USB flash drive.

4.            Connect it to a USB2.0 port.

5.            Please start Instant Flash from within the BIOS. Or press F6 repeatedly during bootup to start Instant Flash.

6.            The system might restart automatically, or you might have to press a key to restart.

7.            Depending on the BIOS update, the system might restart automatically a few times. Just give it some time.

8.            Wait until all restarts have finished and the system stops booting.

9.            Now you can remove the USB flash drive.

10.          After the BIOS update, the system will initially use default BIOS settings.

 

If this does not help or if it is not possible, then the only solution is to replace the motherboard. You can get direct RMA service via ASRock, but there are transport costs involved. For more details about the costs and procedure please check via: rma@asrock.nl

 

Thanks,

ASRock Support

 

Potem sprawdzę czy to działa :).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Mam tą samą płytę, z zasilaczem evga gs650 i od przeszło od miesiąca nie mam z nią żadnego problemu (mam nadzieje że tak pozostanie) jak wrócę do domu, to dam znać jaki mam serial, to zażądaj może takiego samego xD

Edytowane przez M4R07
Link to post
Share on other sites

Lukson, wiele płyt Extreme4 posiada tę wadę, nawet sam ASRock zdaje sobie sprawę z sytuacji i wymienia na nowe nie patrząc na żadne paragony, gwarancje. Więc raczej to nie jest winda niczego innego w kompie, tylko bodajże regulatora napiecia na płycie.

Link to post
Share on other sites

To ile razy musze odłaczyć płytę główną od zasilania, żeby sprawdzić czy mam model z wadą fabryczną?  :evil:

 

Na internecie nie ma info o problemach z Extreme6. Widocznie inna linia produkcyjna.

 

Tak samo jak i o Extreme3Extreme9, ciekaw jestem jak z modelem/wersją Extreme4/3.1 tzw. wersja z śledziem usb 3.1  %-) (+120 zł)

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

A czy ja wcześniej nie napisałem, że moja Ex4 potrzebuje około 2 minut po włączeniu napięcia aby się uruchomić?

 

Raz jest zero reakcji a innym razem włącza się ale albo czarny ekran albo BSOD.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powielam tylko, jeśli @mutissj nie zauważył :). U mnie po takim zabiegu(odłączeniu zasilania) płyta nigdy się nie uruchamia.

Kurcze musze wysłac tego Extreme4, potwierdzili, że wymienią, ale przy mojej pracy bez kompa na tydzień to lipa, aż myślę, czy nie kupić jakiejś H81 i oddać po tygodniu :D.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Moja po odłączeniu zasilania też się nie włącza. Objaw jest taki, że naciskam POWER a tam albo zapalą się diody i całość stoi albo zero reakcji.

Restarty nie pomagają bo efekt ten sam. Jedyne rozwiązanie to wyłączenie zasilania kompletnie razem z rozładowaniem zasilacza, odczekanie 2-4 minut i start kompa. Uruchamia się 100 na 100.

 

Jak widać mam problematyczną płytę ale mam na nią metodę.

 

W moim przypadku jest inny problem. Komp sam wstaje z trybu STR(S3).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...